Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыдопомога

Материалы слушателям курсов: "Допомога"

1С:Предприятие 7.7 / Бухгалтерский учет для бюджетных учреждений Украины

Бухгалтеру

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

1С:Предприятие 7.7 / Бухгалтерский учет для бюджетных учреждений Украины / Вопросы по программе редакции 1.0

Можно ли изменить шаблоны печатных форм документов?

В конфигурации предусмотрена возможность редактирования пользователем шаблонов печатных форм документов. Для этих целей все печатные формы документов вынесены во внешние файлы. Эти файлы находятся в каталоге информационной базы (определить каталог ИБ можно через меню "Допомога", пункт "Про програму...", информационная строка "Информаційна база"), подкаталоге ExtForms/ PrnForms. При необходимости эти формы можно открыть (меню "Файл", пункт "Відкрити") и отредактировать. Например, изменить шрифт или размер текста, уменьшить или увеличить колонки и т.д.
 

Бухгалтеру / Бюджетний процес

Визначаємо код класифікації доходів бюджету для благодійної допомоги

Відповідно до частини четвертої статті 13 Бюджетного кодексу України (БК) у складі інших джерел власних надходжень бюджетних установ (другої групи власних надходжень) виділяють, зокрема, підгрупи:Установа отримала від приватного підприємства грошову допомогу в сумі 30 000,00 грн. на ремонт приміщення, а також допомогу у натуральній формі — 10 банок фарби масляної (без зазначення цілей їх використання). За яким кодом бюджетної класифікації відображати ці надходження — 25020100 чи 25020200?
 

Бухгалтеру / Відрядження

Керівник вишу планує відрядження за кордон: погоджувати чи ні

Відповідно до пункту 23 Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 № 65, службові відрядження працівників утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету (крім державних службовців та військовослужбовців), за кордон повинні здійснюватися за погодженням з Першим віце-прем’єр-міністром України, Віце-прем’єр-міністром України згідно з розподілом функціональних повноважень.Керівник вишу І–IV рівнів акредитації планує у липні 2014 року від­рядження за кордон за рахунок коштів спеціального фонду кошторису. Чи потрібно погоджувати це відрядження з органом вищого рівня?
 

Бухгалтеру / Звітність

Відображаємо у звітності нарахування ЄСВ на суми декретних

Нагадаємо, що Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок звітування), набрав чинності 30.04.2015. Додатком 4 до Порядку звітування визначено нову форму Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4; далі — Звіт з ЄСВ).Працівниці у червні 2015 року нараховано допомогу у зв’язку з вагітністю і пологами (декретні) в загальній сумі 6850,00 грн. (126 календарних днів). У розрізі місяців сума декретних у першому місяці (червні) та у останньому місяці нарахування (жовтні) менше 1218,00 грн. Як правильно у Звіті з ЄСВ відобразити ЄСВ, нарахований на суми декретних, та донарахування ЄСВ до розміру мінімального соціального внеску? Яку ставку ЄСВ застосовувати та до якого доходу?
 

Заповнюємо форму № 1ДФ у разі нарахування, але невиплати допомоги за листками непрацездатності

Відповідно до підпункту 168.1.1 Податкового кодексу України (ПК) податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену статтею 167 ПК.Бюджетною установою нарахована допомога з тимчасової непрацездатності при оплаті листка непрацездатності, але не виплачена Фондом соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності. Як правильно заповнити форму № 1ДФ?
 

Відображаємо у формі № 1ДФ допомогу по тимчасовій непрацездатності

Відповідно до підпункту 168.1.1 Податкового кодексу України (ПК), податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 ПК. ПДФО сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. А приймають платіжні документи на виплату доходу банки лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування податку до бюджету.В обліку бюджетної установи на кінець кварталу значаться суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, не виплачені Фондом соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності. Як правильно відобразити такі виплати у формі № 1ДФ?
 

Бухгалтеру / Необоротні активи і запаси

Придбаваємо комп’ютерну техніку та її комплектуючі

Заходи щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету (додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 № 65; далі — Заходи з економії), набрали чинності з 12.03.2014. Пункт 1 Заходів з економії з 12.03.2014 припинив придбання окремих матцінностей, зокрема, меблів, мобільних телефонів, ноутбуків, побутової техніки.Установою списано кілька комплектів комп’ютерної техніки через непридатність для подальшого використання. Натомість придбати нову техніку — неможливо. Адже Казначейство не проводить платежі, посилаючись на заборону Постановою № 65 придбавати побутову техніку. Чи правильно це?
 

Відшкодування орендарем вартості витрат на утримання приміщення: чи оподатковувати ПДВ

Ні, і ось чому.Установа — платник ПДВ здає в оренду частину приміщення. Від орендаря, крім орендної плати, вона отримує кошти у вигляді відшкодування вартості витрат на утримання частини орендованого приміщення, у т. ч. комунальних послуг та енергоносіїв. Чи потрібно суму такого відшкодування оподатковувати ПДВ?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Інші питання

Матеріальна допомога на оздоровлення звільненому працівнику: чи виплачувати

Оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери регулює постанова Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).Районна лікарня протягом 2015 року не мала фінансової можливості виплачувати працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення під час надання щорічної відпустки. У жовтні 2015 року за рішенням сесії районної ради їй виділено додаткові кошти за КЕКВ 2110. Чи може наразі районна лікарня виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення звільненому працівнику, якому під час надання щорічної відпустки у 2015 році така допомога не виплачувалася?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

Головбух працює на посаді менше року: чи потрібно оцінювати виконання повноважень

Порядок проведення оцінки виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень затверджено наказом Міністерства фінансів України від 01.12.2011 № 1537 (далі — Порядок № 1537).Головний бухгалтер у березні 2013 року був звільнений із бюджетної установи у зв’язку з реорганізацією. У цьому самому місяці його прийняли на роботу в новоутворену установу. Чи потрібно оцінювати виконання своїх повноважень таким бухгалтером?
 

Чи підлягає поверненню матеріальна допомога на оздоровлення

Ні, не повинен. І от чому.Державний службовець звільнився з роботи за три місяці до закінчення робочого року, за який йому було надано останню відпустку. Чи повинен він повернути виплачену матеріальну допомогу для оздоровлення?
 

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є обов’язковою виплатою

Відповідно до частини шостої статті 33 Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII державним службовцям може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.До керівника державного органу (територіального управління судової адміністрації) звернулися працівники з вимогою виплатити їм матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Коштів на задоволення вимоги працівників у кошторисі установи на 2013 рік недостатньо. Чи є обов’язковою виплата державним службовцям такої допомоги?
 

Грошова допомога державному службовцю при виході на пенсію

Ні, не має. Пояснимо чому.Державний службовець, який станом на 17.09.2013 має стаж держслужби більше 16 років, звільнився після досягнення пенсійного віку з державної служби і оформив пенсію не державного службовця. У жовтні він подав довідку з Пенсійного фонду, що йому призначена пенсія за віком, а також подав заяву про виплату йому грошової допомоги в розмірі 10 посадових окладів. Чи має він право на отримання такої грошової допомоги?
 

Як звільнити держслужбовця, котрий одночасно досяг граничного віку перебування на держслужбі та перебуває на лікарняному

Звільнення такого державного службовця має відбуватися 28.02.2013, листок непрацездатності підлягає оплаті за всі дні тимчасової непрацездатності. Пояснимо, чому.Державний службовець перебуває на лікуванні в стаціонарному відділенні лікарні з 26.02.2013. Як його звільнити з державної служби, якщо 28.02.2013 йому виповнюється 65 років? Як правильно оплатити листок непрацездатності?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Виплачуємо допомогу на оздоровлення педпрацівнику, який працює на 0,5 ставки

Відповідно до абзацу 11 частини першої статті 57 Закону України Про освіту від 23.05.1991 № 1060-ХІІ педагогічним працівникам при наданні щорічної відпустки держава забезпечує виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати). Виплачується така допомога працівникам, які обіймають посади, визначені Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963.Інструктор з фізкультури працює у дошкільному навчальному закладі на 0,5 ставки. У якому розмірі йому слід нараховувати матеріальну допомогу на оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки: з розрахунку 0,5 чи повної ставки заробітної плати?
 

Виплачуємо матдопомогу робітникам ДНЗ

Працівники дошкільних навчальних закладів, у т. ч. з числа адміністративно-обслуговуючого та допоміжного персоналу, можуть отримувати матеріальну допомогу, зокрема й на оздоровлення (пп. б п. 4 постанови КМУ Про оплату праці працівників на основі Єдиної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298; далі — Постанова № 1298).До бухгалтерії ДНЗ звернувся двірник з проханням виплатити йому матеріальну допомогу. Йому відмовили через брак коштів. Двірник обурився, бо вихователю подібну допомогу надали. На основі якого документа виплачують матдопомогу техперсоналу ДНЗ (двірник, діловод, помічник вихователя тощо)?
 

Виплачуємо вчителю компенсацію за невикористані дні щорічної основної відпустки

Відповідно до статті 23 Кодексу законів про працю України (КЗпП) строковий трудовий договір — це трудовий договір, що укладається на визначений строк, встановлений за погодженням сторін, або на час виконання певної роботи. У випадку з вчителем навчального закладу укладається строковий трудовий договір на період навчального року.Особу прийнято за строковим трудовим договором строком з 1 вересня 2013 року по 30 травня 2014 року на посаду вчителя. Чи має вона право на відпустку та на відпускні виплати?
 

Визначаємо тривалість відпусток та виплачуємо матеріальну допомогу на оздоровлення тренеру-викладачу ДЮСШ

Тренер-викладач дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ) має право на:Як відомо, тренери-викладачі ДЮСШ мають право на щорічну основну та додаткову відпустки. Яка тривалість таких відпусток за законодавством? Якого розміру має бути матеріальна допомога на оздоровлення і чи залежить вона від обсягу навчально-тренувальної роботи?
 

У розрахунковому періоді переплатили премію: нараховуємо правильно інші виплати

Помилки в облікових регістрах за минулий звітний період виправляють способом сторно шляхом складення бухгалтерської довідки відповідно до пункту 4.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88.У червні 2015 року держслужбовцю виплатили премію у розмірі 50% від посадового окладу (609,00 грн.). Наступного місяця бухгалтер виявив помилку в нарахуванні премії (за наказом розмір премії становить 20%) і виправив її способом сторно. У липні 2015 року держслужбовцю надана щорічна відпустка і виплачена матеріальна допомога для оздоровлення, а в серпні він отримав допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Як потрібно було нараховувати відпускні та суми матеріальної допомоги?
 

Чи передбачена допомога на оздоровлення померлому працівникові

Ні, не повинна. І от чому.Мій чоловік працював учителем фізкультури в школі і помер у травні 2013 року. Бухгалтерія відділу освіти виплатила компенсацію за невикористану відпустку за 45 календарних днів. А от у виплаті допомоги на оздоровлення відмовляє. Чи повинна бухгалтерія виплатити, крім компенсації за невикористану відпустку, допомогу на оздоровлення?
 

Вихідна допомога при скороченні: чи оподатковується

Як передбачено статтею 44 Кодексу законів про працю України (КЗпП), при припиненні трудового договору з підстав, зазначених, зокрема у пункті 1 статті 40 КЗпП (а саме скорочення чисельності працівників у разі реорганізації установи), працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.Під час реорганізації бюджетної установи деякі посади скорочуються. Працівникам, яких звільняють у зв’язку зі скороченням, слід виплатити вихідну допомогу. Чи потрібно оподатковувати таку допомогу?
 

Щорічна додаткова відпустка няньки ясельної групи

Так, має. Пояснимо чому.Чи має право нянька ясельної групи на щорічну додаткову відпустку? Якщо так, то в якому розмірі?
 

Матеріальна допомога працівникам централізованих бухгалтерій та управлінь технічного нагляду

Оплату праці працівників бюджетної сфери регулює, зокрема, постанова Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).Чи мають право на отримання матеріальної допомоги, у т. ч. на оздоровлення, працівники централізованих бухгалтерій, управлінь (відділів, груп) технічного нагляду за капітальним будівництвом та ремонтом приміщень бюджетних установ і організацій та інших підрозділів, створених при відділах, управліннях освіти?
 

Сума індексації — складова заробітної плати

Чергове обмеження заробітної плати працівників бюджетної сфери запроваджене Законом України Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України від 28.12.2014 № 76-VIII (далі — Закон № 76).Бухгалтер нарахував керівнику установи заробітну плату, яка разом із сумою індексації перевищує максимальний місячний розмір. Адже з 01.01.2015 заробітна плата працівників бюджетних установ не може бути більшою за сім мінімальних заробітних плат. Чи поширюється таке обмеження на нараховані суми індексації, відпускних, матеріальної допомоги, премії?
 

Виплачуємо грошову допомогу науково-педагогічному працівнику

Відповідно до частини дев’ятнадцятої статті 24 Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність від 13.12.1991 № 1977-XII (далі — Закон № 1977-XII) при виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, науковому (науково-педагогічному) працівнику видається грошова допомога в розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат. При цьому працівник повинен мати стаж роботи не менше 12,5 років (для чоловіків) та 10 років (для жінок) на посадах, зазначених у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 № 257.Науково-педагогічний працівник після виходу на наукову пенсію працював за строковим трудовим договором (контрактом) вищого навчального закладу III–IV рівнів акредитації. Після закінчення строку трудового договору він звернувся за виплатою грошової допомоги. У яких випадках виплачується грошова допомога науково-педагогічному працівнику?
 

Включення до середньої заробітної плати суми щорічної винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків під час оплати щорічної основної відпустки

Відповідно до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затверд­женого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок), при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включаються:До середньої заробітної плати включають різні види доплат та надбавок. Централізована бухгалтерія відділу освіти не включає суму щорічної винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків до середньої заробітної плати педагогічних працівників для оплати щорічних основних відпусток. Чи законно це?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Сестра медична перейшла з 0,5 ставки на повну: чи виплачувати допомогу на оздоровлення під час відпустки

Відповідно до абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 11.05.2011 № 524 (далі — Постанова № 524) медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки.Особа працювала на 0,5 ставки сестри медичної, їй надано ще 0,5 ставки сестри медичної на час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основної працівниці. Через місяць після переведення працівниці на повну ставку їй надається щорічна відпустка. В якому розмірі потрібно виплатити допомогу на оздоровлення сестрі медичній: з розрахунку 0,5 ставки чи повної ставки?
 

Виплачуємо допомогу на оздоровлення лікарю, який працює за сумісництвом

Так, і от чому.Лікар працює на 0,5 ставки на основному місці роботи і на 0,5 ставки в іншій установі за сумісництвом (зовнішнім). Чи виплачувати допомогу на оздоровлення на роботі за сумісництвом?
 

Сума індексації — складова заробітної плати

Чергове обмеження заробітної плати працівників бюджетної сфери запроваджене Законом України Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України від 28.12.2014 № 76-VIII (далі — Закон № 76).Бухгалтер нарахував керівнику установи заробітну плату, яка разом із сумою індексації перевищує максимальний місячний розмір. Адже з 01.01.2015 заробітна плата працівників бюджетних установ не може бути більшою за сім мінімальних заробітних плат. Чи поширюється таке обмеження на нараховані суми індексації, відпускних, матеріальної допомоги, премії?
 

Виплачуємо допомогу на оздоровлення працівнику, який обіймає посаду особи, що знаходиться у декретній відпустці

Так, має. Пояснимо чому.Акушер отримала допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки і оформила відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. На її місце прийнято іншого працівника, який через 6 місяців іде у відпустку. Чи має право на виплату допомоги на оздоровлення новопризначений працівник?
 

Бухгалтеру / Податки і збори

Перейти к разделу Бухгалтеру / Податки і збори

Бухгалтеру / Соціальні гарантії

Перейти к разделу Бухгалтеру / Соціальні гарантії

Бухгалтеру / Соціальне страхування

Перейти к разделу Бухгалтеру / Соціальне страхування

 

Страницы: 1   2   3  

Просмотреть еще статьи на тему "Допомога".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook