Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОренда

Материалы слушателям курсов: "Бухгалтеру / Оренда"

Бухгалтеру / Оренда

Нарахування орендної плати без індексації: чи можливо

Ні, не може. Пояснимо чому.На балансі бюджетної установи обліковується будівля, частину якої установа надає в оренду. Договором оренди передбачена сплата орендної плати з урахуванням щомісячної індексації. Чи може бухгалтер бюджетної установи на прохання орендаря нараховувати орендну плату без індексації?
 

Проводимо розрахунки за спожиті орендарем комунальні послуги

Насамперед зазначимо: з 01.03.2013 СНіП 2.04.01-85 Внутрішній водопровід та каналізація будівель в частині вимог щодо водопроводу та каналізації на території України не застосовується (п. 2 наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Про затвердження ДБН В.2.5-64:2012 Внутрішній водопровід та каналізація. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво від 31.10.2012 № 553). А тепер розглянемо, як мають діяти орендар та орендодавець у цій ситуації.Територіальне стоматологічне об’єднання орендує у ЦРЛ 5 стоматкабінетів. Раніше плату за споживання холодної води визначали за розрахунком 15 літрів води на 1 хворого за зміну (відповідно до норми витрат холодної води, установленої СНіП 2.04.01-85). Щоб оплачувати лише фактично спожиту воду, територіальне стоматологічне об’єднання встановило лічильники обліку холодної води, за показниками яких наразі і оплачує спожиту холодну воду. Проте адміністрація ЦРЛ не погоджується з оплатою холодної води лише за показниками лічильників, а, як і раніше, посилається на норми витрат холодної води. Чи правомірні такі дії ЦРЛ?
 

Відображаємо нарахування орендної плати в обліку

Так, це порушення. Пояснимо чому.Бюджетна установа надає в оренду частину приміщення, а орендар щомісяця відповідно до виставлених нею рахунків сплачує відшкодування спожитих комунальних послуг. У ході ревізії фінінспектори виявили, що установа сплачувала кошти надавачу комунальних послуг за загальним фондом кошторису, а відшкодовані кошти орендарем зараховувала до спеціального фонду як власні надходження. Чи вважається це порушенням?
 

Відображаємо нарахування орендної плати в бухгалтерському обліку

Так, правомірні. Пояснимо чому.Бюджетна установа надає в оренду частину приміщення. Утім, у зв’язку з несвоєчасним отриманням від орендаря орендної плати відображає в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності її нарахування не щомісяця, як передбачено договором, а після надходження коштів на свій рахунок. За результатами ревізії фінансово-господарської діяльності установи фінінспектори визначили це як порушення і склали протокол про адміністративне правопорушення на головного бухгалтера. Чи правомірні дії фінінспекторів?
 

Відшкодування витрат з утримання орендованого приміщення

Ні, не правильний. Пояснимо чому.Бюджетна установа надає в оренду частину приміщення. Аби орендар відшкодував їй витрати на утримання приміщення, вона, зокрема, виставляє рахунок на відшкодування витрат з охорони приміщення за КЕКВ 2240. Чи правильний рахунок виставляє установа? Адже її витрати з охорони приміщення включають заробітну плату сторожам, яку виплачують за КЕКВ 2110 і 2120.
 

Установлення розміру орендної плати

Ні, і ось чому.До складу міської стоматполіклініки входить відділення ортопедичної стоматології, що надає послуги з протезування зубів та утримується за рахунок спецфонду. Стоматполіклініка та її відділення мають одного головного лікаря та одну печатку. Попри те, що бюджетні установи за оренду приміщення сплачують 1 грн., міська рада встановила місячну плату за оренду приміщення відділенням ортопедичної стоматології у сумі 1800 грн. з урахуванням індексації. Чи правомірно це?
 

Установа орендує приміщення у фізичної особи: оподатковуємо орендну плату

Так, і ось чому.Установа орендує у фізичної особи нежитлове приміщення — гараж. Договором оренди визначено орендну плату в розмірі 1200 грн. на місяць. З орендної плати установа у 2014 році утримувала податок на доходи фізичних осіб. Чи потрібно з орендної плати за січень 2015 року утримувати ще й військовий збір?
 

Визначаємо розмір орендної плати правильно

Так, правомірна. Пояснимо чому.Бюджетна установа надає в оренду частину приміщення. Орендар щомісяця у визначені договором оренди терміни сплачує орендну плату та відшкодовує спожиті комунальні послуги. Проте під час ревізії фінансово-господарської діяльності установи фінінспектори виявили, що у договорі оренди неправильно визначено цільове призначення орендованого приміщення і, як наслідок, установлено менший розмір орендної плати. Отже, надходження до спеціального фонду кошторису установи занижено. Тож недоотриману суму орендної плати, на їх вимогу, слід відшкодувати. Чи правомірна вимога фінінспекторів?
 

Подписка на новости RSS

Мы на Facebook