Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Оплата праці та кадри Освіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Як зміна тарифного розряду впливає на визначення базового місяця

З 01.07.2013 у тренера-викладача «Міська ДЮСШ» знизився тарифний розряд з 11-го на 9-й у зв’язку із закінченням строку, на який була присвоєна кваліфікаційна категорія. У вересні 2013 року категорія знову підвищилася. Чи зміниться базовий місяць для індексації доходів, зважаючи на те, що базовим місяцем до зниження заробітної плати був липень 2012 року?

 

З 01.07.2013 у тренера-викладача «Міська ДЮСШ» знизився тарифний розряд з 11-го на 9-й у зв’язку із закінченням строку, на який була присвоєна кваліфікаційна категорія. У вересні 2013 року категорія знову підвищилася. Чи зміниться базовий місяць для індексації доходів, зважаючи на те, що базовим місяцем до зниження заробітної плати був липень 2012 року?

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затверд­женого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, передбачено, що базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін при проведенні індексації є місяць, в якому підвищується заробітна плата . У випадку зменшення заробітної плати не передбачено зміни базового місяця.

Враховуючи зазначене, якщо у працівника відбувається зниження тарифного розряду, а відтак установлення тарифу у такому самому розмірі, то базовий місяць не повинен змінюватися.

Одночасно повідомляємо, що у разі підвищення заробітної плати 2012 року у зв’язку з підвищенням посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, мав переглядатися і базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.

Наприклад , якщо підвищення заробітної плати у працівника відбулося у липні 2012 року, то мала б бути визначена фіксована сума індексації. У випадку підвищення заробітної плати у вересні, жовтні та грудні 2012 року, а також у січні 2013 року на суму меншу, ніж сума зафіксованої індексації, то мало бути здійснено підвищення та збережено суму індексації, яка зафіксована з липня. Водночас базовими місяцями слід було вважати місяці підвищення заробітної плати, тобто вересень, жовтень, грудень 2012 року та січень 2013 року.


ВІД РЕДАКЦІЇ

Місячну зарабітну плату тренерам-викладачам ДЮСШ встановлюють щорічно на початок навчального року при тарифікації.

Кваліфікаційна категорія, на підставі якої розраховуватиметься заробітна плата таким працівникам, установлюється за підсумками атестації, яка проводиться в закладі відповідно до Порядку проведення атестації тренерів (тренерів-викладачів), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 19.07.2012 № 829 (далі — Порядок), один раз на чотири роки за результатами роботи тренерів (тренерів-викладачів) за останні чотири роки.

Порядок передбачає подання заяви працівника про проходження атестації та інші документи, на підставі яких у ДЮСШ складається графік проведення атестації та план підвищення кваліфікації працівників, що підлягають атестації. Отже, за наявності такої документації керівник ДЮСШ мав забезпечити своєчасне проведення атестації тренера-викладача, тоді не виникала б ситуація щодо зменшення кваліфікаційної категорії, а отже, і тарифного розряду з оплати праці.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook