Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалызаконодавство

Материалы слушателям курсов: "Законодавство"

Бухгалтеру

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

Бухгалтеру / Необоротні активи і запаси

Матеріально відповідальна особа перебуває на лікарняному: чи можна провести інвентаризацію матеріальних цінностей

Так, але за певних умов.Працівниця захворіла і відкрила лікарняний. Період тривалості лікарняного співпадає із терміном проведення інвентаризації матеріальних цінностей, що прийняті на відповідальне зберігання цією особою. Чи можна провести інвентаризацію за відсутності матеріально відповідальної особи?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Індексація

Установлення доплати за класне керівництво: як впливає на базовий місяць

Ні, не буде. І ось чому.Доплата за класне керівництво встановлюється згідно з тарифікацією. У викладача прослідковується така динаміка: на 2012/2013 навчальний рік доплату не встановили; на 2013/2014 навчальний рік — встановили з вересня 2013 року; на 2014/2015 навчальний рік — знову не встановили. Чи буде вересень 2013 року вважатися базовим при проведенні індексації заробітної плати?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Інші питання

Відрахування із заробітної плати працівника незаконно виплачених сум

Ні, не можна. Пояснимо чому.Кухарю дошкільного навчального закладу (ДНЗ) виплачували доплату за роботу у важких і шкідливих умовах праці без проведення атестації робочого місця. Утім, під час ревізії фінансово-господарської діяльності ДНЗ фінінспектори визнали нарахування такої доплати незаконним внаслідок неправильного застосування нормативно-правових актів. А за результатами ревізії до установи направили вимоги про відшкодування незаконно витрачених бюджетних коштів. Чи можна відрахувати із заробітної плати працівника незаконно виплачені суми без його згоди?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

Головбух працює на посаді менше року: чи потрібно оцінювати виконання повноважень

Порядок проведення оцінки виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень затверджено наказом Міністерства фінансів України від 01.12.2011 № 1537 (далі — Порядок № 1537).Головний бухгалтер у березні 2013 року був звільнений із бюджетної установи у зв’язку з реорганізацією. У цьому самому місяці його прийняли на роботу в новоутворену установу. Чи потрібно оцінювати виконання своїх повноважень таким бухгалтером?
 

Чи можна перевести на іншу посаду жінку, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, якщо її посада підлягає скороченню

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179 КЗпП), одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда з ініціативи установи не допускається, крім випадків повної ліквідації установи, коли передбачено звільнення з обов’язковим працевлаштуванням (ч. 3 ст. 184 КЗпП).В установі працюють жінки, які мають дітей віком до трьох років, одинокі матері, вагітні. Які дії слід вчинити установі щодо працевлаштування цієї категорії осіб, якщо посади, які вони обіймають, підлягають скороченню?
 

Педагогічна діяльність як державна служба: чи можливо

Поняття державної служби, як вбачається із норм Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу), поєднує найголовніші елементи змісту службової діяльності: державна служба в Україні — це професійна діяльність осіб, що займають посади в державних органах та їх апараті; зміст діяльності державних службовців полягає в практичному виконанні завдань і функцій держави; основними функціями державних службовців є здійснення організаційно-розпорядчих та консультативних функцій; особливістю державної служби є оплата праці осіб, що на ній перебувають, винятково з державних коштів.Питання щодо надання статусу державних службовців педагогічним і науково-педагогічним працівникам — не нове. Та чи виправдане воно і як наразі підкріплено законодавчо?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Прийняття на посаду юрисконсульта особи, яка закінчила 1 курс ВНЗ: чи можливо

Визначити завдання, обов’язки, кваліфікаційні вимоги для різних професій можна за допомогою кваліфікаційних характеристик, наведених у Випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП).Чи дозволяє законодавство прийняти на посаду юриста особу, яка закінчила 1 курс юридичного факультету вищого навчального закладу?
 

Обгрунтовуємо гарантії з оплати праці у колективному договорі

Так, обов’язково. Пояснимо чому.Під час ревізії діяльності бюджетної установи працівники фінансової інспекції вказали, що деякі виплати заробітної плати здійснено без урахування положень колективного договору. Чи обов’язково бюджетній установі укладати колективний договір та на кого поширюється його дія?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Обгрунтовуємо гарантії з оплати праці у колективному договорі

Так, обов’язково. Пояснимо чому.Під час ревізії діяльності бюджетної установи працівники фінансової інспекції вказали, що деякі виплати заробітної плати здійснено без урахування положень колективного договору. Чи обов’язково бюджетній установі укладати колективний договір та на кого поширюється його дія?
 

Прийняття на посаду юрисконсульта особи, яка закінчила 1 курс ВНЗ: чи можливо

Визначити завдання, обов’язки, кваліфікаційні вимоги для різних професій можна за допомогою кваліфікаційних характеристик, наведених у Випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП).Чи дозволяє законодавство прийняти на посаду юриста особу, яка закінчила 1 курс юридичного факультету вищого навчального закладу?
 

Бухгалтеру / Розрахунки з контрагентами

Визначаємо договірну ціну на проведення поточного ремонту

Особливості складання та узгодження договірних цін визначені пунктом 6.3 на­ціонального стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 Правила визначення вартості будівництва, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 № 293 (далі — ДСТУ Б Д.1.1-1:2013).Для проведення поточного ремонту приміщення бюджетна установа залучила підрядну організацію. Підрядна організація надала проект договору на виконання ремонтних робіт, у якому зазначено, що договірна ціна є твердою. Що означає поняття тверда договірна ціна і які інші види договірної ціни можна передбачити під час укладення договору?
 

Бухгалтеру / Соціальне страхування

Донараховуємо суми допомоги по вагітності та пологах за раніше профінансованим листком непрацездатності

Відповідно до статей 38 і 39 Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001 № 2240-III допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.Бухгалтерія установи у вересні 2013 року самостійно виявила помилку — працівниці недоплатили допомогу по вагітності та пологах. Період непрацездатності — 08.02.2013–13.06.2013. Як здійснити доплату, якщо цей страховий випадок вже профінансований ФСС з ТВП у липні 2013 року?
 

Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook