В оренду здається частина приміщення: сплачувати чи ні плату за землю
Навчальний заклад здає частину приміщення в оренду юридичній особі (небюджетній організації). Чи потрібно нараховувати плату за землю?
Податковим кодексом України (ПК) визначено, що до платників плати за землю належать власники земельних ділянок та землекористувачі (ст. 269.1), а об’єктом оподаткування є, зокрема, земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні (пп. 270.1.1).
Відповідно до підпункту 282.1.8 ПК від сплати податку за земельні ділянки звільняються, зокрема, дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування , заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Водночас пунктом 284.3 ПК установлено: у разі надання в оренду земельних ділянок, окремих будівель, споруд або їх частини податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.
Плата за землю у такій ситуації обчислюватиметься з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) за ставкою, визначеною:
- статтею 274 ПК — за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено;
- статтею 275 ПК — за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Другие материалы по теме:
податок, фінансування, навчальний, оподаткування, організації, рахунок
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Податки і збори
Другие материалы по теме:
Грошова допомога інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам: як бути з ПДФО
Визначаємо кількість штатних одиниць практичного психолога в гімназії
Виплати по листках непрацездатності: як відобразити у Формі 1ДФ
Відображаємо у формі № 1ДФ допомогу по тимчасовій непрацездатності
Мы на Facebook