Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыстатті

Материалы слушателям курсов: "Статті": Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

Оглавление: статті

 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Індексація

Нараховуємо індексацію працівнику, який працює на 0,5 ставки

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством.У бюджетній установі працівник працює на 0,5 ставки. Його оклад становить 573,50 грн., надбавка за вислугу років — 143,37 грн. Базовий місяць — лютий 2008 року. Поясніть, як нараховувати індексацію такому працівнику?
 

Утримуємо суму зайво нарахованої індексації

Відповідно до статті 1 Закону України Про індексацію грошових доходів населення від 03.07.1991 № 1282-XII індексація грошових доходів населення — встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.Бухгалтер бюджетної установи у 2014 році помилково нарахував працівнику індексацію заробітної плати у більшому розмірі. Чи можна утримати у 2015 році суму зайво нарахованої індексації та які це матиме наслідки під час ревізії?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Інші питання

Скорочена тривалість робочого часу для матері дитини-інваліда: чи можливо

Ні, не можна. Пояснимо чому.У бюджетній установі працює жінка, яка виховує дитину-інваліда. Чи можна в колективному договорі встановити їй скорочену тривалість робочого часу?
 

Відрахування із заробітної плати працівника незаконно виплачених сум

Ні, не можна. Пояснимо чому.Кухарю дошкільного навчального закладу (ДНЗ) виплачували доплату за роботу у важких і шкідливих умовах праці без проведення атестації робочого місця. Утім, під час ревізії фінансово-господарської діяльності ДНЗ фінінспектори визнали нарахування такої доплати незаконним внаслідок неправильного застосування нормативно-правових актів. А за результатами ревізії до установи направили вимоги про відшкодування незаконно витрачених бюджетних коштів. Чи можна відрахувати із заробітної плати працівника незаконно виплачені суми без його згоди?
 

До працівника застосовано дисциплінарне стягнення: як бути з преміюванням

Відповідно до статті 147 Кодексу законів про працю України (КЗпП) за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення, як догана та звільнення. Та й стаття 149 КЗпП, що визначає порядок застосування дисциплінарних стягнень, установлює, що за кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.Керівник установи наклав на працівника два дисциплінарних стягнення за порушення трудової дисципліни та позбавив премії за один і той самий проступок. Чи правомірні дії керівника?
 

Матеріальна допомога на оздоровлення звільненому працівнику: чи виплачувати

Оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери регулює постанова Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).Районна лікарня протягом 2015 року не мала фінансової можливості виплачувати працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення під час надання щорічної відпустки. У жовтні 2015 року за рішенням сесії районної ради їй виділено додаткові кошти за КЕКВ 2110. Чи може наразі районна лікарня виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення звільненому працівнику, якому під час надання щорічної відпустки у 2015 році така допомога не виплачувалася?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

У якій із новоутворених установ має бути поновлено працівника при реорганізації (поділі) установи

У разі реорганізації організації, а саме злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення, дія трудового договору працівника продовжується (ч. 4 ст. 36 КЗпП). Припинення трудового договору з ініціативи установи можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП).Під час реорганізації (поділу) установи працівника звільнено за підставами, передбаченими пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП. Надалі таке звільнення працівника було визнано судом незаконним. У якій установі має бути поновлено працівника?
 

Чи потрібно повідомляти вивільнених працівників про вакансії, що утворились після їх звільнення

Працівник, з яким розірвано трудовий договір з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП (крім випадку ліквідації установи), протягом одного року має право на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу, якщо установа проводить прийняття на роботу працівників аналогічної кваліфікації (ст. 421 КЗпП).В установі 6 місяців тому відбулося скорочення чисельності працівників. Зараз виникла необхідність у прийнятті на роботу працівників аналогічної кваліфікації. Чи необхідно повідомляти вивільнених працівників про вакансії?
 

Викладацька діяльність державного службовця: чи можливо

Частиною першою статті 16 Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII визначено, що на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України Про засади запобігання і протидії корупції від 07.04.2011 № 3206-VI (далі — Закон № 3206).Державний службовець здійснює викладацьку діяльність в робочий час. Чи відноситься викладацька діяльність державного службовця до корупційних правопорушень та чи потрібно мати дозвіл керівника на таку діяльність?
 

Як час відпустки по догляду за дитиною впливає на стаж роботи для встановлення надбавки за вислугу років та присвоєння рангу

Стаж державної служби обчислюється відповідно до Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу), Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283, та додатка до нього (далі — Порядок № 283).Чи зараховується до стажу роботи, що дає держслужбовцю право на надбавку за вислугу років та на присвоєння чергового рангу, час перебування у відпустці по догляду за дитиною до 3-річного віку?
 

Скорочення посади начальника відділу, якщо підлеглі залишаються працювати: чи правомірно

Якщо не відбувається змін в організаційній структурі відділу, то скорочення посади начальника відділу є незаконним. І ось чому.Чи є правомірним скорочення посади начальника відділу за пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП при скороченні чисельності працівників установи за умов, коли зміни в організаційній структурі відділу не відбуваються; підлеглі залишаються працювати; положення про відділ, у якому зазначено, що підлеглі підпорядковуються начальнику відділу, не змінилося?
 

Голову сільради переобрано на новий строк: які записи вносити до трудової книжки

Стаття 10 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування від 07.06.2001 № 2493-III регламентує, що прийняття на посаду сільського голови здійснюють у порядку, установленому Законом України Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі — Закон про місцеве самоврядування).Голову сільської ради на чергових місцевих виборах переобрано на наступний строк. Чи потрібно до трудової книжки вносити записи про звільнення та прийняття на посаду сільського голови?
 

Чи можна перевести на іншу посаду жінку, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, якщо її посада підлягає скороченню

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179 КЗпП), одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда з ініціативи установи не допускається, крім випадків повної ліквідації установи, коли передбачено звільнення з обов’язковим працевлаштуванням (ч. 3 ст. 184 КЗпП).В установі працюють жінки, які мають дітей віком до трьох років, одинокі матері, вагітні. Які дії слід вчинити установі щодо працевлаштування цієї категорії осіб, якщо посади, які вони обіймають, підлягають скороченню?
 

Чи можна встановити доплату сільському голові за виконання обов’язків за вакантною посадою секретаря

Сільських голів преміюють, установлюють їм надбавки, надають матеріальну допомогу у порядку та розмірах, установлених постановою КМУ Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268), у межах затверджених видатків на оплату праці. Однак відповідно до підпункту 1 в пункту 2 Постанови № 268 надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи не встановлюється сільським головам. А доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників таких самих категорій персоналу встановлюють лише спеціалістам та службовцям (пп. 1 г п. 2 Постанови № 268), а не керівникам установ. Та й на додаток, як наголошує Міністерство праці та соціальної політики України в листі від 12.01.2009 № 22/13/84-09: встановлення доплат за суміщення посад та розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт умовами оплати праці для державних службовців не передбачено, як і не передбачено доплати за виконання обов’язків за вакантною посадою.У сільській раді немає секретаря через непроходження претендентами спецперевірки. Охочих на посаду секретаря з числа депутатів немає. Тож з вересня 2012 року посада секретаря вакантна. Чи можлива доплата за виконання роботи відсутнього секретаря до посадового окладу сільського голови?
 

Скорочена тривалість робочої зміни в нічний час

Робочим часом вважають встановлений законом або на його підставі угодою сторін час, протягом якого працівники згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку повинні виконувати за трудовим договором свої трудові обов’язки.Чи потрібно скорочувати тривалість зміни черговому по гуртожитку при роботі в нічний час на одну годину? Якою у разі роботи такого працівника в нічний час має бути тижнева норма робочого часу?
 

Встановлення чергового рангу державному службовцю

Статтею 15 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування від 07.06.2001 № 2493-III визначено, що ранги присвоюються відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації, результатів роботи у межах відповідної категорії посад.У листопаді 2011 року державного службовця прийнято на роботу до виконкому міської ради за конкурсом та встановлено йому 15-й ранг державного службовця. У листопаді 2013 року, звернувшись із проханням переглянути встановлений ранг, він отримав відмову. Чи встановлено законодавством строк для перегляду рангів?
 

Чи є підставою для нарахування зарплати довідка про лікування

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 51 Закону України Про загально­обов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001 № 2240-III підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.Протягом місяця в першій половині дня працівник установи працював на робочому місці, а після обідньої перерви лікувався в міській поліклініці. Закінчивши лікування, він надав до бухгалтерії довідку з поліклініки. Чи є отримана довідка підставою для нарахування заробітної плати такому працівнику?
 

Чи потрібно пропонувати працівнику, посада якого скорочується, переведення на декретне місце

Так, і ось чому.Працівнику повідомлено у квітні про заплановане вивільнення у зв’язку зі скороченням штату. На момент повідомлення вакантних посад в установі не було. У травні одна з працівниць установи пішла у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відповідно до своєї кваліфікації працівник, посада якого скорочується, міг би працювати на місці працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною. Утім, така робота виконуватиметься за строковим трудовим договором. Чи можна запропонувати працівнику декретну посаду?
 

Чи можливо перевести працівника на іншу роботу у наступний день після звільнення у зв’язку зі скороченням штату?

Ні, 15 червня перевести такого працівника на іншу роботу не можна. Переведення повинно відбуватися в той самий день, коли визначена дата скорочення чисельності і штату працівників, тобто 14 травня. Пояснимо чому.В установі відбувається скорочення чисельності і штату працівників. Працівник має бути звільнений 14 червня, про що він був попереджений за два місяці. Чи можна перевести цього працівника на іншу роботу 15 червня, тобто наступного дня після дати скорочення?
 

Особа працює за основним місцем роботи та внутрішнім сумісництвом: визначаємо кількість надурочних годин

Ні, не можна. Пояснимо чому.Працівнику запроваджено підсумований облік робочого часу за основ­ним місцем роботи. Утім, він працює в цій установі також за внутрішнім сумісництвом. Чи можна підсумовувати години роботи працівника за основним місцем роботи та місцем роботи за сумісництвом задля визначення надурочних годин?
 

Звільнення держслужбовця: факту отримання неправомірної вигоди немає

Згідно зі статтею 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП) переведення працівника в іншу установу допускається лише за згодою працівника. На практиці таке переведення інакше класифікується — як звільнення працівника у зв’язку з переведенням, за його згодою, в іншу установу (п. 5 ст. 36 КЗпП). Обов’язковою умовою для переведення працівника в іншу установу також є згода керівника установи, до якої бажає перевестися працівник. Тому керівник установи, до якої переводиться працівник, надсилає керівнику установи, з якої звільняється працівник, лист-клопотання про звільнення.Особа, яка на сьогодні обіймає посаду фінінспектора одного з територіальних органів Держфінінспекції, має намір звільнитися у зв’язку із переведенням в іншу установу. Керівництво ДФІ відмовляє у звільненні, мотивуючи таким: особам, уповноваженим на виконання функцій держави, згідно із статтею 10 Закону України Про засади запобігання та протидії корупції забороняється укладати трудові договори (контракти) з установами, якщо ці особи здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих установ. Чи правомірні дії керівництва ДФІ, якщо така особа протягом останніх 12 місяців на перевірку цієї установи не направлялася?
 

Хто встановлює порушення Присяги державного службовця

Згідно зі статтею 17 Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу) громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу, підписують текст Присяги, який зберігається за місцем роботи. Про прийняття Присяги робиться запис у трудовій книжці.Хто та за яких обставин може встановити факт порушення державним службовцем Присяги?
 

Визначаємо право держслужбовців на участь у громадських об’єднаннях

Так, може. І ось чому.Чи може державний службовець буди громадським діячем, членом громадської організації та брати активну участь у громадському житті суспільства?
 

Нараховуємо премію працівнику в перший місяць роботи

Оплату праці працівників бюджетних установ провадять, зокрема, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (далі — Постанова № 1298).Працівника прийнято на роботу в бюджетну установу. Чи можна в перший місяць роботи нарахувати йому премію у розмірі 100% посадового окладу?
 

Декларуємо фінансові витрати за 2013 рік у антикорупційній декларації

Форма декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі — антикорупційна декларація) затверджена Законом України Про засади запобігання і протидії корупції від 07.04.2011 № 3206-VI.Сума разової витрати державного службовця у 2013 році для заповнення позицій 46, 48, 50, 56 та 59 антикорупційної декларації перевищує 100 тис. грн. Чи потрібно держслужбовцю заповнювати ці позиції з урахуванням внесених змін до законодавства?
 

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є обов’язковою виплатою

Відповідно до частини шостої статті 33 Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII державним службовцям може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.До керівника державного органу (територіального управління судової адміністрації) звернулися працівники з вимогою виплатити їм матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Коштів на задоволення вимоги працівників у кошторисі установи на 2013 рік недостатньо. Чи є обов’язковою виплата державним службовцям такої допомоги?
 

Нараховуємо доплату за ведення військового обліку

Так, має. І ось чому.Особа — державний службовець працює на посаді спеціаліста відділу організаційної та кадрової роботи райдержадміністрації і веде облік 260 військовозобов’язаних. Щомісяця такій особі нараховують надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 50%. Чи має вона право отримувати ще і доплату за ведення військового обліку?
 

Для кого володіння державною мовою є обов’язковим

Відповідно до статті 1 Закону України Про засади державної мовної політики 03.07.2012 № 5029-VI (далі — Закон № 5029) державна мова — закріплена законодавством мова, вживання якої обов’язкове в органах державного управління та діловодства, установах та організаціях, у державних закладах освіти, науки, культури, у сферах зв’язку та інформатики тощо.В Україні є певна категорія осіб, які повинні володіти державною мовою. Чи повинні народні депутати України, члени Уряду та державні службовці володіти державною мовою обов’язково?
 

Оплачуємо відсутність працівника під час проходження медогляду у військкоматі

Відносини між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни регулюються Законом України Про військовий обов’язок і військову службу від 25.03.1992 № 2232 (далі — Закон № 2232). Відповідно до абзацу другого частини десятої статті 1 Закону № 2232 громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов’язані проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату.Працівник установи надав повістку від районного військового комісаріа­ту на прибуття на один день до призовної дільниці з метою проходження медогляду. Чи оплачується відсутність працівника для проходження медкомісії та як відмітити її у табелі правильно?
 

Грошова допомога державному службовцю при виході на пенсію

Ні, не має. Пояснимо чому.Державний службовець, який станом на 17.09.2013 має стаж держслужби більше 16 років, звільнився після досягнення пенсійного віку з державної служби і оформив пенсію не державного службовця. У жовтні він подав довідку з Пенсійного фонду, що йому призначена пенсія за віком, а також подав заяву про виплату йому грошової допомоги в розмірі 10 посадових окладів. Чи має він право на отримання такої грошової допомоги?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Перейти к разделу Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Перейти к разделу Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Первинні документи

Перейти к разделу Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Первинні документи

 

Страницы: 1   2   3   4   5   6  

Просмотреть еще статьи на тему "Статті".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook