Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Визначаємо розмір виплат за листком непрацездатності працівнику, страховий стаж якого — 6 років

Працівник подав до бухгалтерської служби лікарняний за період з 01.04.2015 по 10.04.2015. Його страховий стаж становить 6 років. Як правильно оплатити працівнику перші 5 днів тимчасової непрацездатності та визначити розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності?

 

Працівник подав до бухгалтерської служби лікарняний за період з 01.04.2015 по 10.04.2015. Його страховий стаж становить 6 років. Як правильно оплатити працівнику перші 5 днів тимчасової непрацездатності та визначити розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності?

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 24 Закону України «Про загально­обов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 8 років, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 70% середньої заробітної плати.

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок коштів бюджету, з якого фінансуються виплати на заробітну плату за КЕКВ 2111 «Заробітна плата», у формі матеріального забезпечення, що повністю або частково компенсує втрату заробітної плати за робочі дні.

Особі, яка має страховий стаж від 5 до 8 років, таке матеріального забезпечення виплачується у розмірі 80% середньої заробітної плати (абз. 3 п. 5 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства , установи, організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 439).

Тож працівнику за листком непрацездатності виплати за період з 01.04.2015 по 10.04.2015 визначаємо так:


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook