Бухгалтеру /
Соціальне страхування
Особливості розрахунку лікарняних донору крові
Працівник установи, який є донором крові, захворів і надав до установи листок непрацездатності. Чи враховувати під час визначення суми допомоги по тимчасовій непрацездатності середню заробітну плату за додатковий день відпочинку?
Частиною другою статті 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР передбачено, що після кожного дня давання крові та (або) її компонентів донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку.
Середню заробітну плату за дні відпочинку у зв’язку з донорством крові розраховують відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100). А саме, виходячи з виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують такому дню (абз. 3 п. 2 Порядку 100).
Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).
Для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності середню заробітну плату застрахованої особи обчислюють виходячи з нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату , інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у т. ч. у натуральній формі), які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб, у межах максимальної величини (граничної суми) місячної заробітної плати (доходу), на які нараховують страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (п. 7–9 Порядку № 1266).
Виплати за час, протягом якого працівник не працював, але за ним зберігався середній заробіток , обчислений відповідно до Порядку № 100, не повинні включатися до розрахунку. На цьому наполягає і Міністерство праці та соціальної політики України у своєму роз’ясненні від 02.04.2007/ №/ 211/020/153-07.
Отже, середню заробітну плату за додатковий день відпочинку донору крові, за який за ним зберігався середній заробіток, під час розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності враховувати не потрібно.
Другие материалы по теме:
153, середній заробіток, внески, не потрібно, 95, інші, 24, забезпечення, акт, 23, 09, установи, час, роботи, статті, працівник, порядок, далі, вид
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Соціальне страхування
Другие материалы по теме:
Застосування РРО при наданні послуг установами природно-заповідного фонду
З працівником стався нещасний випадок: як призначити допомогу
Зменшення добових на відрядження: чи можливо
Встановлення доплати за науковий ступінь кандидата наук, присуджений у Росії: чи можливо
Мы на Facebook