Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруНеоборотні активи і запаси

Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси

Оглавление

Використання коштів, отриманих від реалізації легкових автомобілів

На спеціальний реєстраційний рахунок бюджетної установи надійшли кошти від реалізації понадлімітного легкового автомобіля. На які потреби можна використати ці кошти?

 

На спеціальний реєстраційний рахунок бюджетної установи надійшли кошти від реалізації понадлімітного легкового автомобіля. На які потреби можна використати ці кошти?

Відповідно до підпункту 3 пункту 2 постанови КМУ «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» від 01.03.2014 № 65 кошти від реалізації автомобілів, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій , які використовують кошти державного бюджету, зараховуються до загального фонду державного бюджету.

Тобто кошти, отримані бюджетною установою від реалізації легкового автомобіля, не можна віднести до власних надходжень, вони мають бути перераховані до загального фонду державного бюджету. Тож бюджетна установа не має права використати такі кошти на свої потреби.

Наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до бюджетної класифікації та Складових частин витрат (видатків) розвитку та витрат (видатків) споживання» від 11.04.2014 № 397 внесено зміни до бюджетної класифікації. Зокрема, класифікацію доходів бюджету доповнено кодом 21083000 «Надходження від реалізації автомобілів засобів наземного, водного та повітряного транспорту, сільськогосподарської техніки, обладнання та устаткування, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету».

Отже, кошти, отримані від продажу легкового автомобіля, бюджетна установав повному обсязі має перерахувати до загального фонду державного бюджету на відповідні рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби України, за кодом класифікації доходів бюджету 21083000.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook