Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыполіпшення

Материалы слушателям курсов: "Поліпшення"

Бухгалтеру

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

Бухгалтеру / Бухгалтерський облік

Обліковуємо правильно операції із заміни вікон

Ані оприбутковувати встановлені вікна, ані збільшувати первісну вартість будівлі не потрібно. Пояснимо чому.У будівлі, що перебуває на балансі бюджетної установи, були замінені вік­на. Як відобразити їх в обліку: оприбуткувати чи віднести суму витрат, понесених у зв’язку із заміною вікон, на збільшення первісної вартості будівлі?
 

Бухгалтеру / Необоротні активи і запаси

Реставрація музейного предмета: оплачуємо без проведення експертизи

Згідно із абзацом 12 статті 1 Закону України Про музеї та музейну справу від 29.06.1995 № 249/95-ВР (далі — Закон про музеї) до музейних предметів відносять культурні цінності, якість або особливі ознаки яких роблять необхідним для суспільства їх збереження, вивчення та публічне представлення.Музей проводить реставрацію музейного предмета, а саме картини та надгробка. За яким КЕКВ проводити таку реставрацію? Якщо це капітальні видатки, то чи потрібно отримувати позитивний комплексний висновок державної експертизи щодо проектно-кошторисної документації.
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Право вчителя-дефектолога як педпрацівника на першочергове забезпечення житлом

Так, і от чому.Чи відноситься посада вчителя-дефектолога до педагогічних та чи має вчитель-дефектолог право на першочергове забезпечення житлом?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Підвищення посадового окладу медичній сестрі за результатами атестації

Проведення атестації медичних сестер врегульовано Положенням про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою (далі — Положення № 742), затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою від 23.11.2007 № 742.Медичній сестрі за результатами атестації присвоєно вищу кваліфікаційну категорію. Працівниці видали нове посвідчення лише через місяць, і вона одразу ж подала документ до відділу кадрів лікарні. З якої дати слід виплачувати заробітну плату з урахуванням підвищення посадового окладу за наявну кваліфікаційну категорію: з дати отримання відділом кадрів посвідчення, дати прийняття рішення атестаційною комісією чи дати затвердження рішення атестаційної комісії наказом керівника?
 

Бухгалтеру / Податки і збори

Оподаткування виплат дітям-сиротам

Порядок надання матеріального забезпечення дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, та його розміри визначено пунктом 13 постанови Кабінету Міністрів України Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування від 05.04.1994 № 226 (далі — Постанова № 226). Норми пункту 13 Постанови № 226 поширюються також на учнів, студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків і перебували на повному державному утриманні в загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах та вишах.Студенти-сироти, що навчаються у виші І–ІІ рівнів акредитації, щомісячно отримують, зокрема, стипендію у розмірі 1760 грн., грошову компенсацію вартості харчування — 1500 грн.? Чи утримувати з цих виплат військовий збір та податок на доходи фізичних осіб? Який неоподатковуваний мінімум установлено для таких виплат?
 

Бухгалтеру / Соціальні гарантії

Виплачуємо матзабезпечення студенту — вихованцю дитячого будинку сімейного типу

Пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зберігаються за прийомними дітьми та вихованцями дитячих будинків сімейного типу.Які з видів допомоги та матеріального забезпечення, передбачених Постановою КМУ № 226, мають надаватися навчальним закладом ІV рівня акредитації студенту, який є дитиною — вихованцем дитячого будинку сімейного типу і відмовився від зарахування на повне державне утримання? Чи забезпечуються такі студенти у вишах безоплатно обідами та гуртожитком?
 

Звільняємо від плати за проживання в гуртожитку студентів-сиріт

Статтею 8 Закону України Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування від 13.01.2005 № 2342 та пунктом 13 постанови Кабінету Міністрів України Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування від 05.04.1994 № 226 установлено, що право на повне державне утримання в навчальних закладах мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також учні та студенти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.Як обчислюється та нараховується плата за проживання в гуртожитку студентам, що є особами із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування? Чи сплачують повну вартість проживання в гуртожитку?
 

Надаємо студенту статус дитини-сироти та зараховуємо на повне державне утримання

Для надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, служба у справах дітей за місцем походження дитини протягом двох місяців повинна зібрати необхідні документи (свідоцтво про народження дитини та документи, що засвідчують обставини, за яких дитина залишилась без батьківського піклування).Який статус у студента, якщо він позбавлений батьківського піклування, а мати — інвалід ІІ групи? Чи має право студент на зарахування на повне державне утримання в навчальному закладі?
 

Чи передбачено підвищену компенсацію на харчування студентам-сиротам

Відповідно до підпункту 1 пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування від 05.04.1994 № 226 (далі — Постанова № 226) студенти з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, вищих навчальних закладів І–ІV pівнів aкредитації зараховуються на повне державне утримання і в період навчання до 23-х років або до закінчення відповідного навчального закладу забезпечуються безоплатно харчуванням за нормами, встановленими для вихованців шкільного віку шкіл-інтернатів.Чи можна збільшувати на 10% виплату компенсації на харчування у літній оздоровчий період (90 днів), неділю, святкові і канікулярні дні студентам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у вищому навчальному закладі ІV рівня акредитації?
 

Подписка на новости RSS

Мы на Facebook