Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Оплата праці та кадри Охорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Вихідна допомога при скороченні: чи оподатковується

Під час реорганізації бюджетної установи деякі посади скорочуються. Працівникам, яких звільняють у зв’язку зі скороченням, слід виплатити вихідну допомогу. Чи потрібно оподатковувати таку допомогу?

 

Під час реорганізації бюджетної установи деякі посади скорочуються. Працівникам, яких звільняють у зв’язку зі скороченням, слід виплатити вихідну допомогу. Чи потрібно оподатковувати таку допомогу?

Як передбачено статтею 44 Кодексу законів про працю України (КЗпП), при припиненні трудового договору з підстав, зазначених, зокрема у пункті 1 статті 40 КЗпП (а саме скорочення чисельності працівників у разі реорганізації установи), працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Відповідно до пункту 4 розділу І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загально­обов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1170, вихідна допомога у разі припинення трудового договору (далі — вихідна допомога) належить до виплат, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

Отже, на вихідну допомогу нараховувати ЄСВ не потрібно так само, як і не потрібно утримувати з неї ЄСВ.

Як же бути із оподаткуванням вихідної допомоги військовим збором та податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) ?

Доходи, що є об’єктом оподаткування ПДФО перелічені у статті 163 Податкового кодексу України (ПК). Водночас об’єктом оподаткування військовим збором також є доходи, визначені статтею 163 ПК (пп. 1.2 п. 161 підрозд. ХХ «Перехідні положення» ПК).

Тобто об’єктом оподаткування і ПДФО, і військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, зокрема, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) працівнику відповідно до умов трудового договору (п. 164.2.1 ПК).

Серед перелічених у пункті 165.1 ПК доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника, дохід у вигляді вихідної допомоги не значиться.

Отже, ПДФО та військовий збір утримуються з вихідної допомоги.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook