Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыпрацівник

Материалы слушателям курсов: "Працівник": Бухгалтеру / Податки і збори

Оглавление: працівник

 

Бухгалтеру / Податки і збори

Чи є базою нарахування ЄСВ компенсація за невикористані дні щорічної відпустки

Так, є. І ось чому.Працівник змінив місце роботи. Сума компенсації за невикористані дні щорічної відпустки за його бажанням перерахована установою на рахунок тієї установи, до якої перейшов працювати працівник. Чи є базою нарахування ЄСВ сума компенсації за невикористані дні щорічної відпустки?
 

Матеріальна допомога працівникам: нараховуємо та утримуємо ЄСВ правильно

Керівники бюджетних установ в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, мають право надавати працівникам матеріальну допомогу , в тому числі на оздоровлення, в сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік (пп. б п. 4 постанови Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298).У грудні 2013 року установа нараховуватиме матеріальну допомогу на оздоровлення, а також окремим працівникам за їх особистими заявами у зв’язку із сімейними обставинами. Чи є такі виплати базою для нарахування та утримання ЄСВ?
 

Визначаємо кількість застрахованих осіб для застосування понижуючого коефіцієнта

Відповідно до пункту 95 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону про ЄСВ для платників ЄСВ, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, застосовується з понижуючим коефіцієнтом, якщо платником виконуються одночасно три умови.В установі відповідно до звіту з ЄСВ за жовтень 2015 року заробітну плату нараховували 28 застрахованим особам, у т. ч. восьми зовнішнім сумісникам та одному інваліду. Яку кількість застрахованих осіб потрібно враховувати для застосування понижуючого коефіцієнта? Як враховувати кількість зовнішніх сумісників, які працюють на 0,5 ставки: за фактичною кількістю (8 осіб) чи в еквіваленті до повної зайнятості (4 ос.)?
 

Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: нараховуємо ЄСВ

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108/95-ВР.Працівник звільнився з установи 25.03.2015. У цей самий день йому були нараховані та виплачені заробітна плата за відпрацьований час та компенсація за невикористану відпустку. Чи нараховується ЄСВ на суму компенсації за невикористану відпустку? Як відобразити таку суму у таблиці 6 Звіту з ЄСВ?
 

Сплата ЄСВ: визначаємося з порядком

Згідно з абзацом першим частини восьмої статті 9 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ), підпунктом 6 пункту 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі — Інструкція з нарахування), установи зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.Як треба сплачувати утриманий та нарахований ЄСВ: за таблицею 6 чи таблицею 1 звіту з ЄСВ. При цьому до уваги беруть відомості щодо кожної особи чи загальну суму за місяць?
 

Виплачуємо аванс: як нарахувати та утримати ПДФО і ЄСВ

Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим із виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим упов­новаженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (ч. 1 ст. 24 Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108/95-ВР).Установа виплачує заробітну плату за першу половину місяця (аванс). Чи потрібно із цієї суми нараховувати та перераховувати ПДФО? І чи потрібно для визначення бази для нарахування ПДФО суму заробітної плати, нараховану за першу половину місяця, зменшувати на суму ЄСВ?
 

Опікун неповнолітньої дитини в зареєстрованому шлюбі: чи буде ПСП 150%

Ні, не може.Працівниця перебуває в зареєстрованому шлюбі, має дитину до 18 років. Також вона є опікуном своєї неповнолітньої сестри. Чи може працівниця скористатися правом на податкову соціальну пільгу у розмірі 150% при сплаті ПДФО?
 

Оподаткування надміру витрачених у відрядженні та неповернутих коштів

Сума надміру витрачених коштів (залишку коштів понад суму, витрачену згідно зі звітом про використання коштів, наданих на відрядження) підлягає поверненню працівником до каси або зарахуванню на відповідний рахунок установи, що їх надала, у встановленому законодавством порядку (абз. 1 п. 11 розд. II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59).Алгоритм розрахунку податку, наведений у новій формі звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, передбачає утримання ПДФО із сум надміру витрачених та не повернутих в установлені законодавством терміни коштів. Чи оподатковувати такі суми військовим збором?
 

Графа 6 Дата прийняття на роботу податкового розрахунку: коли заповнювати

Підпунктом б пункту 176.2 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.У якому періоді заповнюється графа 6 Дата прийняття на роботу податкового розрахунку за формою № 1ДФ, якщо працівника було прийнято на роботу у одному періоді, а дохід нарахований та виплачений у наступному?
 

Утримуємо ПДФО з компенсації за пальне

Нагадаємо, що до додаткового блага відносять вартість використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику ПДФО в безоплатне користування, або компенсацію вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником ПДФО трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колдоговору або відповідно до закону в установлених ними межах (пп. а пп. 164.2.17 Податкового кодексу України; ПК).Для виконання службових обов’язків працівник використав власний автомобіль. Установа не укладала з таким працівником договору оренди автомобіля. Чи оподатковувати податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) суму компенсації, яку виплачує установа такому працівнику за використане ним пальне?
 

У відрядження — власним коштом: чи нараховується ПДФО при компенсації витрат

Як установлено підпунктом 165.1.11 Податкового кодексу України (ПК), до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із пунктом 170.9 ПК.Працівника направили у відрядження без видачі йому авансу. Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО при наданні працівником авансового звіту для відшкодування витрат, понесених за власні кошти?
 

Грошове забезпечення військовослужбовців: чи утримувати військовий збір

Ні, і ось чому.Чи утримується військовий збір із грошового забезпечення військово­службовців?
 

Компенсація за невикористану відпустку звільненому працівнику: чи нараховувати ЄСВ

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108/95-ВР.Працівник звільнився з роботи 02.03.2015 за власним бажанням, йому нараховано і виплачено заробітну плату за відпрацьований день березня. Компенсацію за невикористану відпустку нараховано і виплачено лише 04.03.2015. Чи нараховується ЄСВ на такі виплати та чи відображаються такі виплати у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ (форма № Д4)?
 

Визначаємо ЄСВ на суму зарплати, нарахованої згідно з рішенням суду

Частиною другою статті 7 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI передбачено, що для осіб, яким згідно з рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу) на кількість місяців, за які вона нарахована.Бюджетна установа поновлює працівника на роботі згідно з рішенням суду за вимушений прогул працівника. Як правильно відобразити у звіті оплату за час вимушеного прогулу?
 

Оподаткування ПДФО суми неповернутої частини авансу: застосовувати підвищуючий коефіцієнт чи ні

Так, повинен. І ось чому.Працівник установи подав до бухгалтерії звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт. Однак цей працівник у визначений законодавством строк не повернув ту частину виданої йому суми авансу, яку він не використав. Чи повинен бухгалтер для утримання ПДФО збільшувати суму неповернутої частини авансу на коефіцієнт?
 

Профспілка надає матеріальну допомогу: чи утримувати військовий збір

Ні, не потрібно. І ось чому.Профспілкова організація виплачує працівникам установи матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань. Із цієї допомоги не утримується ЄСВ, але утримується ПДФО. Чи потрібно утримувати з неї військовий збір?
 

База нарахування ЄСВ працівнику за неповного місяця роботи

Для працівника за основним місцем роботи, який після виходу з будь-якої відпустки, визначеної статтею 4 Закону України Про відпустки, відпрацював неповний місяць, де загальна сума нарахованого доходу за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника. Утримання ЄСВ із заробітної плати (доходу) найманих працівників здійснюється із фактично нарахованої заробітної плати (доходу).Як визначається база для нарахування ЄСВ працівнику, який після виходу з відпустки відпрацював неповний календарний місяць та отримав заробітну плату у розмірі менше мінімальної?
 

ЄСВ на зарплату мобілізованого

У разі якщо сума нарахованої заробітної плати (основна заробітна плата за фактично відпрацьований час працівника, призваного в середині місяця на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, та його додаткова заробітна плата (середній заробіток)) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який вона нараховується, то установа має нараховувати ЄСВ виходячи із законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.Як розраховується ЄСВ, якщо у працівника, призваного в середині місяця на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, розмір нарахованої заробітної плати за фактично відпрацьований час у місяці призову менший за мінімальну заробітну плату?
 

Застосовуємо розмір ЄСВ для працюючого інваліда

Відповідно до частини 13 статті 8 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, установлюється у розмірі 8,41% визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування ЄСВ для працюючих інвалідів.Працівник у серпні надає до бухгалтерії установи копію довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення йому групи інвалідності. З якого періоду установа може нараховувати ЄСВ у розмірі 8,4% із заробітку такого працівника, якщо довідка видана у травні?
 

Подписка на новости RSS

Мы на Facebook