Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта
Відшкодовуємо вчителю недоплачену суму надбавки за вислугу років
Під час тарифікації на 1 вересня 2014/2015 навчального року вчителю визначений стаж педагогічний роботи 19 років 10 місяців замість 20 років 6 місяців. Через це йому було занижено розмір надбавки за вислугу років (замість 30% виплачували 20%). Зазначена помилка виявлена 1 лютого 2015 року. Чи потрібно відшкодовувати вчителю недоплачену суму надбавки, якщо документи, що підтверджують педагогічний стаж, перебували в навчальному закладі?
Підвищення розміру надбавки за вислугу років у зв’язку зі збільшенням стажу педагогічної роботи проводиться з місяця, що настає за місяцем, коли виникло таке право, якщо документи, необхідні для своєчасного і правильного обчислення стажу, перебувають у навчальному закладі, або з дня подання таких документів працівником (п. 7 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78).
Нагадаємо, що основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка та інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи .
Відповідно до пункту 6 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, відповідальність за своєчасне і правильне встановлення працівникам ставок заробітної плати, посадових окладів, обчислення заробітної плати покладається на керівників та головних бухгалтерів (бухгалтерів) установ і закладів освіти, керівників органів управління вищого рівня.
Отже, якщо документи, що підтверджують стаж педагогічної роботи вчителя, перебували у навчальному закладі, то контролювати зміну стажу педагогічної роботи і, відповідно, правильне встановлення надбавки за вислугу років мав саме керівник навчального закладу. У цій ситуації заяву про збільшення розміру надбавки за вислугу років у зв’язку зі зміною стажу педагогічної роботи вчитель подавати не повинен.
Оскільки документи, що підтверджують стаж педагогічної роботи вчителя, у період проведення тарифікації перебували у навчальному закладі, то з 1 лютого 2015 року слід установити новий розмір надбавки за вислугу років (30%), а також зробити перерахунок заробітної плати вчителя, починаючи з місяця, що настає за місяцем набуття такого права.
Другие материалы по теме:
педагогічний стаж, помилка, перерахунок, стаж роботи, відповідальність, місяців, документи, права, інші, надбавки, управління, розмір, період, керівник, 2014, процедури, час, роботи, працівник, порядок
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта
Другие материалы по теме:
Надаємо щорічну основну відпустку за другий рік роботи
Допомога для оздоровлення держслужбовця: розраховуємо правильно
Визначаємо стаж педагогічної роботи працівникам-сумісникам
Чи мають право фінінспектори перевіряти документи за період, не визначений у програмі ревізії
Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=vidshkodovuemo-vchitelyu-nedoplachenu-sumu-nadbavki-za-vislugu-rokiv, вислуга років вихователів, недоплачено надбавку за вислугу що робити, Надбавка за вислугу рокiв вчителям, наказ про встановлення надбавки за вислугу років педпрацівникам, надбавка за стаж вчителям, з чого нараховується надбавка за вислугу років вчителю, надбавки за вислугу років вчителям, надбавка педагогів за вислугу років
Мы на Facebook