Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалычас

Материалы слушателям курсов: "Час": Бухгалтеру / Податки і збори

Оглавление: час

 

Бухгалтеру / Податки і збори

Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: нараховуємо ЄСВ

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108/95-ВР.Працівник звільнився з установи 25.03.2015. У цей самий день йому були нараховані та виплачені заробітна плата за відпрацьований час та компенсація за невикористану відпустку. Чи нараховується ЄСВ на суму компенсації за невикористану відпустку? Як відобразити таку суму у таблиці 6 Звіту з ЄСВ?
 

Сплата ЄСВ: визначаємося з порядком

Згідно з абзацом першим частини восьмої статті 9 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ), підпунктом 6 пункту 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі — Інструкція з нарахування), установи зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.Як треба сплачувати утриманий та нарахований ЄСВ: за таблицею 6 чи таблицею 1 звіту з ЄСВ. При цьому до уваги беруть відомості щодо кожної особи чи загальну суму за місяць?
 

Виплачуємо аванс: як нарахувати та утримати ПДФО і ЄСВ

Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим із виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим упов­новаженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (ч. 1 ст. 24 Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108/95-ВР).Установа виплачує заробітну плату за першу половину місяця (аванс). Чи потрібно із цієї суми нараховувати та перераховувати ПДФО? І чи потрібно для визначення бази для нарахування ПДФО суму заробітної плати, нараховану за першу половину місяця, зменшувати на суму ЄСВ?
 

Утримуємо ПДФО з компенсації за пальне

Нагадаємо, що до додаткового блага відносять вартість використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику ПДФО в безоплатне користування, або компенсацію вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником ПДФО трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колдоговору або відповідно до закону в установлених ними межах (пп. а пп. 164.2.17 Податкового кодексу України; ПК).Для виконання службових обов’язків працівник використав власний автомобіль. Установа не укладала з таким працівником договору оренди автомобіля. Чи оподатковувати податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) суму компенсації, яку виплачує установа такому працівнику за використане ним пальне?
 

Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: чи нараховувати ЄСВ

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108/95-ВР.Працівник звільнився з роботи 02.03.2015 за власним бажанням, йому нараховано і виплачено заробітну плату за відпрацьований день березня. Компенсацію за невикористану відпустку нараховано і виплачено лише 04.03.2015. Чи нараховується ЄСВ на такі виплати та чи відображаються такі виплати у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ (форма № Д4)?
 

Визначаємо ЄСВ на суму зарплати, нарахованої згідно з рішенням суду

Частиною другою статті 7 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI передбачено, що для осіб, яким згідно з рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу) на кількість місяців, за які вона нарахована.Бюджетна установа поновлює працівника на роботі згідно з рішенням суду за вимушений прогул працівника. Як правильно відобразити у звіті оплату за час вимушеного прогулу?
 

ЄСВ на зарплату мобілізованого

У разі якщо сума нарахованої заробітної плати (основна заробітна плата за фактично відпрацьований час працівника, призваного в середині місяця на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, та його додаткова заробітна плата (середній заробіток)) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який вона нараховується, то установа має нараховувати ЄСВ виходячи із законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.Як розраховується ЄСВ, якщо у працівника, призваного в середині місяця на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, розмір нарахованої заробітної плати за фактично відпрацьований час у місяці призову менший за мінімальну заробітну плату?
 

Обчислюємо податкову соціальну пільгу держслужбовцю правильно

Податкова соціальна пільга (далі — ПСП) до заробітної плати державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, але з наданням підтвердних документів для встановлення підвищеного розміру пільги.Сім’я складається з матері, батька та двох дітей (одна дитина — інвалід). Батько не працює. Матері як держслужбовцю нараховано заробітну плату за липень 2014 року у сумі 3106,43 грн. Як правильно застосувати податкову соціальну пільгу?
 

Просмотреть еще статьи на тему "Час".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook