Оподаткування надміру витрачених у відрядженні та неповернутих коштів
Алгоритм розрахунку податку, наведений у новій формі звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, передбачає утримання ПДФО із сум надміру витрачених та не повернутих в установлені законодавством терміни коштів. Чи оподатковувати такі суми військовим збором?
Сума надміру витрачених коштів (залишку коштів понад суму, витрачену згідно зі звітом про використання коштів, наданих на відрядження) підлягає поверненню працівником до каси або зарахуванню на відповідний рахунок установи, що їх надала, у встановленому законодавством порядку (абз. 1 п. 11 розд. II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59).
Наведений у формі Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 № 841 (далі — авансовий звіт ), алгоритм розрахунку податку передбачає утримання ПДФО із сум надміру витрачених у відрядженні та не повернутих в установлені законодавством терміни коштів (далі — надміру витрачені суми).
Нагадаємо, що згідно з підпунктом 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (ПК) платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 ПК, зокрема фізичні особи — резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні (тобто працівники установи).
Установа, яка нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь працівника, зобов’язана утримати військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5%. Об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого відносять і надміру витрачені суми (пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ, п. 163.1, п. 164.2.11 ПК).
Отже, з надміру витрачених сум утримують не лише ПДФО, а й військовий збір. З огляду на пункт 164.5 ПК, для визначення бази оподаткування ПДФО, військовим збором до надміру витрачених сум
потрібно застосувати такі коефіцієнти:
- 1,18 — для ПДФО за ставкою 15% (100 ч (100 – 15));
- 1,02 — для військового збору за ставкою 1,5% (100 ч (100 – 1,5)).
Тож ПДФО і військовий збір з надміру витраченої суми утримують з урахуванням коефіцієнта. Наприклад, за підзвітною особою після здачі нею авансового звіту числиться надміру витрачена сума — 200,00 грн. За такою сумою ПДФО потрібно утримувати із суми 236,00 грн. (200 грн. Ч 1,18), а військовий збір — із суми 204,00 грн. (200 грн. Ч 1,02).
Другие материалы по теме:
алгоритм розрахунку, фізичні особи, походження, авансового звіту, авансовий звіт, коефіцієнт, звіт, військовий, наприклад, дохід, оподаткування, утримання, алгоритм, відрядження, використання, працівники, сума, підрозділу, рахунок, 00, установи, працівник, далі, вид
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Податки і збори
Другие материалы по теме:
Оподаткування ПДФО суми неповернутої частини авансу: застосовувати підвищуючий коефіцієнт чи ні
Працівник не відзвітував про використання авансу на відрядження: як бути бухгалтеру
У відрядження — власним коштом: чи нараховується ПДФО при компенсації витрат
Установа орендує приміщення у фізичної особи: оподатковуємо орендну плату
Невідшкодування витрат на проживання під час відрядження: чи можливо
Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=opodatkuvannya-nadmiru-vitrachenikh-u-vidryadzhenni-ta-nepovernutikh-koshtiv, сума надміру витрачених коштів, неповернутий підзвіт
Мы на Facebook