Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалызакон

Материалы слушателям курсов: "Закон": Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Оглавление: закон

 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Надаємо додаткову відпустку за шкідливі і важкі умови праці правильно

Так, залежить. Пояснимо чому.Під час ревізії діяльності бюджетної установи працівники фінансової інспекції вказали, що у розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, не зараховується час перебування працівника у відрядженні, на курсах підвищення кваліфікації та на лікарняному. Чи залежить тривалість такої відпустки від часу зайнятості працівника в цих умовах?
 

Сума індексації — складова заробітної плати

Чергове обмеження заробітної плати працівників бюджетної сфери запроваджене Законом України Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України від 28.12.2014 № 76-VIII (далі — Закон № 76).Бухгалтер нарахував керівнику установи заробітну плату, яка разом із сумою індексації перевищує максимальний місячний розмір. Адже з 01.01.2015 заробітна плата працівників бюджетних установ не може бути більшою за сім мінімальних заробітних плат. Чи поширюється таке обмеження на нараховані суми індексації, відпускних, матеріальної допомоги, премії?
 

Оплата часу перебування працівника у медичному закладі за направленням військового комісаріату

Відповідно до частини 2 статті 119 Кодексу законів про працю України працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України Про військовий обов’язок і військову службу і Про альтернативну (невійськову) службу, Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, надаються певні гарантії та пільги.Працівник установи надав до бухгалтерії довідку про медичне обстеження в стаціонарних умовах за направленням військового комісаріату. Час відсутності працівника на роботі оплачувати як тимчасову непрацездатність чи з інших підстав?
 

Обгрунтовуємо гарантії з оплати праці у колективному договорі

Так, обов’язково. Пояснимо чому.Під час ревізії діяльності бюджетної установи працівники фінансової інспекції вказали, що деякі виплати заробітної плати здійснено без урахування положень колективного договору. Чи обов’язково бюджетній установі укладати колективний договір та на кого поширюється його дія?
 

Оплачуємо відсутність працівника під час проходження медогляду у військкоматі

Відносини між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни регулюються Законом України Про військовий обов’язок і військову службу від 25.03.1992 № 2232 (далі — Закон № 2232). Відповідно до абзацу другого частини десятої статті 1 Закону № 2232 громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов’язані проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату.Працівник установи надав повістку від районного військового комісаріа­ту на прибуття на один день до призовної дільниці з метою проходження медогляду. Чи оплачується відсутність працівника для проходження медкомісії та як відмітити її у табелі правильно?
 

Надбавки медпрацівникам системи екстреної медичної допомоги виплатять з 1 жовтня 2013 року

Так, будуть.Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф запитує, чи будуть здійснювати виплати, передбачені Законом України Про екстрену медичну допомогу?
 

Чи може головний бухгалтер працювати на умовах неповного робочого часу

Так, може. Пояснимо чому.Жінка, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, хоче продовжувати працювати на своїй посаді — головного бухгалтера установи — на умовах неповного робочого часу. Чи може головний бухгалтер працювати на таких умовах і чи визначена законодавством мінімальна тривалість робочого часу за таких умов?
 

Чи має право біолог на матдопомогу на оздоровлення як медпрацівник

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 11.05.2011 № 524 (далі — Постанова № 524) з 1 січня 2012 року медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки. Видатки на виплату вказаної допомоги плануються у кошторисах закладів охорони здоров’я.Особа працює біологом у клініко-діагностичній лабораторії міської лікарні. Ця посада введена за рахунок посади лікаря-лаборанта, і відповідно посадові обов’язки тотожні з обов’язками лікаря. Чи має право біолог як медичний працівник на допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки?
 

Чи виплачуються працівникам відділу швидкої медичної допомоги надбавки за особливий характер та умови праці

Умови оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Деякі питання оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги від 27.03.2013 № 199 (далі — Постанова № 199), розробленої на виконання статті 11 Закону України Про екстрену медичну допомогу від 05.07.2012 № 5081-VI (далі — Закон № 5081).Чи відносяться відділи швидкої медичної допомоги районних лікарень до екстреної медичної допомоги та чи мають право працівники швидкої медичної допомоги на надбавки до оплати праці, передбачені для медичних працівників системи екстреної медичної допомоги?
 

Чи вносити до колективного договору норми трудового законодавства

Так, обов’язково. Пояснимо чому.Чи обов’язково бюджетна установа має вносити до колективного договору норми трудового законодавства, адже вони є в законодавстві?
 

Повторна мобілізація: чи можлива одразу після демобілізації

Закон України Про внесення зміни до статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 14.05.2015 № 413-VIII набув чинності 6 червня. Ним частину третю статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 21.10.1993 № 3543-XII викладено у такій редакції: Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги).Хто з демобілізованих працівників може бути мобілізований повторно одразу після звільнення з військової служби та як про це довідатися установі?
 

Чи впливає термін роботи в установі на виплату матдопомоги

Так, має. Пояснимо, чому.Працівник пропрацював в одній установі менше року. Чи має він право на отримання допомоги на оздоровлення під час надання основної щорічної відпустки?
 

Працівник звільняється: як оплатити лікарняний

Весь період до відновлення працездатності підлягає оплаті. І ось чому.Працівник установи подав заяву про звільнення за власним бажанням з 16.06.2014. Але з 10.06.2014 працівник захворів і надав листок непрацездатності по 18.06.2014. Як правильно оплатити період тимчасової непрацездатності: по день, з якого він мав звільнитися, чи по день, яким закритий листок непрацездатності?
 

Медпрацівник тимчасово направлений на роботу до військкомату: чи платити надбавку за вислугу років

Так, і ось чому.Чи повинні платити надбавку за вислугу років медпрацівнику, який тимчасово направлений на роботу до військкомату (приміром, лікар чи сестра медична)?
 

Працюючі пенсіонери на держслужбі: яку пенсію платимо

Відповідно до статті 37 Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, — у розмірі 80% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.Державні службовці мають право на пенсію за віком, але виявили бажання працювати до досягнення ними граничного віку перебування на державній службі. Який порядок призначення та виплати пенсії таким особам?
 

Нараховуємо розрахункові демобілізованому працівнику

Ні, і ось чому.Працівник установи після демобілізації подав заяву про звільнення за власним бажанням. Чи нараховується працівнику грошова компенсація за невикористану додаткову відпустку як учасника бойових дій? Чи включати до суми середньомісячного заробітку, що подається для подальшого відшкодування з державного бюджету, компенсацію за невикористану відпуску?
 

Просмотреть еще статьи на тему "Закон".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook