Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыустанова

Материалы слушателям курсов: "Установа": Бухгалтеру / Податки і збори

Оглавление: установа

 

Бухгалтеру / Податки і збори

Повертаємо помилково сплачений ЄСВ

Так, можливо. І ось як.Бюджетна установа помилково сплатила ЄСВ на рахунок органу доходів і зборів, у якому вона не перебуває на обліку. Чи можливо повернути такі кошти?
 

Чи є базою нарахування ЄСВ компенсація за невикористані дні щорічної відпустки

Так, є. І ось чому.Працівник змінив місце роботи. Сума компенсації за невикористані дні щорічної відпустки за його бажанням перерахована установою на рахунок тієї установи, до якої перейшов працювати працівник. Чи є базою нарахування ЄСВ сума компенсації за невикористані дні щорічної відпустки?
 

Матеріальна допомога працівникам: нараховуємо та утримуємо ЄСВ правильно

Керівники бюджетних установ в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, мають право надавати працівникам матеріальну допомогу , в тому числі на оздоровлення, в сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік (пп. б п. 4 постанови Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298).У грудні 2013 року установа нараховуватиме матеріальну допомогу на оздоровлення, а також окремим працівникам за їх особистими заявами у зв’язку із сімейними обставинами. Чи є такі виплати базою для нарахування та утримання ЄСВ?
 

Нараховуємо рентну плату за спожиту орендарем воду

Згідно з підпунктом 255.11.2 Податкового кодексу України (ПК) рентна плата за спеціальне використання води (далі — рентна плата) обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів.Установа здає в оренду частину будівлі. При цьому орендар надає послуги, які пов’язані з використанням води. На яку кількість спожитої води нараховується рентна плата за спеціальне використання води? Орендар має відшкодувати лише вартість використаної води чи й суму рентної плати?
 

Визначаємо кількість застрахованих осіб для застосування понижуючого коефіцієнта

Відповідно до пункту 95 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону про ЄСВ для платників ЄСВ, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, застосовується з понижуючим коефіцієнтом, якщо платником виконуються одночасно три умови.В установі відповідно до звіту з ЄСВ за жовтень 2015 року заробітну плату нараховували 28 застрахованим особам, у т. ч. восьми зовнішнім сумісникам та одному інваліду. Яку кількість застрахованих осіб потрібно враховувати для застосування понижуючого коефіцієнта? Як враховувати кількість зовнішніх сумісників, які працюють на 0,5 ставки: за фактичною кількістю (8 осіб) чи в еквіваленті до повної зайнятості (4 ос.)?
 

Чи сплачують бюджетні установи земельний податок при здачі в оренду приміщень

Ні, не повинні. Пояснимо чому.Бюджетна установа має на балансі 4-поверхову будівлю і земельну ділянку. Відповідно до рішення органу вищого рівня два поверхи будівлі було надано в оренду іншій бюджетній установі. Чи повинні ці установи сплачувати земельний податок?
 

Сплата ЄСВ: визначаємося з порядком

Згідно з абзацом першим частини восьмої статті 9 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ), підпунктом 6 пункту 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі — Інструкція з нарахування), установи зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.Як треба сплачувати утриманий та нарахований ЄСВ: за таблицею 6 чи таблицею 1 звіту з ЄСВ. При цьому до уваги беруть відомості щодо кожної особи чи загальну суму за місяць?
 

Виплачуємо аванс: як нарахувати та утримати ПДФО і ЄСВ

Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим із виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим упов­новаженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (ч. 1 ст. 24 Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108/95-ВР).Установа виплачує заробітну плату за першу половину місяця (аванс). Чи потрібно із цієї суми нараховувати та перераховувати ПДФО? І чи потрібно для визначення бази для нарахування ПДФО суму заробітної плати, нараховану за першу половину місяця, зменшувати на суму ЄСВ?
 

Право неприбуткової установи на пільги з ПДВ

Ні, такий підрозділ не має права на пільги та не може обрати спецрежим оподаткування податком на додану вартість (ПДВ). І от чому.Відокремлений підрозділ навчального закладу (неприбуткова установа) виробляє сільськогосподарську продукцію. Чи має право такий підрозділ на пільги з ПДВ? Чи може він обрати спецрежим оподаткування ПДВ?
 

Утримуємо ПДФО з компенсації за пальне

Нагадаємо, що до додаткового блага відносять вартість використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику ПДФО в безоплатне користування, або компенсацію вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником ПДФО трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колдоговору або відповідно до закону в установлених ними межах (пп. а пп. 164.2.17 Податкового кодексу України; ПК).Для виконання службових обов’язків працівник використав власний автомобіль. Установа не укладала з таким працівником договору оренди автомобіля. Чи оподатковувати податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) суму компенсації, яку виплачує установа такому працівнику за використане ним пальне?
 

Визначаємо ЄСВ на суму зарплати, нарахованої згідно з рішенням суду

Частиною другою статті 7 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI передбачено, що для осіб, яким згідно з рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу) на кількість місяців, за які вона нарахована.Бюджетна установа поновлює працівника на роботі згідно з рішенням суду за вимушений прогул працівника. Як правильно відобразити у звіті оплату за час вимушеного прогулу?
 

Чи звільняє від пені і штрафів сплата ЄСВ на неналежний рахунок

Законом України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464 (далі — Закон № 2464) визначено, що платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати його не пізніше 20 числа наступного місяця за базовим звітним періодом на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України (ПФУ), відкриті в органах Державної казначейської служби України для його зарахування.Бюджетна установа у січні – лютому 2013 року помилково сплатила ЄСВ не на рахунок внеску за найманих працівників, а на рахунок грошового забезпечення військовослужбовців. 01.03.2013 установа звернулася до ПФУ із заявою про перезарахування коштів на правильний рахунок. У червні 2013 року ПФУ прийняв рішення про стягнення штрафу та пені на помилково сплачені суми. Чи правомірні дії ПФУ?
 

Обчислюємо суму водозбору за відсутності дозволу

За відсутності у водокористувача дозволу на спеціальне водокористування із встановленими в ньому лімітами використання води збір справляється за весь обсяг використаної води, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання згідно із пунктом 327.3 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (ПК).Установа не має дозволу на спеціальне водокористування. Як обчислити суму збору за спеціальне використання води у такому разі?
 

Зміна юридичної адреси установи — платника ПДВ: чи отримувати нове свідоцтво платника ПДВ

Із 01.01.2014 підтвердженням статусу платника ПДВ (у т. ч. як суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ), замість свідоцтва, слугує витяг із реєстру платників ПДВ, який безоплатно надається контролюючим органом за запитом платника податку протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту (п. 183.11 Податкового кодексу України). Термін дії витягу — до внесення змін до Реєстру платників ПДВ.Бюджетна установа у 2014 році змінила юридичну адресу. Чи потрібно отримувати нове свідоцтво платника ПДВ?
 

ЄСВ на зарплату мобілізованого

У разі якщо сума нарахованої заробітної плати (основна заробітна плата за фактично відпрацьований час працівника, призваного в середині місяця на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, та його додаткова заробітна плата (середній заробіток)) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який вона нараховується, то установа має нараховувати ЄСВ виходячи із законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.Як розраховується ЄСВ, якщо у працівника, призваного в середині місяця на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, розмір нарахованої заробітної плати за фактично відпрацьований час у місяці призову менший за мінімальну заробітну плату?
 

Застосовуємо розмір ЄСВ для працюючого інваліда

Відповідно до частини 13 статті 8 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, установлюється у розмірі 8,41% визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів.Працівник у серпні надає до бухгалтерії установи копію довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення йому групи інвалідності. З якого періоду установа може нараховувати ЄСВ у розмірі 8,4% із заробітку такого працівника, якщо довідка видана у травні?
 

Просмотреть еще статьи на тему "Установа".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook