Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыметодика

Материалы слушателям курсов: "Методика": Бухгалтеру

Оглавление: методика

 

Бухгалтеру / НДФЛ

Порядок определения базы и объекта НДФЛ в конфигурации Зарплата и Управление Персоналом для Украины (редакция 2.1)

Порядок определения базы и объекта НДФЛ в конфигурации Зарплата и Управление Персоналом для Украины (редакция 2.1)

В типовой конфигурации определение базы и объекта налога на доходы физических лиц для сотрудников организаций осуществляется при начислении заработной платы либо при формировании межрасчетных выплат (аванс, отпускные, больничные и т. д.).Общие положения. Объект налогообложения. База налогообложения. Перечень налогооблагаемых (необлагаемых) выплат
 

Бухгалтеру / Необоротні активи і запаси

На основні засоби повністю нараховано знос: чи може їх переоцінити комісія

Відповідно до пункту 3 розділу III Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку у державному секторі 121 Основні засоби, затвердженого наказом Міністерства фінансів України (Мінфін) від 12.10.2010 № 1202 (далі — НП(с)БОДС 121), якщо залишкова вартість об’єкта основних засобів суттєво відрізняється від його справедливої вартості на дату балансу, то установа може прийняти рішення про переоцінку цього об’єкта.На балансі установи обліковуються основні засоби. Попри те, що їх залишкова вартість дорівнює нулю, вони продовжують використовуватися. Керівник установи прийняв рішення про переоцінку таких основних засобів. Чи може переоцінку основних засобів провести комісія, створена в установі?
 

Визначаємо розмір погодинної орендної плати

Відповідно до частини другої статті 19 Закону України Про оренду державного та комунального майна від 10.04.1992 № 2269-XII, для об’єктів, що перебувають у комунальній власності, методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються органами місцевого самоврядування на тих самих методологічних засадах, як і для об’єктів, що перебувають у державній власності.Бюджетна установа, яка утримується за рахунок місцевого бюджету, здає в оренду частину приміщення. Якими документами потрібно керуватися при розрахунку орендної плати та як визначити розмір погодинної орендної плати?
 

Бухгалтеру / Оренда

Проводимо розрахунки за спожиті орендарем комунальні послуги

Насамперед зазначимо: з 01.03.2013 СНіП 2.04.01-85 Внутрішній водопровід та каналізація будівель в частині вимог щодо водопроводу та каналізації на території України не застосовується (п. 2 наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Про затвердження ДБН В.2.5-64:2012 Внутрішній водопровід та каналізація. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво від 31.10.2012 № 553). А тепер розглянемо, як мають діяти орендар та орендодавець у цій ситуації.Територіальне стоматологічне об’єднання орендує у ЦРЛ 5 стоматкабінетів. Раніше плату за споживання холодної води визначали за розрахунком 15 літрів води на 1 хворого за зміну (відповідно до норми витрат холодної води, установленої СНіП 2.04.01-85). Щоб оплачувати лише фактично спожиту воду, територіальне стоматологічне об’єднання встановило лічильники обліку холодної води, за показниками яких наразі і оплачує спожиту холодну воду. Проте адміністрація ЦРЛ не погоджується з оплатою холодної води лише за показниками лічильників, а, як і раніше, посилається на норми витрат холодної води. Чи правомірні такі дії ЦРЛ?
 

Відображаємо нарахування орендної плати в бухгалтерському обліку

Так, правомірні. Пояснимо чому.Бюджетна установа надає в оренду частину приміщення. Утім, у зв’язку з несвоєчасним отриманням від орендаря орендної плати відображає в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності її нарахування не щомісяця, як передбачено договором, а після надходження коштів на свій рахунок. За результатами ревізії фінансово-господарської діяльності установи фінінспектори визначили це як порушення і склали протокол про адміністративне правопорушення на головного бухгалтера. Чи правомірні дії фінінспекторів?
 

Відшкодування витрат з утримання орендованого приміщення

Ні, не правильний. Пояснимо чому.Бюджетна установа надає в оренду частину приміщення. Аби орендар відшкодував їй витрати на утримання приміщення, вона, зокрема, виставляє рахунок на відшкодування витрат з охорони приміщення за КЕКВ 2240. Чи правильний рахунок виставляє установа? Адже її витрати з охорони приміщення включають заробітну плату сторожам, яку виплачують за КЕКВ 2110 і 2120.
 

Установлення розміру орендної плати

Ні, і ось чому.До складу міської стоматполіклініки входить відділення ортопедичної стоматології, що надає послуги з протезування зубів та утримується за рахунок спецфонду. Стоматполіклініка та її відділення мають одного головного лікаря та одну печатку. Попри те, що бюджетні установи за оренду приміщення сплачують 1 грн., міська рада встановила місячну плату за оренду приміщення відділенням ортопедичної стоматології у сумі 1800 грн. з урахуванням індексації. Чи правомірно це?
 

Установа орендує приміщення у фізичної особи: оподатковуємо орендну плату

Так, і ось чому.Установа орендує у фізичної особи нежитлове приміщення — гараж. Договором оренди визначено орендну плату в розмірі 1200 грн. на місяць. З орендної плати установа у 2014 році утримувала податок на доходи фізичних осіб. Чи потрібно з орендної плати за січень 2015 року утримувати ще й військовий збір?
 

Визначаємо розмір орендної плати правильно

Так, правомірна. Пояснимо чому.Бюджетна установа надає в оренду частину приміщення. Орендар щомісяця у визначені договором оренди терміни сплачує орендну плату та відшкодовує спожиті комунальні послуги. Проте під час ревізії фінансово-господарської діяльності установи фінінспектори виявили, що у договорі оренди неправильно визначено цільове призначення орендованого приміщення і, як наслідок, установлено менший розмір орендної плати. Отже, надходження до спеціального фонду кошторису установи занижено. Тож недоотриману суму орендної плати, на їх вимогу, слід відшкодувати. Чи правомірна вимога фінінспекторів?
 

Просмотреть еще статьи на тему "Методика".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook