Ініціативний аудит
На відміну від обов’язкового аудиту, ініціативний проводять незалежні аудитори та аудиторські фірми за бажанням замовника. Така перевірка базується на основі Закону України «Про аудиторську діяльність», що допускає проведення добровільного аудиту. Насамперед, такий тип виступає запобіжним заходом, що дозволяє виявити наявність помилок у звітності, провести аналіз податкової звітності, підготуватись до проведення обов’язкового аудиту і, тим самим, уникнути можливих санкцій у випадку виявлення порушень.
Замовниками ініціативного аудиту найчастіше виступають:
- керівники підприємства;
- засновники чи акціонери підприємства;
- інвестори;
- інші зацікавлені особи.
Відтак, цю бухгалтерську послугу проводять передусім за умов зміни власників підприємства чи головного бухгалтера, продажу підприємства чи впровадження масштабних інвестицій, перевірки стану бухгалтерського обліку та постановки його системи, оптимізації оподаткування, оцінки ефективності роботи персоналу, надання підтверджень щодо бухгалтерської звітності у випадку отримання кредитів, а також за відсутності обов’язкового аудиту з метою комплексної фінансово-звітної перевірки для підприємств малого та середнього бізнесу;
Такий тип аудиту, у залежності від поставлених цілей, може бути комплексним та частковим і спрямованим на аналіз як усієї бухгалтерської системи, так і на окремі її складові. Можливим є також замовлення поетапного проведення аудиту (квартального, піврічного чи річного). Варто зазначити, що вартість проведення ініціативного аудиту не є сталою, позаяк перебуває у прямій залежності від об’єму робіт та побажань замовника.
Методика проведення ініціативного аудиту передбачає:
- попереднє визначення обсягу робіт;
- встановлення термінів проведення та форми подачі результатів;
- організацію аудиторської групи;
- визначення плану та програми перевірки;
- проведення аудиту;
- внесення рекомендацій з питань виправлення виявлених помилок;
- складання попереднього звіту;
- узгодження результатів із замовником;
- оформлення офіційного аудиторського висновку.
За результатами проведення ініціативного аудиту замовнику видається офіційний висновок аудитора із інформацією про всі виявлені відхилення та результати оцінювання внутрішнього контролю. Усі результати аудиторської перевірки є конфіденційними та не розголошуються.
Читайте детальніше на dlab.com.ua
Другие материалы по теме:
відхилення, послуги бухгалтера, засновники, ведення бухгалтерії, перевірка, відміну, аналіз, перевірки, методика, оподаткування, аудитор, замовлення, оформлення, вартість, діяльність, наявність, продаж, бухгалтерський облік, провести, бухгалтер, результат
Статьи из раздела: Руководителю
Другие статьи по теме:
Чим відрізняється ревізор від аудитора?
Основні характеристики переносних зарядних станцій: що потрібно знати?
Чи вигідно купувати електромобілі із США в Україну?
Нас находят: аудит проводять не зацікавлені особи, випадки перебачені законами україни проведення ініціативного аудиту
Мы на Facebook