Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Вихідна допомога при скороченні: чи оподатковується

Під час реорганізації бюджетної установи деякі посади скорочуються. Працівникам, яких звільняють у зв’язку зі скороченням, слід виплатити вихідну допомогу. Чи потрібно оподатковувати таку допомогу?

 

Під час реорганізації бюджетної установи деякі посади скорочуються. Працівникам, яких звільняють у зв’язку зі скороченням, слід виплатити вихідну допомогу. Чи потрібно оподатковувати таку допомогу?

Як передбачено статтею 44 Кодексу законів про працю України (КЗпП), при припиненні трудового договору з підстав, зазначених, зокрема у пункті 1 статті 40 КЗпП (а саме скорочення чисельності працівників у разі реорганізації установи), працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Відповідно до пункту 4 розділу І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загально­обов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1170, вихідна допомога у разі припинення трудового договору (далі — вихідна допомога) належить до виплат, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

Отже, на вихідну допомогу нараховувати ЄСВ не потрібно так само, як і не потрібно утримувати з неї ЄСВ.

Як же бути із оподаткуванням вихідної допомоги військовим збором та податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) ?

Доходи, що є об’єктом оподаткування ПДФО перелічені у статті 163 Податкового кодексу України (ПК). Водночас об’єктом оподаткування військовим збором також є доходи, визначені статтею 163 ПК (пп. 1.2 п. 161 підрозд. ХХ «Перехідні положення» ПК).

Тобто об’єктом оподаткування і ПДФО, і військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, зокрема, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) працівнику відповідно до умов трудового договору (п. 164.2.1 ПК).

Серед перелічених у пункті 165.1 ПК доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника, дохід у вигляді вихідної допомоги не значиться.

Отже, ПДФО та військовий збір утримуються з вихідної допомоги.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=vikhidna-dopomoga-pri-skorochenni-chi-opodatkovuetsya, вихідна допомога при звільненні єсв, Вихідна допомога при звільненні 2020 податки, як оподатковується вихідна допомога, Вихідна допомога прибутковий податок, вихідна допомога при скороченні оподаткування, Вихідна допомога при скороченні 2020 ЄСВ


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook