Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Виплати по листках непрацездатності: як відобразити у Формі 1ДФ

На кінець кварталу установа мала суми виплат по листках непрацездатності, що не виплачені Фондом соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності. Як правильно відображати такі виплати у Формі 1ДФ?

 

На кінець кварталу установа мала суми виплат по листках непрацездатності, що не виплачені Фондом соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності. Як правильно відображати такі виплати у Формі 1ДФ?

Відповідно до підпункту 168.1.1 розділу IV Податкового кодексу України (ПК), податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 ПК. Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. А приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування податку до бюджету.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку ( Форма № 1ДФ) затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 № 49 (далі — Порядок № 49). Відповідно до пункту. 3 Порядку № 49:

Оскільки виплати по листках непрацездатності не виплачені працівникам, то при заповненні Форми № 1ДФ у графі 3 дана сума не відображається.

При заповненні граф 4 та 4а слід враховувати норми статті 168 ПК, а саме: податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу, але податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Отже, нарахована сума податку з виплат по листках непрацездатності відображається у графі 4а, проте не зазначається у графі 4 Форми № 1ДФ.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook