Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалызакон

Материалы слушателям курсов: "Закон": Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

Оглавление: закон

 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

Викладацька діяльність державного службовця: чи можливо

Частиною першою статті 16 Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII визначено, що на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України Про засади запобігання і протидії корупції від 07.04.2011 № 3206-VI (далі — Закон № 3206).Державний службовець здійснює викладацьку діяльність в робочий час. Чи відноситься викладацька діяльність державного службовця до корупційних правопорушень та чи потрібно мати дозвіл керівника на таку діяльність?
 

Як час відпустки по догляду за дитиною впливає на стаж роботи для встановлення надбавки за вислугу років та присвоєння рангу

Стаж державної служби обчислюється відповідно до Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу), Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283, та додатка до нього (далі — Порядок № 283).Чи зараховується до стажу роботи, що дає держслужбовцю право на надбавку за вислугу років та на присвоєння чергового рангу, час перебування у відпустці по догляду за дитиною до 3-річного віку?
 

Голову сільради переобрано на новий строк: які записи вносити до трудової книжки

Стаття 10 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування від 07.06.2001 № 2493-III регламентує, що прийняття на посаду сільського голови здійснюють у порядку, установленому Законом України Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі — Закон про місцеве самоврядування).Голову сільської ради на чергових місцевих виборах переобрано на наступний строк. Чи потрібно до трудової книжки вносити записи про звільнення та прийняття на посаду сільського голови?
 

Чи можна встановити доплату сільському голові за виконання обов’язків за вакантною посадою секретаря

Сільських голів преміюють, установлюють їм надбавки, надають матеріальну допомогу у порядку та розмірах, установлених постановою КМУ Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268), у межах затверджених видатків на оплату праці. Однак відповідно до підпункту 1 в пункту 2 Постанови № 268 надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи не встановлюється сільським головам. А доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників таких самих категорій персоналу встановлюють лише спеціалістам та службовцям (пп. 1 г п. 2 Постанови № 268), а не керівникам установ. Та й на додаток, як наголошує Міністерство праці та соціальної політики України в листі від 12.01.2009 № 22/13/84-09: встановлення доплат за суміщення посад та розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт умовами оплати праці для державних службовців не передбачено, як і не передбачено доплати за виконання обов’язків за вакантною посадою.У сільській раді немає секретаря через непроходження претендентами спецперевірки. Охочих на посаду секретаря з числа депутатів немає. Тож з вересня 2012 року посада секретаря вакантна. Чи можлива доплата за виконання роботи відсутнього секретаря до посадового окладу сільського голови?
 

Педагогічна діяльність як державна служба: чи можливо

Поняття державної служби, як вбачається із норм Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу), поєднує найголовніші елементи змісту службової діяльності: державна служба в Україні — це професійна діяльність осіб, що займають посади в державних органах та їх апараті; зміст діяльності державних службовців полягає в практичному виконанні завдань і функцій держави; основними функціями державних службовців є здійснення організаційно-розпорядчих та консультативних функцій; особливістю державної служби є оплата праці осіб, що на ній перебувають, винятково з державних коштів.Питання щодо надання статусу державних службовців педагогічним і науково-педагогічним працівникам — не нове. Та чи виправдане воно і як наразі підкріплено законодавчо?
 

Досягнення граничного віку проходження держслужби припадає на вихідний день: коли звільняти держслужбовця

Спеціаліст сільської ради досягне граничного віку проходження державної служби у суботу 21 червня 2014 року, тобто у вихідний день. Коли слід його звільнити — з 20 чи 23 червня?
 

Звільнення держслужбовця: факту отримання неправомірної вигоди немає

Згідно зі статтею 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП) переведення працівника в іншу установу допускається лише за згодою працівника. На практиці таке переведення інакше класифікується — як звільнення працівника у зв’язку з переведенням, за його згодою, в іншу установу (п. 5 ст. 36 КЗпП). Обов’язковою умовою для переведення працівника в іншу установу також є згода керівника установи, до якої бажає перевестися працівник. Тому керівник установи, до якої переводиться працівник, надсилає керівнику установи, з якої звільняється працівник, лист-клопотання про звільнення.Особа, яка на сьогодні обіймає посаду фінінспектора одного з територіальних органів Держфінінспекції, має намір звільнитися у зв’язку із переведенням в іншу установу. Керівництво ДФІ відмовляє у звільненні, мотивуючи таким: особам, уповноваженим на виконання функцій держави, згідно із статтею 10 Закону України Про засади запобігання та протидії корупції забороняється укладати трудові договори (контракти) з установами, якщо ці особи здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих установ. Чи правомірні дії керівництва ДФІ, якщо така особа протягом останніх 12 місяців на перевірку цієї установи не направлялася?
 

Хто встановлює порушення Присяги державного службовця

Згідно зі статтею 17 Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу) громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу, підписують текст Присяги, який зберігається за місцем роботи. Про прийняття Присяги робиться запис у трудовій книжці.Хто та за яких обставин може встановити факт порушення державним службовцем Присяги?
 

Визначаємо право держслужбовців на участь у громадських об’єднаннях

Так, може. І ось чому.Чи може державний службовець буди громадським діячем, членом громадської організації та брати активну участь у громадському житті суспільства?
 

Для кого володіння державною мовою є обов’язковим

Відповідно до статті 1 Закону України Про засади державної мовної політики 03.07.2012 № 5029-VI (далі — Закон № 5029) державна мова — закріплена законодавством мова, вживання якої обов’язкове в органах державного управління та діловодства, установах та організаціях, у державних закладах освіти, науки, культури, у сферах зв’язку та інформатики тощо.В Україні є певна категорія осіб, які повинні володіти державною мовою. Чи повинні народні депутати України, члени Уряду та державні службовці володіти державною мовою обов’язково?
 

Оплачуємо відсутність працівника під час проходження медогляду у військкоматі

Відносини між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни регулюються Законом України Про військовий обов’язок і військову службу від 25.03.1992 № 2232 (далі — Закон № 2232). Відповідно до абзацу другого частини десятої статті 1 Закону № 2232 громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов’язані проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату.Працівник установи надав повістку від районного військового комісаріа­ту на прибуття на один день до призовної дільниці з метою проходження медогляду. Чи оплачується відсутність працівника для проходження медкомісії та як відмітити її у табелі правильно?
 

Чи потрібно погоджувати з фінансовим управлінням рішення про зміни в структурі апарату міської ради

Затверджувати за пропозицією сільського, селищного, міського голови структуру виконавчих органів ради, загальну чисельність апарату ради та її виконавчих органів відповідно до Типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання є виключною компетенцією сільських, селищних та міських рад. Тож питання зміни структури апарату міської ради вирішується винятково на пленарних засіданнях міської ради (пп. 5 ч. 1 ст. 26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 № 280/97-ВР; далі — Закон № 280).Рішенням сесії міської ради вносяться зміни до структури апарату міської ради, а саме: до фінансово-економічного відділу вводять посади 4-х спеціалістів (бухгалтерів) для здійснення бухгалтерського обліку у міських комунальних дошкільних навчальних закладах. Фінансове управління райдержадміністрації відмовляється вносити зміни до структури апарату та зміни до кошторису. Чи вправі вони відмовити, якщо є ухвалене рішення сесії міської ради?
 

Нараховуємо надбавку за ранг державному службовцю, який працює на неповну ставку

Так, правильно. Пояснимо чому.У сільській раді землевпорядником працює особа на 0,5 ставки. За ранг їй виплачують половину від встановленої законодавством надбавки. Чи правильно це?
 

Виплата середньої заробітної плати колишньому депутату

Як зазначено у частині п’ятій статті 12 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 № 280/97-ВР, на сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.Сільський голова звільнився з посади у зв’язку з закінченням терміну повноважень. Через чотири місяці він досягне пенсійного віку. Чи повинен бухгалтер сільської ради нараховувати колишньому сільському голові протягом шести місяців середню заробітну плату, яку той одержував на виборній посаді?
 

Достроковий вихід на пенсію після звільнення у зв’язку зі скороченням штату

Ні, у разі звільнення за пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП жодних строків для реєстрації у центрі зайнятості не встановлено. Місячний строк реєстрації поширюється лише на осіб, які звільняються з будь-яких підстав з установ у зв’язку з відселенням або самостійним переселенням з території радіоактивного забруднення.Після 1 січня 2013 року змінився порядок дострокового виходу на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку у разі звільнення за пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП. Деякі інтернет-ресурси повідомляють, що для отримання права на достроковий вихід на пенсію слід зареєструватися у службі зайнятості у місячний термін після звільнення. Чи так це насправді?
 

Чи вносити до колективного договору норми трудового законодавства

Так, обов’язково. Пояснимо чому.Чи обов’язково бюджетна установа має вносити до колективного договору норми трудового законодавства, адже вони є в законодавстві?
 

Як звільнити держслужбовця, котрий одночасно досяг граничного віку перебування на держслужбі та перебуває на лікарняному

Звільнення такого державного службовця має відбуватися 28.02.2013, листок непрацездатності підлягає оплаті за всі дні тимчасової непрацездатності. Пояснимо, чому.Державний службовець перебуває на лікуванні в стаціонарному відділенні лікарні з 26.02.2013. Як його звільнити з державної служби, якщо 28.02.2013 йому виповнюється 65 років? Як правильно оплатити листок непрацездатності?
 

Просмотреть еще статьи на тему "Закон".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook