Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Чи сплачують бюджетні установи земельний податок при здачі в оренду приміщень

Бюджетна установа має на балансі 4-поверхову будівлю і земельну ділянку. Відповідно до рішення органу вищого рівня два поверхи будівлі було надано в оренду іншій бюджетній установі. Чи повинні ці установи сплачувати земельний податок?

 

Бюджетна установа має на балансі 4-поверхову будівлю і земельну ділянку. Відповідно до рішення органу вищого рівня два поверхи будівлі було надано в оренду іншій бюджетній установі. Чи повинні ці установи сплачувати земельний податок?

Ні, не повинні. Пояснимо чому.

Порядок справляння земельного податку визначений розділом XII Податкового кодексу України (ПК). Відповідно до статті 269 ПК платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Від сплати земельного податку звільняються:

Водночас якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території (п. 284.3 ПК). Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) у тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

Отже, якщо бюджетна установа орендує два поверхи будівлі, яка повністю належить іншій бюджетній установі, то вона не повинна сплачувати земельного податку. Адже установи, які мають статус бюджетних, відповідно до чинного податкового законодавства звільнені від сплати земельного податку.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook