Бухгалтеру /
Соціальне страхування
Лікарняні та декретні за січень–березень 2013 року перераховувати не потрібно
У січні – березні 2013 року бюджетна установа нараховувала допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю та пологами за рахунок коштів ФСС ТВП. Чи потрібно перерахувати таку допомогу у квітні 2013 року у зв’язку із підвищення посадових окладів бюджетникам із 01.01.2013 згідно із постановою КМУ від 27.03.2013 № 197?
Ні, не потрібно. Пояснимо чому. Відповідно до пункту 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, у разі коли розмір заробітної плати (грошового забезпечення) підвищується згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, у зв’язку з чим заробітна плата (грошове забезпечення) перераховується за попередні періоди, обчислення середньої заробітної плати (грошового забезпечення) для розрахунку розміру допомоги по безробіттю і виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, здійснюється з урахуванням суми донарахованої заробітної плати (грошового забезпечення) окремо за кожний місяць, за який здійснено перерахунок. Тобто вказана норма не застосовується до допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю та пологами за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС з ТВП). Відповідно до пункту 1.6.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5, якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування. Тобто сума донарахованої заробітної плати включається в базу для нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) в місяці, у якому здійснено донарахування, і на такі виплати слід нараховувати та з них утримувати ЄСВ в межах граничної суми заробітної плати (доходу), що діє у момент їх нарахування. Водночас донарахування заробітної плати за попередні періоди не впливатиме на розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності, оскільки при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги включається лише сума оплати праці, з якої у розрахунковому періоді сплачено ЄСВ.
Другие материалы по теме:
розслідування, ведення обліку, за договором, періоди, перерахунок, приклад, наприклад, не потрібно, відповідальність, замовник, договір, нарахування, заробітна плата, допомогу, сума, забезпечення, рахунок, установа, 2013, оплати, установи, час, роботи, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Соціальне страхування
Другие материалы по теме:
Чи є базою нарахування ЄСВ компенсація за невикористані дні щорічної відпустки
Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: чи нараховувати ЄСВ
Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: нараховуємо ЄСВ
Мы на Facebook