Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруКошториси і нормативи

Бухгалтеру /
Кошториси і нормативи

Оглавление

За яким КЕКВ сплачувати пеню за прострочення платежів за електроенергію

Електропередавальна організація виставила рахунок бюджетній установі зі сплати боргу за електроенергію, у т. ч. пені. За якими КЕКВ проводити сплату пені за прострочення строків сплати за електроенергію: 2273 чи 2800?

 

Електропередавальна організація виставила рахунок бюджетній установі зі сплати боргу за електроенергію, у т. ч. пені. За якими КЕКВ проводити сплату пені за прострочення строків сплати за електроенергію: 2273 чи 2800?

Підпунктом 4.2.1 Типового договору про постачання електричної енергії, затвердженого в додатку 3 до постанови КМУ «Про затвердження Правил користування електричною енергією» від 31.07.1996 № 28, передбачено, що споживач, тобто бюджетна установа , сплачує постачальнику, тобто електропередавальній організації, пеню за кожний день прострочення платежу, ураховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.

Пенею відповідно до частини першої статті 230 Господарського кодексу України є господарська санкція у вигляді грошової суми, яку учасник господарських відносин зобов’язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов’язання. Тож сплата пені не належить до виконання безпосередньо грошового зобов’язання за договором про постачання електричної енергії, а є видом господарської санкції за порушення таких господарських зобов’язань.

Сплату штрафів, пені потрібно проводити за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» (пп. 3 пп. 2.6 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюд­жету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333). Натомість сплата донарахованих платежів (крім штрафів і пені), визначених органами контролю відповідно до законодавства , та відсотків річних від простроченої суми договору проводиться за тим кодом, за яким має бути проведений основний платіж. Тобто за КЕКВ 2273 «Оплата електроенергії» сплачують суми річних за несвоєчасну оплату придбаної електроенергії за наявності боргу перед електропередавальною організацією.


Нас находят: пеня до якого кекв сплачується, Штраф пеня кекв, нарахування пені за електрику


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook