Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Виплачуємо допомогу на оздоровлення педпрацівнику, який працює на 0,5 ставки

Інструктор з фізкультури працює у дошкільному навчальному закладі на 0,5 ставки. У якому розмірі йому слід нараховувати матеріальну допомогу на оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки: з розрахунку 0,5 чи повної ставки заробітної плати?

 

Інструктор з фізкультури працює у дошкільному навчальному закладі на 0,5 ставки. У якому розмірі йому слід нараховувати матеріальну допомогу на оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки: з розрахунку 0,5 чи повної ставки заробітної плати?

Відповідно до абзацу 11 частини першої статті 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-ХІІ педагогічним працівникам при наданні щорічної відпустки держава забезпечує виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати). Виплачується така допомога працівникам, які обіймають посади, визначені Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963.

Допомогу на оздоровлення нараховують за основним місцем роботи незалежно від навантаження (обсягу роботи) у розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати). Аби її отримати, працівник не зобов’язаний подавати заяву, оскільки допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки гарантовано державою.

Виплачують цю допомогу у розмірах тих посадових окладів (ставок заробітної плати), які діють на час надання відпусток. При її виплаті фактично відпрацьований працівником час у цьому закладі до уваги не беруть.

Варто зазначити, що допомогу на оздоровлення надають і тим педпрацівникам, які працюють на умовах строкового трудового договору за умови звільнення їх з роботи після закінчення відпустки, а також тим, хто під час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку працює на умовах неповного робочого дня.

А от працівникам установ і закладів освіти, які не обіймають посади педагогічних або науково-педагогічних працівників, але ведуть викладацьку (педагогічну) роботу, допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки не передбачена. Таку позицію висловили Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України у своєму листі від 11.06.2001 № 1/9-223, № 02-8/207.

У разі якщо педагогічний працівник, дотримуючись статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96, поділив щорічну відпустку на частини — допомога на оздоровлення виплачується один раз при наданні будь-якої з частин такої відпустки.

З огляду на наведене, інструктору з фізкультури, який працює у дошкільному навчальному закладі на 0,5 ставки, допомогу на оздоровлення мають надати у розмірі ставки заробітної плати.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=viplachuemo-dopomogu-na-ozdorovlennya-pedpratsivniku-yakiy-pratsyue-na-05-stavki


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook