Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта
Як зміна тарифного розряду впливає на визначення базового місяця
З 01.07.2013 у тренера-викладача «Міська ДЮСШ» знизився тарифний розряд з 11-го на 9-й у зв’язку із закінченням строку, на який була присвоєна кваліфікаційна категорія. У вересні 2013 року категорія знову підвищилася. Чи зміниться базовий місяць для індексації доходів, зважаючи на те, що базовим місяцем до зниження заробітної плати був липень 2012 року?
Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, передбачено, що базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін при проведенні індексації є місяць, в якому підвищується заробітна плата . У випадку зменшення заробітної плати не передбачено зміни базового місяця.
Враховуючи зазначене, якщо у працівника відбувається зниження тарифного розряду, а відтак установлення тарифу у такому самому розмірі, то базовий місяць не повинен змінюватися.
Одночасно повідомляємо, що у разі підвищення заробітної плати 2012 року у зв’язку з підвищенням посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, мав переглядатися і базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.
Наприклад , якщо підвищення заробітної плати у працівника відбулося у липні 2012 року, то мала б бути визначена фіксована сума індексації. У випадку підвищення заробітної плати у вересні, жовтні та грудні 2012 року, а також у січні 2013 року на суму меншу, ніж сума зафіксованої індексації, то мало бути здійснено підвищення та збережено суму індексації, яка зафіксована з липня. Водночас базовими місяцями слід було вважати місяці підвищення заробітної плати, тобто вересень, жовтень, грудень 2012 року та січень 2013 року.
ВІД РЕДАКЦІЇ
Місячну зарабітну плату тренерам-викладачам ДЮСШ встановлюють щорічно на початок навчального року при тарифікації.
Кваліфікаційна категорія, на підставі якої розраховуватиметься заробітна плата таким працівникам, установлюється за підсумками атестації, яка проводиться в закладі відповідно до Порядку проведення атестації тренерів (тренерів-викладачів), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 19.07.2012 № 829 (далі — Порядок), один раз на чотири роки за результатами роботи тренерів (тренерів-викладачів) за останні чотири роки.
Порядок передбачає подання заяви працівника про проходження атестації та інші документи, на підставі яких у ДЮСШ складається графік проведення атестації та план підвищення кваліфікації працівників, що підлягають атестації. Отже, за наявності такої документації керівник ДЮСШ мав забезпечити своєчасне проведення атестації тренера-викладача, тоді не виникала б ситуація щодо зменшення кваліфікаційної категорії, а отже, і тарифного розряду з оплати праці.
Другие материалы по теме:
процедури
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта
Другие материалы по теме:
Визначаємо кількість штатних одиниць практичного психолога в гімназії
Вводимо додаткові посади у штат ПТНЗ
Право першого підпису особи, яка працює на громадських засадах
Визначаємо очікувану вартість довгобуду для здійснення державних закупівель
Які документи подавати до органу Казначейства при оплаті за договором про закупівлю
Мы на Facebook