Бухгалтеру /
Державні закупівлі
Як визначити строки розкриття пропозицій, якщо замовник здійснює закупівлю ліків за скороченою процедурою
Замовник має намір закупити медикаменти за скороченою процедурою відкритих торгів. Як правильно визначити строк та дату розкриття і чи можливо, за потреби, продовжувати строки для подання пропозицій конкурсних торгів у разі застосування скороченої процедури закупівлі?
Абзацом другим частини третьої статті 21 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) визначено, що у разі обґрунтованої нагальної потреби у закупівлі продукції харчової промисловості, продуктів харчування, послуг з організації харчування, лікарських засобів і виробів медичного призначення строк для подання пропозицій конкурсних торгів може бути скорочено до 15 днів (далі — скорочена процедура). Причиною скорочення строку не може бути бездіяльність замовника щодо проведення відповідних процедур закупівель.
Обґрунтування нагальної потреби зазначаються у звіті про результати проведення процедури закупівлі та не повинні свідчити про наміри замовника послабити конкуренцію між учасниками. Відповідно до частини першої статті 27 Закону про закупівлі розкриття пропозицій конкурсних торгів здійснюється в день закінчення строку їх подання у час та в місці, що зазначені в оголошенні про проведення процедури закупівлі.
Відповідно до статті 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок. Отже, у разі застосування скороченої процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів здійснюється на 15 день з дня опублікування оголошення про проведення процедури відкритих торгів у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель.
Відповідно до абзацу 2 частини другої статті 23 Закону про закупівлю у разі здійснення закупівлі за скороченою процедурою замовник не має права з власної ініціативи чи за результатами запитів вносити зміни до документації конкурсних торгів, крім випадків, коли внесення таких змін необхідне для приведення у відповідність документації конкурсних торгів із вимогами чинного законодавства або такі зміни вимагає рішення органу оскарження. У такому разі замовник зобов’язаний внести відповідні зміни до документації конкурсних торгів та продовжити строк подання пропозицій конкурсних торгів.
Другие материалы по теме:
купити, продовжити, події, початок, потреби, замовник, закупівлі, призначення, права, зміни, відрядження, строки, організації, послуг, 23, закон, результат, процедури, час, статті, далі, вид, документ
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Державні закупівлі
Другие материалы по теме:
Вносимо зміни в документацію конкурсних торгів
Чи проводити тендер, якщо вартість будівельних робіт на двох окремих будівлях перевищує 1 млн. грн.
Визначаємо очікувану вартість довгобуду для здійснення державних закупівель
Чи може установа провести закупівлю продуктів харчування на зекономлені кошти
Мы на Facebook