Бухгалтеру /
Соціальне страхування
Працівниця повернулася з декрету: оплачуємо тимчасову непрацездатність
Працівниця 17.11.2014 вийшла з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Із 23.03.2015 по 07.04.2015 вона перебувала на лікарняному, що підтверджує листок непрацездатності. Загальний страховий стаж працівниці становить 6 років і 10 місяців. Як оплатити листок непрацездатності, якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку страховий стаж працівниці — менше 6 місяців?
Відповідно до абзацу другого частини першої статті 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон про соцстрахування) період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску. Отже, неправильною є думка про те, що у нашій ситуації протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку страховий стаж працівниці менше 6 місяців.
Для визначення розміру оплати за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності та допомоги по тимчасовій непрацездатності потрібно спочатку обрахувати розмір середньої заробітної плати відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення ) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.
З огляду на те, що страховий стаж працівниці протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку перевищує 6 місяців, а загальний становить 6 років і 10 місяців, розмір виплат за листком непрацездатності становитиме:
- 80% середньої заробітної плати — для оплати перших п’яти днів непрацездатності (абз. 3 п. 5 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства , установи, організації, затвердженого постановою КМУ від 06.05.2001 № 439);
- 70% середньої заробітної плати — для допомоги по тимчасовій непрацездатності (п. 3 ч. 1 ст. 24 Закону про соцстрахування).
Другие материалы по теме:
страховий стаж, внески, 70, місяців, відпустки, 24, організації, забезпечення, розмір, 23, 09, рахунок, період, 2014, оплати, закон, установи, час, статті, далі, вид
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Соціальне страхування
Другие материалы по теме:
Працівниця нещодавно вийшла з відпустки для догляду за дитиною: нараховуємо лікарняні
Оплачуємо тимчасову непрацездатність працівникам-чорнобильцям
Допомога для оздоровлення держслужбовця: розраховуємо правильно
Оплачуємо листок непрацездатності, виданий працівнику у 2014 році
Оплата тимчасової непрацездатності демобілізованому працівнику
Мы на Facebook