Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси
Недостач або лишків матцінностей при інвентаризації не виявлено: чи складати порівняльну відомість
В установі проводиться інвентаризація. Чи потрібно складати порівняльну відомість результатів інвентаризації, якщо недостач або лишків матеріальних цінностей не виявлено?
Так, потрібно, до того ж — обов’язково.
Частиною першою статті 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV визначено, що для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності установи зобов’язані проводити інвентаризацію активів і зобов’язань, під час якої перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, стан і оцінка.
Інструкція з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ затверджена наказом Головного управління Державного казначейства України від 30.10.1998 № 90 (далі — Інструкція № 90) .
Для проведення інвентаризації наказом керівника установи створюється інвентаризаційна комісія . На інвентаризаційну комісію покладається відповідальність, зокрема, за повноту і достовірність внесення до інвентаризаційних описів даних про фактичні залишки майна, основних засобів, матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, нематеріальних активів, цінних паперів та заборгованості в розрахунках (п. 1.15 Інструкції № 90).
Інвентаризаційні описи складають у двох примірниках. Їх підписують голова та всі члени інвентаризаційної комісії. Матеріально відповідальні особи в кінці кожного опису своїм підписом підтверджують перевірені комісією і занесені до опису цінності.
Після оформлення інвентаризаційний опис передають до бухгалтерії для складання порівняльної відомості результатів інвентаризації (далі — порівняльна відомість).
Порівняльна відомість застосовується для відображення результатів інвентаризації. На підставі даних інвентаризаційного опису розбіжності, які виникли між фактичними показниками та даними бухгалтерського обліку, відображають у графі «Результати інвентаризації».
У кінці кожної порівняльної відомості (див. додатки 2, 4, 6 до Інструкції № 90) ставлять підпис:
- бухгалтер, який склав відомість;
- матеріально відповідальна особа — про згоду з результатами порівняння.
Отже, оскільки інвентаризаційний опис і порівняльна відомість є різними за своїм призначенням документами та й заповнюють їх різні посадові особи, то складання цих документів є обов’язковим.
Другие материалы по теме:
матеріально відповідальна особа, інвентаризаційна комісія, відомість, відповідальна особа, інвентаризація, показник, звітність, бухгалтерський, бухгалтерський облік, відображення, наявність, оформлення, 90, відповідальність, на підставі, опис, управління, бухгалтер, забезпечення, керівник, результат, установи, склад, далі, документ
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Необоротні активи і запаси
Другие материалы по теме:
Ремонт приміщення: контролюємо цільове використання коштів
Інвентаризація розрахунків не проведена: можливі наслідки
Установа втратила бухгалтерські документи: виправляємо ситуацію
Основні засоби не експлуатуються: чи нараховувати амортизацію
Відображаємо нарахування орендної плати в бухгалтерському обліку
Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=nedostach-abo-lishkiv-mattsinnostey-pri-inventarizatsii-ne-viyavleno-chi-skladat, призначиння поривняльноии видомости
Мы на Facebook