Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыставки

Материалы слушателям курсов: "Ставки": Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Оглавление: ставки

 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Сестра медична перейшла з 0,5 ставки на повну: чи виплачувати допомогу на оздоровлення під час відпустки

Відповідно до абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 11.05.2011 № 524 (далі — Постанова № 524) медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки.Особа працювала на 0,5 ставки сестри медичної, їй надано ще 0,5 ставки сестри медичної на час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основної працівниці. Через місяць після переведення працівниці на повну ставку їй надається щорічна відпустка. В якому розмірі потрібно виплатити допомогу на оздоровлення сестрі медичній: з розрахунку 0,5 ставки чи повної ставки?
 

Виплачуємо допомогу на оздоровлення лікарю, який працює за сумісництвом

Так, і от чому.Лікар працює на 0,5 ставки на основному місці роботи і на 0,5 ставки в іншій установі за сумісництвом (зовнішнім). Чи виплачувати допомогу на оздоровлення на роботі за сумісництвом?
 

Чи зараховується лікарю за сумісництвом період роботи доцентом за основним місцем роботи для надбавки за вислугу років

Ні, стаж роботи такого працівника в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика при нарахуванні надбавки за вислугу років за сумісництвом не зараховується. Пояснимо чому.Лікар працює за сумісництвом на посаді лікаря-ортопеда-травматолога дитячого. Основним його місцем роботи є Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (НМАПО), де він обіймає посаду доцента кафедри. Чи зараховується стаж роботи такого працівника в НМАПО при нарахуванні надбавки за вислугу років за роботою на посаді лікаря-ортопеда-травматолога дитячого?
 

Нараховуємо надбавку за тривалість безперервної роботи працівникам протитуберкульозних закладів

Згідно з пунктом 4.6 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519), надбавки за тривалість безперервної роботи нараховуються виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) за посадою, яку займають працівники, визначеного згідно з пунктами 2.1–2.2, з урахуванням підвищення за кваліфікаційну категорію і без урахування інших підвищень, надбавок, доплат (за винятком лікарів МСЕК, працівників протичумних закладів та структурних підрозділів з боротьби з особливо небезпечними інфекціями інших закладів). Лікарям МСЕК, центрів (бюро) медико-соціальних експертиз, працівникам протичумних закладів та структурних підрозділів з боротьби з особливо небезпечними інфекціями інших закладів надбавки за тривалість безперервної роботи нараховуються від посадового окладу, підвищеного у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.Працівники протитуберкульозних закладів охорони здоров’я мають право на надбавку за тривалість безперервної роботи. З якого посадового окладу її нараховувати?
 

Право лікаря-бактеріолога на підвищення посадового окладу за шкідливі та важкі умови праці

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).Особа працює на посаді лікаря-бактеріолога санітарно-епідеміологічної станції та відповідно до посадових обов’язків певний період робочого часу може працювати з живим збудником інфекційних захворювань. Чи має вона право на підвищення посадового окладу за шкідливі та важкі умови праці за цими двома підставами?
 

Підвищення посадового окладу соціальному працівнику терцентру

Так, має. Пояснимо чому.Особа працює на посаді соціального працівника у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Чи має вона право на підвищення посадового окладу у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці?
 

Обчислюємо середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства

Відповідно до частини першої статті 116 Кодексу законів про працю України (КЗпП) при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від установи, провадиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то ці суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.Працівнику бюджетної установи у день звільнення не виплатили всіх належних сум. Тож він звернувся до установи з вимогою про виплату середнього заробітку за увесь час затримки. Як правильно розрахувати середній заробіток та за яким КЕКВ провести таку виплату?
 

Оплата надурочних робіт за підсумованого обліку робочого часу

Відповідно до статті 61 Кодексу законів про працю України (КЗпП) на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (ст. 50 і 51 КЗпП).В установі запроваджено підсумований облік робочого часу з квартальним обліковим періодом. В один із місяців кварталу працівник може недопрацювати кілька годин, відпрацювавши їх іншого місяця. У передсвяткові дні працівники часто працюють без скорочення тривалості роботи на одну годину, тобто повні 8 годин. Як оплачувати цю одну годину роботи — в одинарному чи подвійному розмірі, якщо норму годин у певному місяці або кварталі не відпрацьовано?
 

Право лікарів хірургічного профілю центрів екстреної медичної допомоги на підвищення посадового окладу за хірургічну активність

У разі виробничої необхідності заклади охорони здоров’я можуть викликати висококваліфікованих лікарів з інших закладів для проведення консультацій хворих.Територіальне медичне об’єднання Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має у своєму складі як структурний підрозділ (окрім станції екстреної медичної допомоги) відділ виїзної консультативної медичної допомоги. Лікарі хірургічного профілю, які перебувають у штаті відділу, часто беруть участь в екстрених оперативних втручаннях у стаціонарах лікувально-профілактичних закладів області. Чи мають право лікарі хірургічного профілю центрів екстреної медичної допомоги на підвищення посадового окладу за хірургічну активність?
 

Чи можлива виплата матеріальної допомоги деяким працівникам ЗОЗ у кінці року

Працівники бюджетних установ з числа адміністративно-господарського та молодшого медичного персоналу можуть отримувати матеріальну допомогу, в т. ч. на оздоровлення, відповідно до підпункту б пункту 4 постанови КМУ Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298. Право надавати таку допомогу має керівник установи в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі. Розмір вказаної допомоги не може перевищувати посадового окладу кожного конкретного працівника, за винятком суми матеріальної допомоги на поховання. У колективному договорі матеріальна допомога залежно від її виду може бути відображена в розділі Оплата праці або Соціально-трудові пільги, гарантії і компенсації, в якому також може зазначатися її розмір.Чи має право бюджетна установа (лікарня) на виплату допомоги молодшому медичному та адміністративно-господарському персоналу в кінці року за наявності коштів в межах фонду оплати праці? Як правильно розрахувати розмір допомоги за умови підвищення посадових окладів?
 

Обгрунтовуємо доплату за науковий ступінь працівникам охорони здоров’я

Відповідно до підпункту 3.3.1 наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення від 05.10.2005 № 308/519 працівникам установлюються доплати за науковий ступінь доктора наук у граничному розмірі 25%, кандидата наук у граничному розмірі 15% посадового окладу (ставки заробітної плати).У закладі охорони здоров’я один із працівників має науковий ступінь. Який порядок встановлення працівнику доплати за науковий ступінь, якими документами підтверджується наявність ступеня та чи має право на таку надбавку працівник, який отримав ступінь в іншій державі?
 

Право прибиральника, гардеробника, кастелянки та техніка пологового будинку на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці

Додаткові відпустки прибиральнику службових приміщень, гардеробнику, кастелянці та техніку І категорії, які працюють у пологовому будинку, встановлені колективним договором на підставі Списку виробництв, робіт, професій і посад, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290, та результатів атестації робочих місць за умовами праці. Чи правомірно надання щорічних додаткових відпусток за особ­ливий характер праці зазначеним працівникам?
 

Нараховуємо зарплату бюджетникам у січні — лютому 2014 року

Відповідно до статті 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2014 рік від 16.01.2014 № 719-VII мінімальна заробітна плата у 2014 році становитиме: із 1 січня — 1218 грн., із 1 липня —1250 грн., із 1 жовтня — 1301 грн.До редакції продовжують надходити запитання щодо встановлення окладів працівникам, оплата праці яких здійснюється за ЄТС. Із 01.12.2013 розмір мінімальної заробітної плати змінився, а розрахунковий посадовий оклад працівника 1-го тарифного розряду — ні. Які оклади встановлювати працівникам, оплата праці яких здійснюється за ЄТС, у січні — лютому 2014 року?
 

Право фельдшера-лаборанта протитуберкульозного кабінету на надбавки за шкідливі умови праці

Відповідно до підпункту 1 пункту 2.4.5 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови оплати праці), посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів та структурних підрозділів, перелік яких наведено у додатку 3 до Умов оплати праці, підвищуються у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.Фельдшер-лаборант протитуберкульозного кабінету має підвищений на 60% посадовий оклад у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці (згідно з п. 5.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом МОЗ від 05.10.2005 № 308/519). Чи має він право на додаткові 15% надбавки як лаборант, що працює у шкідливих умовах праці?
 

Посадові оклади працівникам з 01.12.2013 залишаються на рівні січня 2013 року

Згідно зі статтею 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2013 рік від 06.12.2012 № 5515-VI розмір мінімальної заробітної плати з 01.12.2013 становить 1218 грн. У зв’язку із цим підвищенням Міністерством соціальної політики України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, який передбачає збільшення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду з 01.12.2013 до 923 грн.Бюджетні установи повинні затвердити нові штатні розписи з 01.12.2013, оскільки розмір мінімальної заробітної плати з 01.12.2013 зростає. Як правильно встановити посадовий оклад працівникам з 01.12.2013?
 

Виплачуємо допомогу на оздоровлення медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ)

Відповідно до пункту 2 постанови КМУ Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 11.05.2011 № 524 (далі — Постанова № 524) з 1 січня 2012 року медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки.Скільки разів на рік працівники туберкульозних відділень та протитуберкульозних закладів охорони здоров’я мають право отримати матеріальну допомогу та допомогу на оздоровлення?
 

Виплачуємо матеріальну допомогу на поховання коштом медзакладу

Умови оплати праці працівників медзакладів, у т. ч. і надання матеріальної допомоги на поховання, регулюють постанова Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298) та Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).Працівник районної лікарні звернувся з проханням надати матеріальну допомогу на поховання члена сім’ї. Чи можна виплатити таку допомогу за рахунок коштів медзакладу?
 

Нараховуємо премію працівнику в перший місяць роботи

Оплату праці працівників бюджетних установ провадять, зокрема, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (далі — Постанова № 1298).Працівника прийнято на роботу в бюджетну установу. Чи можна в перший місяць роботи нарахувати йому премію у розмірі 100% посадового окладу?
 

Чи може молодша медсестра отримувати дві доплати за використання в роботі дезінфікуючих засобів

Відповідно до пункту 3.4.7 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519), працівникам (у т. ч. молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, установлюється доплата в розмірі 10% посадового окладу.У медичному закладі молодша медична сестра використовує в роботі дезінфікуючі засоби та виконує роботи, пов’язані з миттям посуду, тари і технологічного обладнання вручну із застосуванням кислот та інших хімічних речовин і роботи з прання білизни та спецодягу вручну з використанням мийних і дезінфекційних засобів. Чи має право молодша медична сестра на доплату в розмірі 10% за роботу з дезінфікуючими засобами та доплату в розмірі до 12% за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці?
 

Надбавка за вислугу років педпрацівникам у центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Відповідно до частини першої статті 57 Закону України Про освіту від 23.05.1991 № 1060-XII держава забезпечує педпрацівникам виплату надбавок за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки — 10%, понад 10 років — 20%, понад 20 років — 30%.У центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, що не є навчальним закладом, працюють педпрацівники. Чи мають вони право на виплату надбавки за вислугу років та як її обчислювати?
 

Виплачуємо допомогу на оздоровлення особам, які працюють за 0,5 ставки на одній посаді

Згідно із частиною першою статті 2 Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон № 108/95) основна заробітна плата — це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів). Тарифна ставка визначає розмір заробітку за годину, день або місяць роботи. Тарифна ставка за місяць і є окладом.Штатним розписом бюджетної установи передбачено одну штатну одиницю посади. Але на цій посаді працює 2 працівники на 0,5 ставки і одержують по 670 грн. кожний. Якого розміру має бути виплачено кожному з них матеріальну допомогу на оздоровлення: по 670 грн. чи по 1340 грн., якщо у колективному договорі вказано, що допомога виплачується у розмірі посадового окладу?
 

Робота за сумісництвом завідувача господарства: чи можливо

Як установлено пунктом 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43), керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності). А професія завідувача господарства відповідно до розділу I Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі) Класифікатора професій ДК 003:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 № 327, належить до професій, що є керівними.Особа працює на 0,5 штатної одиниці завідувача господарства територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Чи має право така особа обіймати у цьому центрі 0,25 штатної одиниці прибиральника службових приміщень?
 

Підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці працівникам бухгалтерії: чи можливо

Оплату праці працівників закладів охорони здоров’я регламентують Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).Приміщення бухгалтерії клінічного шкірно-венерологічного диспансеру розміщене в одній будівлі з денним стаціонаром, стаціонарним відділенням, клініко-діагностичною лабораторією та кабінетами прийому хворих. Тобто певними приміщеннями працівники бухгалтерії користуються спільно з пацієнтами з венерологічними захворюваннями, хворими з тяжкими формами заразних захворювань шкіри (короста, екзема, стрептодермія). Чи може комісія диспансеру провести атестацію робочих місць, а після цього керівник диспансеру встановити підвищення посадового окладу у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці працівникам бухгалтерської служби диспансеру?
 

Чи мають право на щорічну додаткову відпустку головний лікар та заступник головного лікаря центральної районної лікарні

Право працівників на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці визначається за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-­емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290 (додаток 2 у редакції постанови КМУ від 13.05.2003 № 679; далі — Список № 1290­2).На якій підставі надається щорічна додаткова відпустка головному лікарю центральної районної лікарні, заступнику головного лікаря, лікарю­статистику? Відпустка якої тривалості має бути надана працівнику, якщо: працівник обіймає посаду головного лікаря за основною посадою (1 штатна одиниця) та посаду лікаря­-статистика (0,5 штатної одиниці) за сумісництвом в одній установі; працівник обіймає посаду заступника головного лікаря за основною посадою (1 штатна одиниця) та посаду лікаря­-статистика (0,5 штатної одиниці) за сумісництвом в одній установі?
 

Визнання права на підвищення посадового окладу за диплом з відзнакою

Ні, не так. Пояснимо, чому.За диплом з відзнакою лікарям усіх спеціальностей (крім інтернів) після закінчення вишів підвищують посадовий оклад протягом п’яти років на 5%. Лікарі-стоматологи перші два роки після закінчення вишу проходять інтернатуру. Виходить, що підвищення в розмірі 5% вони отримуватимуть лише протягом трьох років. Чи так це?
 

Установлюємо посадовий оклад практичного психолога закладу охорони здоров’я

За статтею 21 Закону України Про освіту від 23.05.1991 № 1060-XII посада практичного психолога належить до педагогічних працівників та відповідно включена до Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963.У закладі охорони здоров’я працює практичний психолог. Чи належить його посада до педагогічних працівників? Як встановити посадовий оклад практичного психолога закладу охорони здоров’я?
 

Чи має право на додаткову відпустку дільнична медсестра

Так, має. Бо відповідно до пункту н частини першої статті 77 Закону України Основи законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 № 2801-XII дільничні медсестри територіальних ділянок поліклінік мають право на додаткову оплачувану щорічну відпустку тривалістю три календарних дні за умови безперервної роботи на зазначеній посаді у поліклініці (на територіальних ділянках) понад три роки.Особа працює у поліклініці на 0,5 ставки медичного статиста та на 0,5 ставки дільничної медсестри терапевта. Чи має право така особа отримати до основної відпустки три додаткових дні за посадою дільничної медсестри?
 

Установлюємо шеф-кухарю доплати до посадового окладу

Робітникам закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, зайнятим на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за результатами атестації робочих місць установлюється доплата в розмірі до 12% посадового окладу (тарифної ставки) (п. 3.4.5 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519; далі — Умови № 308/519). Перелік робіт з шкідливими і важкими умовами праці, на яких установлюються ці доплати, наведено у додатку 6 до Умов № 308/519.У закладі охорони здоров’я працює шеф-кухар на роботах із шкідливими і важкими умовами праці. За яких умов шеф-кухарю може бути встановлена доплата за роботу в таких умовах праці?
 

Матеріальна допомога працівникам централізованих бухгалтерій та управлінь технічного нагляду

Оплату праці працівників бюджетної сфери регулює, зокрема, постанова Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).Чи мають право на отримання матеріальної допомоги, у т. ч. на оздоровлення, працівники централізованих бухгалтерій, управлінь (відділів, груп) технічного нагляду за капітальним будівництвом та ремонтом приміщень бюджетних установ і організацій та інших підрозділів, створених при відділах, управліннях освіти?
 

Оплачуємо лікарю чергування у стаціонарі

Під час оплати праці лікарів закладів охорони здоров’я керуються Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики Украї­ни, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).Лікаря амбулаторно-поліклінічного підрозділу лікувального закладу періодично залучають до чергування у стаціонарі. Чи може він працювати понад місячну норму робочого часу та як оплачувати його працю?
 

 

Страницы: 1   2  

Просмотреть еще статьи на тему "Ставки".


Нас находят: праця лікаря на 0 5 ставки, надбавка за вислугу років сестрам медичним терцентрів


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook