Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Право неприбуткової установи на пільги з ПДВ

Відокремлений підрозділ навчального закладу (неприбуткова установа) виробляє сільськогосподарську продукцію. Чи має право такий підрозділ на пільги з ПДВ? Чи може він обрати спецрежим оподаткування ПДВ?

 

Відокремлений підрозділ навчального закладу (неприбуткова установа) виробляє сільськогосподарську продукцію. Чи має право такий підрозділ на пільги з ПДВ? Чи може він обрати спецрежим оподаткування ПДВ?

Ні, такий підрозділ не має права на пільги та не може обрати спецрежим оподаткування податком на додану вартість (ПДВ). І от чому.

Підприємства, установи та організації, головною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства й іншої діяльності, передбаченої законодавством , належать до числа неприбуткових (пп. 14.1.121 ПК). Таку діяльність називають ще некомерційним господарюванням (ст. 52 Господарського кодексу України; ГК).

У разі якщо господарська діяльність суб’єкта некомерційного господарювання набуває характеру підприємницької діяльності, до неї застосовують положення чинного законодавства, якими регулюють підприємництво (ст. 53 ГК).

Для неприбуткових установ стаття 157 ПК установлює пільги з податку на прибуток. Пільги таким установам надають лише в частині отримання доходів від здійснення ними статутної (некомерційної) діяльності.

Статті 196 та 197 ПК визначають перелік операцій, які здійснюються неприбутковими установами та не є об’єктом оподаткування або звільнені від оподаткування ПДВ.

Спеціальний режим оподаткування ПДВ регулює стаття 209 ПК.

Обрати такий режим оподаткування може резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства, рибальства. Водночас він має відповідати таким основним критеріям:

Тобто спецрежим оподаткування ПДВ може застосовувати сільгосппідприємство, яке не лише відповідає зазначеним критеріям, а й здійснює підприємницьку діяльність з метою отримання прибутку.

Крім того, залежно від умов, установлених у статті 155 та у главі 2 розділу XIV ПК, таке сільгосппідприємство має бути або платником податку на прибуток на загальних підставах, або платником фіксованого сільськогосподарського податку.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook