Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Оплата праці та кадри Охорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Чи є підставою для нарахування зарплати довідка про лікування

Протягом місяця в першій половині дня працівник установи працював на робочому місці, а після обідньої перерви лікувався в міській поліклініці. Закінчивши лікування, він надав до бухгалтерії довідку з поліклініки. Чи є отримана довідка підставою для нарахування заробітної плати такому працівнику?

 

Протягом місяця в першій половині дня працівник установи працював на робочому місці, а після обідньої перерви лікувався в міській поліклініці. Закінчивши лікування, він надав до бухгалтерії довідку з поліклініки. Чи є отримана довідка підставою для нарахування заробітної плати такому працівнику?

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 51 Закону України «Про загально­обов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Отже, довідка, яку працівник надав до бухгалтерії установи, не є підставою для нарахування йому заробітної плати за ті години, коли він був відсутній на роботі. І заробітну плату в цій ситуації нараховують за фактично відпрацьований час.

Нагадаємо, що пунктом 4 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України передбачено, що роботодавець може розірвати укладений із працівником трудовий договір у випадку, зокрема, прогулу (в т. ч. відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин. Тож довідка з міської поліклініки надасть змогу працівнику підтвердити поважну причину своєї відсутності на робочому місці.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook