Нараховуємо рентну плату за спожиту орендарем воду
Установа здає в оренду частину будівлі. При цьому орендар надає послуги, які пов’язані з використанням води. На яку кількість спожитої води нараховується рентна плата за спеціальне використання води? Орендар має відшкодувати лише вартість використаної води чи й суму рентної плати?
Згідно з підпунктом 255.11.2 Податкового кодексу України (ПК) рентна плата за спеціальне використання води (далі — рентна плата) обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів.
Якщо орендар — юридична особа використовує воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, то рентна плата не справляється (пп. 255.4.1 ПК).
Утім, у разі якщо орендар використовує воду на інші цілі, які підпадають під нарахування рентної плати відповідно до ПК, то рентна плата обчислюється на весь обсяг води, який передано орендарю установою-орендодавцем.
Зауважимо: у разі якщо договір на постачання води укладено лише між водопостачальником та установою-орендодавцем, а з орендарем такого договору не укладено, рентну плату нараховує і сплачує установа-орендодавець.
Як установлено підпунктом 255.11.10 ПК, обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
За відсутності вимірювальних приладів, якщо можливість їх установлення існує, рентна плата сплачується у двократному розмірі.
Тож якщо за обсяг спожитої орендарем води рентна плата справляється з установи-орендодавця, вона має надати орендарю рахунки на відшкодування вартості спожитої води і суми нарахованої рентної плати відповідно до умов договору оренди чи договору на відшкодування спожитих послуг.
Другие материалы по теме:
цілі, юридична особа, задоволення, рахунки, кількість, послуги, договір, на підставі, вартість, нарахування, інші, використання, послуг, установа, установи, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Податки і збори
Другие материалы по теме:
Виготовлення і монтаж металевих огорож та воріт: за яким КЕКВ оплачувати та як оприбутковувати
Відшкодовуємо витрати на утримання орендованого майна
Нарахування орендної плати без індексації: чи можливо
Мы на Facebook