Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруЗвітність

Бухгалтеру /
Звітність

Оглавление

Відображаємо відомості про спецстаж у звіті з ЄСВ

Працівник медзакладу працює на посаді, що дає право на пенсію за вислугу років. Водночас у цьому ж закладі за сумісництвом він обіймає посаду, робота на якій не зараховується до спеціального стажу. Як правильно відобразити в таблиці 6 звіту з ЄСВ відомості за таким працівником: двома рядками чи одним?

 

Працівник медзакладу працює на посаді, що дає право на пенсію за вислугу років. Водночас у цьому ж закладі за сумісництвом він обіймає посаду, робота на якій не зараховується до спеціального стажу. Як правильно відобразити в таблиці 6 звіту з ЄСВ відомості за таким працівником: двома рядками чи одним?

Порядок обчислення спеціального стажу та умови, за яких особа набуває право на пенсію за вислугу років, визначені Законом України « Про пенсійне забезпечення » від 05.11.1991 № 1788-XII (далі — Закон № 1788). А страховий стаж , за яким визначають розмір пенсії, обчислюється за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058).

Відповідно до пункту «е» статті 55 Закону № 1788 право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, працівники галузі охорони здоров’я незалежно від віку за наявності спеціального стажу роботи за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909.

Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів за формою № Д4 (далі — Звіт) є додатком 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435). У разі визначення страхувальниками періодів (строків) трудової або іншої діяльності, що відповідно до законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховуються при визначенні права на відповідну пенсію, а також періоди страхового стажу, не пов’язані з трудовою та/або професійною діяльністю, страхувальник подає таблицю 7 «Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» Звіту (абз. 1 п. 13 Порядку № 435).

Розмір пенсії визначається відповідно до статті 27 Закону № 1058. Він залежить від страхового стажу та заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 Закону № 1058, з якої обчислюється пенсія. Абзацом першим частини першої статті 40 Закону № 1058 установлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу. Тобто незалежно від того, на яких посадах працював такий працівник.

Окрім того, пунктом 9 Порядку № 435 визначено вичерпний перелік випадків, коли на одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» Звіту (далі — Таблиця 6). Отриманий дохід за сумісництвом цим переліком не передбачений.

З огляду на зазначене, відомості щодо працівника (застрахованої особи) у Таблиці 6 відображаємо в одному рядку, зокрема:


Нас находят: простої та спецстаж, спецстаж


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook