Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруЗвітність

Бухгалтеру /
Звітність

Оглавление

Відображаємо у формі № 1ДФ допомогу по тимчасовій непрацездатності

В обліку бюджетної установи на кінець кварталу значаться суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, не виплачені Фондом соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності. Як правильно відобразити такі виплати у формі № 1ДФ?

 

В обліку бюджетної установи на кінець кварталу значаться суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, не виплачені Фондом соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності. Як правильно відобразити такі виплати у формі № 1ДФ?

Відповідно до підпункту 168.1.1 Податкового кодексу України (ПК), податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 ПК. ПДФО сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. А приймають платіжні документи на виплату доходу банки лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування податку до бюджету.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку ( форма № 1ДФ) затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 № 49 (далі — Порядок № 49).

Як установлено Порядком № 49, форму № 1ДФ заповнюють так:

Оскільки допомога по тимчасовій непрацездатності не виплачена працівникам, то під час заповнення форми № 1ДФ у графі 3 сума за цими виплатами не відображається.

При заповненні граф 4 та 4а слід враховувати норми статті 168 ПК, а саме: податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати ПДФО із суми такого доходу, але сплачується ПДФО до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Отже, нарахована сума ПДФО з допомоги по тимчасовій непраце­здатності відображається у графі 4а, проте не зазначається у графі 4 форми № 1ДФ.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook