Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруКошториси і нормативи

Бухгалтеру /
Кошториси і нормативи

Оглавление

Чи потрібно проводити повторну експертизу при збільшенні обсягів робіт з капремонту

Бюджетна установа без проведення процедури закупівлі за державні кошти здійснила капітальний ремонт будівлі. Проектно-кошторисна документація за результатами експертизи отримала позитивний експертний висновок. Та під час ремонту з’ясували, що обсяг робіт варто збільшити задля налагодження частини водогону. Чи потрібно заради цього проводити додаткову експертизу документації і як оформити договір підряду?

 

Бюджетна установа без проведення процедури закупівлі за державні кошти здійснила капітальний ремонт будівлі. Проектно-кошторисна документація за результатами експертизи отримала позитивний експертний висновок. Та під час ремонту з’ясували, що обсяг робіт варто збільшити задля налагодження частини водогону. Чи потрібно заради цього проводити додаткову експертизу документації і як оформити договір підряду?

Так, повтору експертизу проектно-кошторисної документації (далі — ПКД) доведеться здійснити. І от чому. Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи затверджено постановою КМУ від 11.05.2011 № 560 (далі — Порядок № 560). Порядок № 560 регламентує процедуру проведення експертизи проектної документації (експертиза), зокрема, із капітального ремонту будинків і споруд.

Згідно з пунктом 6 Порядку № 560 експертиза становить завершальний етап розроблення проектів будівництва (капітального ремонту), а метою її проведення, зокрема, є визначення якості проектних рішень кошторисної частини проекту будівництва.

Абзацом четвертим пункту 10 Порядку № 560 визначено, що обов’язковій експертизі* підлягають проекти будівництва щодо кошторисної частини проекту будівництва об’єктів, які споруджуються із залученням бюджетних коштів, кош­тів установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії.


* Детально про проведення експертизи проектно-кошторисної документації читайте на на с.13 (Прим. ред.).

Відповідно до пункту 11 Порядку № 560 експертизі також підлягають проектні рішення в частині, що не відповідає раніше затвердженому проекту будівництва, експертиза якого проведена відповідно до пункту 10 Порядку № 560.

А повторна експертиза проекту будівництва проводиться після його коригування, якщо це призвело до зміни проектних рішень, а також у разі, коли це пов’язано із зміною державних будівельних норм та вихідних даних щодо проектування (п. 16 Порядку № 560).

Отже, проведення повторної експертизи ПКД неминуче, адже після зміни проектних рішень та вихідних даних з проектування проводять коригування затвердженої ПКД, а після того подають її на експертизу. У разі отримання позитивного експертного висновку підписують додаткову угоду на виконання підрядних робіт, де зазначають суму відкоригованого обсягу цих робіт.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=chi-potribno-provoditi-povtornu-ekspertizu-pri-zbilshenni-obsyagiv-robit-z-kapre, додаткові роботи капітальний ремонт, додаткови роботи пид час капитального ремонту, коригування пкд, порядок коригування проектно-кошторисної документації, ршення про коригування пкд, змінилась ціна на матеріали потрібна повторна експертиза кошторисної астини проекту, ремонт експертний висновок, чи можна вносити змины в проектнл кошторисну доеументацию капитальнвй ремонт, повторна експертиза пкд


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook