Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Визначаємо ЄСВ на суму зарплати, нарахованої згідно з рішенням суду

Бюджетна установа поновлює працівника на роботі згідно з рішенням суду за вимушений прогул працівника. Як правильно відобразити у звіті оплату за час вимушеного прогулу?

 

Бюджетна установа поновлює працівника на роботі згідно з рішенням суду за вимушений прогул працівника. Як правильно відобразити у звіті оплату за час вимушеного прогулу?

Частиною другою статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI передбачено, що для осіб, яким згідно з рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу) на кількість місяців, за які вона нарахована.

Закон набрав чинності з 01.01.2011. Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Отже, якщо суми заробітної плати згідно з рішенням суду нараховані працівнику за період:

Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2 (далі — Порядок № 22-2), звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону нараховується ЄСВ.

У таблиці 6 додатка 4 Порядку № 22–2, яку призначено для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої заробітної плати (доходу) у звітному місяці, при відображенні нарахувань згідно з рішенням суду середньої заробітної плати за вимушений прогул обов’язково відображається місяць, за який проведено нарахування (реквізит 11). У реквізиті 10 зазначається код типу нарахувань «1». У цьому випадку ЄСВ відображають без ознаки наявності підстави для обчислення спеціального стажу (реквізит 19).


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook