Бухгалтеру /
Соціальне страхування
Як отримати допомогу на поховання особи, яка проживала у сільській місцевості
Працівник надав у бухгалтерію довідку, видану сільською радою, для виплати допомоги на поховання дружини. Чи буде правомірним призначення допомоги на поховання на підставі такої довідки?
Так, така допомога є правомірною.
Відповідно до статті 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2011 № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240) допомога на поховання надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні: дружини (чоловіка);
- дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років (братів, сестер та онуків — за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання — до 23 років;
- батька, матері;
- діда та баби за прямою лінією споріднення.
Допомога на поховання застрахованої особи призначається сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть, виданого органом реєстрації актів громадянського стану (абз. 2 ч. 4 ст. 51 Закону № 2240).
Відповідно до пункту 15 Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5, після державної реєстрації смерті відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання.
У разі державної реєстрації смерті виконавчий орган сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад видає довідку для отримання допомоги на поховання, у якій зазначено: прізвище, власне ім’я, по батькові померлої особи; дата смерті; номер актового запису про смерть у відповідній книзі реєстрації актів цивільного стану; дата складання актового запису про смерть; найменування органу, що здійснив реєстрацію акта цивільного стану; місце смерті.
Отже, призначення допомоги на поховання застрахованої особи на підставі довідки, виданої міською радою, є правомірним.
Другие материалы по теме:
час
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Соціальне страхування
Другие материалы по теме:
Проведено капітальний ремонт системи опалення та демонтаж труб: кому належить металобрухт
Що доцільніше: сумісництво чи суміщення посади лаборанта
Чи може головний бухгалтер працювати на умовах неповного робочого часу
Мы на Facebook