Різниця між менеджером і бухгалтером
Протягом всього часу існування розумної цивілізації кожна молода людина, рано чи пізно, задумується, чим, все ж таки, зайнятися в майбутньому? Що буде краще саме для тебе? Яку професію обрати? Найчастіше ми спираємося на власні вміння і навички, на думку батьків, друзів, засобів масової інформації тощо. Але вирішити для себе майбутнє має кожен самостійно. Такий важкий вибір стоїть перед кожним. І це питання одне з найголовніших та найважчих.
У нашому світі існує величезна кількість різних професій. Ми кожного дня стикаємося з ними на нашій дорозі. Головне - це обрати свою сферу діяльності, певну галузь, яка буде тобі близькою. Свого часу я обрала економічну сферу і немає ні хвилини, щоб я про це пожалкувала. Вибір спеціальності дався мені важко, так як напрямків та спеціальностей у кожній сфері існує безліч, але я обрала міжнародну економіку, що дасть змогу мені працювати в багатьох економічних напрямках: економістом, менеджером, бухгалтером, банківським працівником, перекладачем тощо.
Мені здається, що для мене підійшла би професія менеджера, так як я люблю управлінську діяльність. Батьки запевняють, що краще бути бухгалтером, адже я вдало справляюся з будь-якими розрахунками. Давайте ж розберемось, в чому відмінність цих двох спеціальностей.
Перш за все, менеджер - це наймана людина, яка займається управлінням в певній сфері. Він є основним фактором успіху на підприємстві. Менеджер повинен вміти керувати персоналом, вміло управляли капіталом, продумувати стратегії. Ця професія являється дуже творчою та непередбачуваною. Ти постійно придумуєш щось нове, вносиш зміни до структури, реклами, зовнішнього вигляду, тощо, свого підприємства для задоволення свої цілей які направлені на покращення стану установи чи підприємства.
Одними з найважливіших завдань цієї професії є те, що потрібно також постійно аналізувати економічний стан підприємства, звіряти його стан зі станом світового ринку та повинен вміти покращувати становище підприємства, розроблювати плани на майбутнє. Потрібно бути обізнаним, постійно слідкувати за новинами, тощо. Також необхідно встигати слідкувати за нововведеннями, які з кожним днем покращуються та з’являються на світовому ринку.
Завдання бухгалтера - це правильно і, також, вчасно оплачувати податки, робити звіт для державного управління, для головних на підприємстві, слідкувати за бюджетом на підприємстві, зводити бюджет до одного числа, тощо. Бухгалтер переважно має нормований робочий день, що є неодмінно перевагою над професією менеджера, що є більш непередбачуваним. Ця професія популярна на ринку праці, тому окремо від основної роботи, також можливо підпрацьовувати, зводити, наприклад, бюджет для якихось інших підприємств. Професія бухгалтера досить не проста. Потрібно мати до цього хист, бути підготовленим та обізнаним. Слідкувати за законами, так як в нашій країні зміни відбуваються регулярно.
По друге, найяскравіше показує різницю між менеджером і бухгалтером інформаційна компетентність. Діяльність бухгалтера жорстко нормована, тому ця професія не являється творчою. Бухгалтер весь час має справу з числами. Він дивиться на минуле і робить підрахунки результату діяльності підприємства за певний період, тобто робить висновки з минулої діяльності підприємства, а саме в той час прогнозуванням на майбутнє буде займатися менеджер. Бухгалтеру потрібні факти, числа, за допомогою яких він робить певні висновки по діяльності підприємства і подає результат своїх підрахунків керівникові. На основі цих даних менеджер може вирішувати подальшу свою діяльність. Вирішити, знову ж таки, питання майбутнє підприємства чи установи, поставити цілі та знаходити методи, для того, щоб їх досягти.
По третє, також не можливо не зазначити цілі бухгалтерів та менеджерів. Перші найбільше піклуються про відповідність фінансової діяльності відповідно до законодавства країни, де працюють. Менеджер в свою чергу ставить перед собою таку глобальну ціль як максимізація економічної вартості компанії за допомогою зростання капіталу підприємства. Менеджер завжди готовий до ризику з метою примноження прибутку для підприємства, він планує і продумує свої подальші дії. А для бухгалтера найголовніше – це точність, де немає місця ризиковим діям.
Потрібно зважено та продумано розрахувати все так, щоб отримати правильний, точний результат в кінці місяця (року, тощо). Треба звести всі розрахунки до одного числа, яким і показується діяльність установи або підприємства. Іноді, це є дуже важким завданням, тому люди, які займаються цим, повинні також володіти уважністю та , іноді, хитрістю.
Дивлячись на проведений мною з аналізу цих двох професій, хочу зробити висновок, що професії менеджера та бухгалтера неймовірно різні, хоч і являються похудними від однієї сфери – економіки. І потрібно справді мати хист як до однієї, так і до другої роботи. Також потрібно справді мати бажання цим займатись, адже кожен повинен розуміти, що це робота на все життя.
Для успіху в тому, чи іншому ділі повинна бути практика. Це являється головним для будь – якої професії. Але, як на мене, професія бухгалтера більш рутинна, працівник повинен робити те ж саме кожного місяця, ті ж самі звіти та висновки, мати весь час справу з числами. Тому я вирішила, що для мене краще все ж таки робота менеджера. Він має творчо підходити до кожного питання, вводити інновації, слідкувати за ринком, практикувати нововведення, тощо. Думаю, що робити висновки на основі роботи підприємства і спираючись на низ мислити і придумувати як покращити стан підприємства – саме для мене. Мені здається, що я стану вдалим керівником і моє підприємство буде тільки процвітати з кожним днем.
Другие материалы по теме:
нововведення, розрахувати, установи, зовнішнього, розрахунки, професія бухгалтера, стан, зміни, підприємство, задоволення, професія, управління, діяльність, робити, робота, людина, бюджет, менеджер, вибір, кількість, бухгалтера, наприклад, роботи, час, бухгалтер, результат
Статьи из раздела: Факты о бухгалтерах
Другие статьи по теме:
Чим жахлива робота бухгалтера?
Як покарати бухгалтера за неправильне нарахування зарплати
Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=riznitsya-mizh-menedzherom-i-bukhgalterom, яка різниця між обліковцем і бугалтером, ow ly, Чт може бути менеджер зовнішньоекономічної діяльності бути бухгалтером?, що краще бухгалтер чи менеддер, чим відрізняється професія менеджер від бухгалтера, Хто краще менеджер чи бухгалтер?, стимули до обрання спеціальності, Спильне миж бухгалтером та менеджером з персонал, різниця професіі менеджера аід інших професіц
Мы на Facebook