Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Ділимо путівку для санаторно-курортного лікування між працівником і його матір’ю

Чи можна поділити путівку між працівником і його матір’ю? Якщо не можна, але так вже зробили, то які санкції загрожують установі?

 

Чи можна поділити путівку між працівником і його матір’ю? Якщо не можна, але так вже зробили, то які санкції загрожують установі?

Згідно зі статтею 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240­ІІІ (далі — Закон № 2240) для забезпечення відновлення здоров’я застрахована особа та члени її сім’ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно­курортного лікування, оздоровлення у спеціалізованих оздоровчих закладах (у т. ч. дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.

Відповідно до статей 11 та 47 Закону № 2240 правлінням Фонду було розроблено Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно­курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (затверджений постановою Правління Фонду від 25.02.2009 № 12; далі — Порядок № 12).

Зважаючи на пункт 4.9 Порядку № 12, комісія (уповноважений) із соціального страхування приймає рішення про виділення путівки (путівок) згідно з медичними показаннями для спільного санаторно­курортного лікування чоловіка, дружини, які працюють у цій установі та перебувають у шлюбі, або їх дітей віком від 4 до 18 років, у т. ч. для члена сім’ї (дружини або чоловіка), який працює на іншому підприємстві (установі) і є застрахованою особою, та члена сім’ї, який навчається у вищому навчальному закладі з денною формою навчання.

До того ж путівку члену сім’ї, який працює на іншому підприємстві (навчається у вищому навчальному закладі з денною формою навчання), видають за умови надання довідки з місця його основної роботи (навчання) про те, що він не користувався цією соціальною послугою протягом календарного року.

Поділ путівок між іншими членами родини та застрахованими особами не дозволяється.

У разі поділу путівки між працівником та його матір’ю відповідно до пункту 6.2 Порядку № 12 суму витрат Фонду за путівки не приймають до заліку та відшкодовують за рахунок страхувальника. Крім того, відповідно до статті 30 Закону № 2240 за порушення порядку використання путівки на страхувальника накладається штраф у розмірі 50% від вартості путівки.

Отже, поділ путівки між працівником та його матір’ю не дозволяється. У разі такого поділу установи відшкодовує вартість путівки та сплачує штраф у розмірі 50% від вартості путівки.


Нас находят: чи можна поділити санаторну путівку


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook