Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруВласні надходження

Бухгалтеру /
Власні надходження

Оглавление

Зменшення плати за харчування дітей коштом благодійників: чи можливо

Дитячий садок отримав благодійну допомогу від сторонніх юридичних осіб. Чи можна за рахунок таких коштів зменшити розмір батьківської плати за харчування?

 

Дитячий садок отримав благодійну допомогу від сторонніх юридичних осіб. Чи можна за рахунок таких коштів зменшити розмір батьківської плати за харчування?

Підпунктом 18 пункту 1 Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 796, забезпечення харчуванням дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах (далі — ДНЗ) з частковою оплатою відповідно до законодавствавіднесено до платних послуг у сфері освітньої діяльності.

Як установлено пунктом 5 статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III, батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному ДНЗ у розмірі, що не перевищує 50% (у міській місцевості) та 30% (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

Відповідно до пункту 2.2 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667, розмір плати за поданням ДНЗ установлюють місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або підприємства , організації та установи, які перебувають у державній (комунальній) формі власності і мають у своєму підпорядкуванні ДНЗ, один раз на рік з урахуванням матеріального стану сім’ї та режиму роботи закладу. Вони можуть установлювати додаткові пільги щодо батьківської плати за харчування дітей у ДНЗ за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, підприємств, організацій, установ.

У разі надання ДНЗ благодійної допомоги сторонні юридичні особи (благодійники) можуть самостійно визначити напрями її використання. Якщо благодійниками конкретні цілі використання коштів не визначено, то шляхи спрямування благодійної допомоги визначає керівник ДНЗ відповідно до першочергових потреб, пов’язаних виключно з основною діяльністю закладу (п. 2 Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 № 1222; далі — Порядок № 1222).

Отже, якщо ДНЗ було надано цільову благодійну допомогу на покриття витрат батьківської плати за харчування дітей у ДНЗ, то такі кошти можна використати на зменшення розміру батьківської плати за харчування.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook