Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыведення обліку

Материалы слушателям курсов: "Ведення обліку"

Бухгалтеру

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

Бухгалтеру / Відрядження

Працівник перебуває у відрядженні за основним місцем роботи: як оплачувати сумісництво

Ні, не зберігається. Пояснимо чому.Бухгалтер бюджетної установи нараховував заробітну плату працівнику, котрий працює за сумісництвом, за час перебування його у відрядженні за основним місцем роботи. Проводячи ревізію діяльності установи, фінансові інспектори вказали на це порушення. Чи зберігається за працівником-сумісником середній заробіток за час перебування його у відрядженні за основним місцем роботи?
 

Бухгалтеру / Необоротні активи і запаси

Укладання договору про матеріальну відповідальність з медичним працівником

Залежно від обставин на працівника може покладатися обмежена або повна матеріальна відповідальність. Відповідно до статті 132 Кодексу законів про працю України (КЗпП) розмір обмеженої матеріальної відповідальності має дорівнювати розміру заподіяної шкоди, але не має перевищувати середнього місячного заробітку. При цьому не потрібно укладати договір про матеріальну відповідальність, адже підставою є виключно порушення трудових обов’язків, що призвели до прямої дійсної шкоди.У тексті Методичних рекомендацій ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я, затверджених наказом МОЗ від 09.09.2014 № 635, часто вживають поняття матеріально відповідальна особа. Чи означає це, що потрібно укладати з працівниками договори про матеріальну відповідальність?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Прийняття на посаду юрисконсульта особи, яка закінчила 1 курс ВНЗ: чи можливо

Визначити завдання, обов’язки, кваліфікаційні вимоги для різних професій можна за допомогою кваліфікаційних характеристик, наведених у Випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП).Чи дозволяє законодавство прийняти на посаду юриста особу, яка закінчила 1 курс юридичного факультету вищого навчального закладу?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Прийняття на посаду юрисконсульта особи, яка закінчила 1 курс ВНЗ: чи можливо

Визначити завдання, обов’язки, кваліфікаційні вимоги для різних професій можна за допомогою кваліфікаційних характеристик, наведених у Випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП).Чи дозволяє законодавство прийняти на посаду юриста особу, яка закінчила 1 курс юридичного факультету вищого навчального закладу?
 

Бухгалтеру / Соціальне страхування

Лікарняні та декретні за січень–березень 2013 року перераховувати не потрібно

У січні – березні 2013 року бюджетна установа нараховувала допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю та пологами за рахунок коштів ФСС ТВП. Чи потрібно перерахувати таку допомогу у квітні 2013 року у зв’язку із підвищення посадових окладів бюджетникам із 01.01.2013 згідно із постановою КМУ від 27.03.2013 № 197?
 

Чи визнавати нещасний випадок пов’язаним з виробництвом, якщо він стався у неробочий час

Відповідно до пункту 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок № 1232), обставинами, за яких нещасний випадок визнається пов’язаним з виробництвом і складається акт за формою Н-1, зокрема є:Працівник відбув у відрядження. Повертаючись із відрядження, цей працівник упав і зламав ногу на вокзалі близько 20.00. Чи визнається цей нещасний випадок пов’язаним з виробництвом, якщо він стався у відрядженні, але у неробочий час?
 

З працівником стався нещасний випадок: як призначити допомогу

Варто зазначити, що допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), зокрема, у разі настання в неї тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону України Про загально­­обов’язкове державне соціальне страхування від 23.09.1999 № 1105-XIV).Працівник бюджетної установи під час прогулянки вулицею в обідню перерву зламав ногу. Тобто з ним трапився нещасний випадок. Чи потрібно проводити розслідування обставин, щоб призначити йому допомогу по тимчасовій непрацездатності?
 

Подписка на новости RSS

Мы на Facebook