Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыоплата

Материалы слушателям курсов: "Оплата": Бухгалтеру / Соціальне страхування

Оглавление: оплата

 

Бухгалтеру / Соціальне страхування

Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах, коли у розрахунковому періоді була відпустка

Для розрахунку допомоги по вагітності та пологах наразі потрібно розраховувати середньоденну заробітну плату за один календарний день. Середньоденна заробітна плата обчислюється відповідно до абзацу третього пункту 14 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, а саме: шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (оподатковуваного доходу), з якої сплачувалися страхові внески, на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком).У березні бухгалтер виявила помилку в оплаті працівниці щорічної відпустки у січні (зайво нараховано 15,33 грн.). Помилку бухгалтер виправила у березні, а саме: надлишково нараховану суму (15,33 грн.) утримано із заробітної плати березня (1532,05 грн.). Як таке коригування вплине на обчислення середньоденної заробітної плати для оплати допомоги по вагітності та пологах у квітні 2013 року?
 

Працівника відсторонено від роботи без збереження заробітної плати: чи оплачувати лікарняний

Ні, і ось чому.Працівника установи відсторонили від виконання посадових обов’язків без збереження заробітної плати. Наступного дня він повідомив бухгалтеру, що перебуває на лікарняному. Чи оплачується листок непрацездатності такому працівнику?
 

Оплачуємо лікарняний листок у разі перенесення робочих днів

Відповідно до пункту 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, у т. ч. оплата перших п’яти днів за рахунок коштів роботодавця, розраховується шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати залежно від страхового стажу, на кількість днів, які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи, якщо такий встановлено).Як розрахувати та оплатити листок непрацездатності, відкритий працівником 18 травня 2013 року, якщо в установі наказом керівника робочий день з п’ятниці 3 травня перенесено на суботу 18 травня?
 

Працівниця нещодавно вийшла з відпустки для догляду за дитиною: нараховуємо лікарняні

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 24 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) та абзацу 4 пункту 5 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою КМУ від 06.05.2001 № 439, дні тимчасової непрацездатності застрахованій особі у разі, якщо вона має страховий стаж понад вісім років, оплачуються у розмірі 100% середньої заробітної плати.Працівниця 15.12.2014 вийшла з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку. З 02.03.2015 по 31.03.2015 вона була на лікарняному, що підтверджено листком непрацездатності. Страховий стаж працівниці — більше 9 років. Середньоденна заробітна плата становить 78,18 грн. Як правильно нарахувати виплати за листком непрацездатності?
 

Лікарняний починається з вихідного дня: як оплачувати

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачують за рахунок коштів установи (абз. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001 № 2240-III).Працівниця захворіла і перебувала у стаціонарі з 06.12.2014 (субота, вихідний день). Лікарняний закрито 12.12.2014. Як правильно розрахувати перші п’ять днів для оплати лікарняного?
 

Просмотреть еще статьи на тему "Оплата".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook