Відображаємо у звітності нарахування ЄСВ на суми декретних
Працівниці у червні 2015 року нараховано допомогу у зв’язку з вагітністю і пологами (декретні) в загальній сумі 6850,00 грн. (126 календарних днів). У розрізі місяців сума декретних у першому місяці (червні) та у останньому місяці нарахування (жовтні) менше 1218,00 грн. Як правильно у Звіті з ЄСВ відобразити ЄСВ, нарахований на суми декретних, та донарахування ЄСВ до розміру мінімального соціального внеску? Яку ставку ЄСВ застосовувати та до якого доходу?
Нагадаємо, що Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок звітування), набрав чинності 30.04.2015. Додатком 4 до Порядку звітування визначено нову форму Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення , допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів ( форма № Д4; далі — Звіт з ЄСВ).
Відомості про суми нарахованої заробітної плати застрахованій особі, як установлено пунктом 9 розділу IV Порядку звітування, формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб (далі — код КЗО), визначених у Таблиці відповідності кодів категорій застрахованої особи та кодів бази нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (додаток 2 до Порядку звітування, далі — Таблиця відповідності). Якщо виникає додаткова база для нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) або донарахування до розміру мінімальної заробітної плати, застосовується тип нарахувань 13 «Сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)».
Тож у місяці нарахування допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами (інакше кажучи декретних), тобто у червні 2015 року, маємо три бази нарахування ЄСВ:
- заробітна плата за червень 2015 року (код КЗО «1»);
- допомога у зв’язку з вагітністю і пологами за червень 2015 року (код КЗО «42»);
- донарахування до розміру мінімальної заробітної плати у червні 2015 року (в нашій ситуації — код КЗО «1», а тип нарахувань «13»).
У інших місяцях базою нарахування ЄСВ буде лише сума допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами, оскільки її мінімальний розмір відповідно до частини другої статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV не може бути меншим, ніж розмір мінімальної заробітної плати.
У Таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» Звіту з ЄСВ за червень 2015 року (далі — Таблиця 6) щодо працівниці відображатимуть:
- нараховані доходи звітного місяця — червня 2015 року, у т. ч. донарахування до розміру мінімальної заробітної плати, сума декретних за червень 2015 року;
- суми декретних у розрізі місяців, за які їх нараховано (наприклад: у реквізиті 11 — 06.2015, 07.2015, 08.2015 і т. д., з кодом КЗО «42»).
Під час нарахування декретних за жовтень 2015 року та відображення у Звіті з ЄСВ за червень 2015 року додаткової бази нарахування ЄСВ не виникає, адже допомога нарахована не за весь місяць, а за його частину.
Для нарахування ЄСВ на суми заробітної плати та додаткову базу нарахування потрібно застосовувати ставку ЄСВ — 36,3%, а на суму декретних — 33,2%.
Якщо у жовтні 2015 року працівниця після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами піде у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то у Звіті з ЄСВ за жовтень 2015 року щодо цієї застрахованої особи потрібно відобразити додаткову базу нарахування (код КЗО «42», тип нарахувань «13»). При цьому реквізити 17, 18, 20 Таблиці 6 не заповнюють.
Другие материалы по теме:
приклад:, декретні, додаток 2, реквізити, нарахування заробітної плати, тип ..., нараховано, відображення, наприклад, формування, відпустку, місяців, доходи, нарахування, заробітна плата, допомогу, місяць, допомога, відпустки, сума, код, забезпечення, розмір, 00, порядок, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Звітність
Другие материалы по теме:
Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: нараховуємо ЄСВ
Працівниця нещодавно вийшла з відпустки для догляду за дитиною: нараховуємо лікарняні
Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: чи нараховувати ЄСВ
Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=vidobrazhaemo-u-zvitnosti-narakhuvannya-esv-na-sumi-dekretnikh
Мы на Facebook