Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Учитель працює під час канікул: тривалість робочого дня та оплата праці

Якої тривалості має бути робочий день учителя під час канікул у школі і як оплачують його роботу за цей час?

 

Якої тривалості має бути робочий день учителя під час канікул у школі і як оплачують його роботу за цей час?

Робочий час учителя в межах навчального періоду розподіляється відповідно до розкладу навчальних занять та індивідуального плану навчальної, навчально-методичної та іншої роботи. Педагогічне навантаження є нормованою частиною робочого часу вчителя.

Установлення педагогічного навантаження вчителям та оплату їх праці здійснюють відповідно до статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-XIV та Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102).

Кількість годин педагогічного навантаження на тиждень установлюють у тарифікаційному списку навчального закладу станом на 1 вересня.

Канікулярний час для вчителя є робочим часом. Його роботу за цей час оплачують із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул (п. 71 Інструкції № 102). Аналогічно оплачують роботу осіб з числа керівного, адміністративно-господарського та навчально-допоміжного персоналу, які ведуть викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у тому ж закладі.

Відповідно до пункту 25 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників навчально-виховних закладів системи Міністерства освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти України від 20.12.1993 № 455, ­керівник закладу освіти під час канікул, що не збігаються з черговою відпусткою, залучає педагогічних працівників до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їх навчального навантаження до початку канікул. Зазначене стосується також учителів, які працюють у навчальних закладах за сумісництвом .

Крім того, пунктом 73 Інструкції № 102 встановлено, що особи, які працюють на умовах погодинної оплати і не ведуть занять під час канікул, оплату за цей період не отримують. Адже їх робота оплачується за фактично відпрацьовані години. Зауважимо: якщо таких осіб залучено на період канікул до навчально-виховної роботи, то їм здійснюється погодинна оплата на загальних підставах з урахуванням фактично відпрацьованих годин.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=uchitel-pratsyue-pid-chas-kanikul-trivalist-robochogo-dnya-ta-oplata-pratsi, робочий час вчителя на канікулах, робота вчителя в канікулярний період, Як повинні працювати вчтителі вканікулярний період, робочий день вчителя під час канікул скорочений, чи має право вчитель займатися самоосвітою на канікулах, https://stimul kiev ua/materialy htm?a=uchitel-pratsyue-pid-chas-kanikul-trivalist-robochogo-dnya-ta-oplata-pratsi#:~:text=%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%87%D0%B0%D1%81%20%D0%B4%D0%BB%D1%8F%20%D0%B2%D1%87%D0%, скільки годин повинні працювати вчителі на канікулах, види робіт учителя на канікулах, як працюють вчителі на осінніх канікулах


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook