Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриПервинні документи

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Первинні документи

Установа втратила бухгалтерські документи: виправляємо ситуацію

Наприкінці місяця бухгалтер бюджетної установи виявив, що окремі бухгалтерські документи — втрачені. Хто має забезпечувати збереження бухгалтерських документів та які дії слід вчинити у разі їх втрати?

 

Наприкінці місяця бухгалтер бюджетної установи виявив, що окремі бухгалтерські документи — втрачені. Хто має забезпечувати збереження бухгалтерських документів та які дії слід вчинити у разі їх втрати?

Відповідно до пункту 6.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 (далі — Положення № 88), первинні документи та облікові регістри, що пройшли обробку, бухгалтерські звіти і баланси до передачі їх до архіву установи мають зберігатися в бухгалтерії у спеціальних приміщеннях або зачинених шафах під відповідальністю осіб, уповноважених головним бухгалтером.

До того ж саме головний бухгалтер установи має забезпечити зберігання первинних документів та облікових регістрів, що пройшли обробку і були підставою для складання звітності, бухгалтерських звітів та балансів, а також вчасне їх оформлення і передачу до архіву (п. 6.7 Положення № 88).

Видача первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерських звітів і балансів з бухгалтерії та з архіву установи працівникам інших структурних підрозділів може провадитися лише за рішенням головного бухгалтера .

Пам’ятайте, що вилучення первинних документів, облікових регістрів, фінансової звітності в установи може проводитися лише у випадках, передбачених законодавством.

Якщо ж в установі трапилася ситуація, за якої бухгалтерські документи з якихось причин втрачено, то відповідно до пункту 6.10 Положення № 88 керівник установи має вчинити так:

Для участі в роботі комісії залучають представників слідчих органів, органів охорони та державного пожежного нагляду. Результати роботи комісії оформляють актом, який затверджує керівник установи.

Копію складеного комісією акта в 10-денний строк установа має надіслати:

Як передбачено частиною третьою статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV, відповідальність за організацію бухгалтерського обліку, забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах та збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе керівник установи відповідно до законодавства.

Другие материалы по теме:
бухгалтерські, бухгалтерські документи, до передачі, регістр., первинні документи, бухгалтерських, розслідування, звітність, головний бухгалтер, бухгалтерський, бухгалтерський облік, збереження, операції, бухгалтера, оформлення, відповідальність, дії, документи, управління, бухгалтер, забезпечення, установа, керівник, установи, працівник, документ

 

Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Первинні документи

 

Другие материалы по теме:

Ремонт приміщення: контролюємо цільове використання коштів

Недостач або лишків матцінностей при інвентаризації не виявлено: чи складати порівняльну відомість

Відображаємо нарахування орендної плати в бухгалтерському обліку

Відображаємо нарахування плати за харчування дітей в обліку ДНЗ

Основні засоби не експлуатуються: чи нараховувати амортизацію


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook