Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалы00

Материалы слушателям курсов: "00": Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

Оглавление: 00

 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Індексація

Визначення базового місяця у разі збільшення надбавки за вислугу років

Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), місяць, у якому відбувається підвищення мінімальної заробітної плати, а також зростання грошових доходів без перегляду їх мінімальних розмірів, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін (ІСЦ) для проведення індексації.До складу заробітної плати працівника входять: посадовий оклад 1218 грн., надбавка за ранг — 90 грн., надбавка за вислугу років (30%) — 392,40 грн., фіксована сума індексації — 537 грн. З 2 червня 2014 року розмір надбавки за вислугу років працівника збільшився до 40%, а саме на 130,80 грн. Базовий місяць — грудень 2013 року. Чи зміниться базовий місяць та яку суму індексації отримає працівник?
 

Виникло право на індексацію зарплати: визначаємося з фіксованою сумою

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 078), передбачено, що місяць, у якому відбувається підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення. Квітень 2014 року, місяць підвищення посадового окладу, вважається базовим для проведення подальшої індексації.У працівника базовий місяць — січень 2013 року. Він отримує фіксовану суму індексації 340 грн. У квітні 2014 року за результатами атестації у нього підвищився посадовий оклад на 77 грн. (тарифний розряд змінився з 9-го на 10-й). Як бути з індексацією*?
 

Визначення базового місяця у разі тимчасового переведення на іншу посаду

Ні, базовий місяць у цього працівника не зміниться. І ось чому.У сторожа установи базовий місяць — грудень 2013 року. У липні 2014 року його тимчасово на 2 тижні, на період відпустки водія, перевели за наказом керівника працювати водієм. Заробіток сторожа збільшився, адже на посаді водія посадовий оклад більший, до того ж йому як водію виплатили надбавку за класність та доплату за ненормований робочий день. Чи зміниться базовий місяць? Яку суму індексації отримає працівник?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

Як правильно розрахувати денний заробіток

Середньоденний заробіток визначають з урахуванням положень абзацу першого пункту 8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100), — шляхом ділення нарахованої заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів. Згідно з пунктом 3 Порядку № 100 при обчисленні середньої заробітної плати за два місяці враховують основну заробітну плату, доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, індексацію тощо.Працівники установи перерахують частину заробітку для матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України — таке рішення було прийнято на робочій нараді 03.04.2014 у зв’язку із ситуацією, що склалась в Україні. Як правильно розрахувати денний заробіток і чим він відрізняється від середньоденного?
 

Змінюємо розміри посадових окладів з жовтня 2014 року

Постановою Кабінету Міністрів України Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 25.03.2014 № 110 (далі — Постанова № 110) внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).Мінімальна заробітна плата на 2014 рік встановлена у розмірі 1218 грн. Чи потрібно збільшувати посадові оклади працівникам бюджетної установи з 01.10.2014?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Оплачуємо помічнику вихователя роботу з перевищенням планової наповнюваності групи та в надурочний час

У ситуації, наведеній у запитанні, мала місце робота помічника вихователя у групі з перевищенням норми наповнюваності дітей та понад установлений робочий час. Розглянемо умови оплати праці за кожної з цих обставин окремо.Помічник вихователя (5-й тарифний розряд) працює у групі ДНЗ з дітьми 4-річного віку. За списком у такій групі — 30 дітей. Фактично протягом грудня групу відвідували у середньому 25 дітей. В один із днів грудня помічник вихователя відпрацювала чотири години після закінчення своєї зміни у зв’язку з несвоєчасним виходом на роботу напарниці, яка повинна була заступити на наступну зміну. Місячний посадовий оклад помічнику вихователя встановлено на рівні 1218 гривень. Як правильно нарахувати заробітну плату за таких умов?
 

Нараховуємо доплату за виконання обов’язків працівника, тимчасово відсутнього у зв’язку з відпусткою

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення працівника від своїх основних обов’язків — це заміна працівника, відсутнього у зв’язку з хворобою, відпусткою тощо. Відповідно до статті 105 Кодексу законів про працю України (КЗпП) працівникам, які виконують обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.За наказом завідувача дошкільного навчального закладу за виконання протягом червня 2013 року обов’язків тимчасово відсутнього діловода вихователю-методисту встановлено доплату у розмірі 50% ставки заробітної плати. За результатами атестації вихователю-методисту присвоєно педагогічне звання Старший вихователь. Стаж його педагогічної роботи — понад 20 років. Ставка заробітної плати вихователя-методиста — 1806,00 грн. (12-й тарифний розряд за ЄТС), посадовий оклад діловода — 1159,00 грн. (5-й тарифний розряд за ЄТС). Як нарахувати заробітну плату вихователю-методисту з урахуванням заміни діловода?
 

Прибиральник службових приміщень працює на 1,25 ставки: установлюємо доплату за прибирання туалетів

Оплата праці прибиральників службових приміщень навчальних закладів (далі — прибиральники) встановлюється відповідно до:Як розрахувати місячну заробітну плату прибиральнику службових приміщень навчального закладу, який працює на 1,25 ставки та до службових обов’язків якого входить прибирання туалетів?
 

Учителю присвоєно педагогічне звання старший учитель: чи зміниться доплата за позакласну роботу з фізичного виховання

Під час обчислення заробітної плати педпрацівників загальноосвітніх навчальних закладів (далі — ЗНЗ) застосовуються умови оплати праці, ставки заробітної плати, посадові оклади, передбачені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), та наказом Міністерства освіти України Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ від 26.09.2005 № 557.За підсумками атестації учителю загальноосвітнього навчального закладу присвоєно педагогічне звання старший учитель. Чи впливає таке підвищення на установлення доплати за проведення позакласної роботи з фізичного виховання? Як розрахувати заробітну плату вчителю, якщо йому установлено доплату за проведення позакласної роботи з фізичного виховання в розмірі 30% та надбавку за престижність праці у розмірі 20% ставки заробітної плати, а також він має 12-й тарифний розряд за ЄТС; стаж педагогічної роботи — 16 років; обсяг тижневого навантаження — 21 год.?
 

Що доцільніше: сумісництво чи суміщення посади лаборанта

Розглянемо варіанти, коли вчитель виконуватиме обов’язки лаборанта за сумісництвом і коли він одержуватиме доплату за суміщення посади лаборанта.Чи можливе суміщення посад вчителя фізики та лаборанта. Чи мусить час роботи лаборанта збігатися з часом роботи вчителя фізики?
 

Як правильно розрахувати денний заробіток

Середньоденний заробіток визначають з урахуванням положень абзацу першого пункту 8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100), — шляхом ділення нарахованої заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів. Згідно з пунктом 3 Порядку № 100 при обчисленні середньої заробітної плати за два місяці враховують основну заробітну плату, доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, індексацію тощо.Працівники установи перерахують частину заробітку для матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України — таке рішення було прийнято на робочій нараді 03.04.2014 у зв’язку із ситуацією, що склалась в Україні. Як правильно розрахувати денний заробіток і чим він відрізняється від середньоденного?
 

Оплачуємо працю працівнику за п’ятим тарифним розрядом

На сьогодні особи, яким встановлено посадові оклади з першого по п’ятий тарифні розряди за ЄТС, отримують мінімальну заробітну плату.Помічник вихователя дошкільного навчального закладу має 5-й тарифний розряд за ЄТС, отримує доплату за роботу з дезінфікуючими засобами у розмірі 10% посадового окладу. Як розрахувати заробітну плату такому працівнику у грудні 2013 року?
 

У розрахунковому періоді переплатили премію: нараховуємо правильно інші виплати

Помилки в облікових регістрах за минулий звітний період виправляють способом сторно шляхом складення бухгалтерської довідки відповідно до пункту 4.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88.У червні 2015 року держслужбовцю виплатили премію у розмірі 50% від посадового окладу (609,00 грн.). Наступного місяця бухгалтер виявив помилку в нарахуванні премії (за наказом розмір премії становить 20%) і виправив її способом сторно. У липні 2015 року держслужбовцю надана щорічна відпустка і виплачена матеріальна допомога для оздоровлення, а в серпні він отримав допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Як потрібно було нараховувати відпускні та суми матеріальної допомоги?
 

Нараховуємо заробітну плату заступнику директора школи

Посадові оклади керівників бюджетних установ, закладів та організацій та їх заступників визначають відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).Посадовий оклад заступника директора школи визначено на рівні 90% від посадового окладу директора. Оклад директора встановлено за 15-м тарифним розрядом ЄТС. Стаж педагогічної роботи директора школи становить 25 років, а заступника — 14 років. У закладі функціонує 2 групи продовженого дня. Як установити посадовий оклад заступнику директора школи? Чи враховувати при цьому надбавки, підвищення і доплати, які отримує директор школи?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Як правильно розрахувати денний заробіток

Середньоденний заробіток визначають з урахуванням положень абзацу першого пункту 8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100), — шляхом ділення нарахованої заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів. Згідно з пунктом 3 Порядку № 100 при обчисленні середньої заробітної плати за два місяці враховують основну заробітну плату, доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, індексацію тощо.Працівники установи перерахують частину заробітку для матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України — таке рішення було прийнято на робочій нараді 03.04.2014 у зв’язку із ситуацією, що склалась в Україні. Як правильно розрахувати денний заробіток і чим він відрізняється від середньоденного?
 

У розрахунковому періоді переплатили премію: нараховуємо правильно інші виплати

Помилки в облікових регістрах за минулий звітний період виправляють способом сторно шляхом складення бухгалтерської довідки відповідно до пункту 4.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88.У червні 2015 року держслужбовцю виплатили премію у розмірі 50% від посадового окладу (609,00 грн.). Наступного місяця бухгалтер виявив помилку в нарахуванні премії (за наказом розмір премії становить 20%) і виправив її способом сторно. У липні 2015 року держслужбовцю надана щорічна відпустка і виплачена матеріальна допомога для оздоровлення, а в серпні він отримав допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Як потрібно було нараховувати відпускні та суми матеріальної допомоги?
 

Просмотреть еще статьи на тему "00".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook