Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Видача особі листка непрацездатності для догляду за хворою дитиною віком до 3 років

Чи правомірно виданий батьку листок непрацездатності для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 3 років, якщо в цей самий період мати, яка перебуває у відпустці для догляду за цією дитиною, доглядала старшу хвору дитину?

 

Чи правомірно виданий батьку листок непрацездатності для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 3 років, якщо в цей самий період мати, яка перебуває у відпустці для догляду за цією дитиною, доглядала старшу хвору дитину?

Статтею 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) передбачено, що підставою для призначеннядопомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Порядок, умови видачі та продовження листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455).

Якщо мати перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, то згідно з пунктом 3.11 Інструкції № 455 листок непрацездатності їй видається лише з того дня, коли вона повинна стати до роботи. Отже, якщо в період хвороби дитини термін виходу на роботу для жінки ще не настав, то їй листок непрацездатності не може бути виданий.

Пунктом 3.13 Інструкції № 455 чітко визначено порядок та підстави видачі листка непрацездатності іншій працюючій особі (в нашій ситуації — батьку), яка здійснює догляд за дитиною віком до 3 років, у період, коли мати перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

З огляду на норми зазначеного пункту, листок непрацездатності для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 3 років може бути виданий батьку, який здійснює догляд за такою дитиною, виключно у випадках:

У таких випадках листок непрацездатності видається на підставі довідки з центру первинної медико-санітарної допомоги чи стаціонару, що засвідчує пологи, захворювання матері або необхідність догляду за іншою хворою дитиною. Відповідальність за правомірність видачі такого листка непрацездатності лежить на педіатрі.

Зауважимо, якщо ніхто із працюючих членів сім’ї не перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, то листок непрацездатності для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 3 років видають на загальних підставах.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook