Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалынадбавки

Материалы слушателям курсов: "Надбавки"

1С:Предприятие 7.7 / Бухгалтерский учет для бюджетных учреждений Украины

1С:Предприятие 8.2 / Управление производственным предприятием для Украины

1С:Предприятие 8.2 / Управление торговым предприятием для Украины

Бухгалтеру

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

1С:Предприятие 7.7 / Бухгалтерский учет для бюджетных учреждений Украины / Вопросы по программе редакции 1.0

Как создать дополнительные начисления сотрудникам?

Если сотрудник имеет какие-то дополнительные начисления, например, ежемесячные премии, надбавки и пр., то их можно указать как дополнительные начисления в справочнике "Додаткові нарахування", подчиненном справочнику "Співробітники". Дополнительные начисления могут выплачиваться по другому источнику финансирования и с другой формой налогообложения относительно основных начислений. Дополнительные начисления могут назначаться на определенный период времени, для этого в справочнике "Додаткові нарахування" введены реквизиты "Дата початку" и "Дата закінчення". Начисление может проводиться суммой или процентом от основного начисления. Варианты указываются в реквизитах "Вид нарахування" и "Значення". Впоследствии при работе документа "Расчет ЗП" данные дополнительные начисления будут контролироваться и включаться в начисления сотрудника с соответствующими данными. Увидеть их можно в табличной части документа "Нарахування ЗП" конкретного сотрудника, в проводках и отчетах.
 

1С:Предприятие 8.2 / Управление производственным предприятием для Украины / Зарплата и Управление Персоналом

Методика оформления дополнительных (компенсационных) выплат

Методика оформления дополнительных (компенсационных) выплат

В данной статье будет рассмотрена методика начисления дополнительных (компенсационных) выплат, начисленных работникам, но не выданным в денежной форме.
 

1С:Предприятие 8.2 / Управление торговым предприятием для Украины / Вопросы по программе

Где используется информация, вносимая в документ "Изменение штатного расписания"?

Документ "Изменение штатного расписания" позволяет зафиксировать штатное расписание организации и зарегистрировать надбавки по штатной единице (например, надбавка за вредность для подразделения "Литейный цех").
 

Бухгалтеру / Відрядження

Виплачуємо премію працівнику, який перебував у відрядженні

Так, можливе. За яких умов — розглянемо далі.Працівник протягом місяця перебував у відрядженні. Попри те, що до розрахунку середньої місячної заробітної плати вже включена премія, яку працівник отримував за попередні два місяці, керівник установи збирається додатково преміювати такого працівника за результатами виконання доручень під час відрядження. Чи можливе таке преміювання?
 

Бухгалтеру / Звітність

Відображаємо відомості про спецстаж у звіті з ЄСВ

Порядок обчислення спеціального стажу та умови, за яких особа набуває право на пенсію за вислугу років, визначені Законом України Про пенсійне забезпечення від 05.11.1991 № 1788-XII (далі — Закон № 1788). А страховий стаж, за яким визначають розмір пенсії, обчислюється за нормами Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058).Працівник медзакладу працює на посаді, що дає право на пенсію за вислугу років. Водночас у цьому ж закладі за сумісництвом він обіймає посаду, робота на якій не зараховується до спеціального стажу. Як правильно відобразити в таблиці 6 звіту з ЄСВ відомості за таким працівником: двома рядками чи одним?
 

Бухгалтеру / Кадры

Ведение штатного расписания в конфигурации Зарплата и Управление Персоналом для Украины (редакция 2.1)

Ведение штатного расписания в конфигурации Зарплата и Управление Персоналом для Украины (редакция 2.1)

Штатное расписание представляет собой совокупность различной информации о штатных единицах организации: предполагаемое количество сотрудников, занимающих штатную единицу (Количество ставок), а также форму и размер оплаты труда.Ввод штатного расписания. Отчетность по штатному расписанию. Контроль штатного расписания. Изменения штатного расписания
 

Примеры ведения штатного расписания

Примеры ведения штатного расписания

Необходимо создать штатное расписание на 01 января 2013 года для организации ДОБРО.Общие положения. Определение численности работников в штатном расписании. Наименование структурных подразделений и должностей работников. Особенности составления и утверждения штатного расписания. Изменение штатного расписания
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Індексація

Чи впливає квартальна премія на визначення базового місяця

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру. Це, зокрема, оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством.У бюджетній установі перевіряють фінансово-господарську діяльність за 2010–2013 роки. У 2010 році працівнику двічі була виплачена квартальна премія: один раз у сумі окладу, другий — 10% від окладу. Перевіряльники стверджують, що виплата премії впливає на визначення базового місяця. Чи так це, якщо у червні 2010 року нараховано: оклад 1123 грн., надбавку за вислугу років (10%) 112,30 грн., надбавку за високі досягнення у праці (10%) 123,53 грн. та премію за І кв. 112,30 грн.; у липні нараховано: оклад 1123 грн., надбавку за вислугу років (20%) 224,60 грн., надбавку за високі досягнення у праці (10%) 134,76 грн. та премію за ІІ кв. 1123 грн.? У липні потенційна сума індексації — 183,82 грн.
 

Визначення базового місяця у разі збільшення надбавки за вислугу років

Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), місяць, у якому відбувається підвищення мінімальної заробітної плати, а також зростання грошових доходів без перегляду їх мінімальних розмірів, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін (ІСЦ) для проведення індексації.До складу заробітної плати працівника входять: посадовий оклад 1218 грн., надбавка за ранг — 90 грн., надбавка за вислугу років (30%) — 392,40 грн., фіксована сума індексації — 537 грн. З 2 червня 2014 року розмір надбавки за вислугу років працівника збільшився до 40%, а саме на 130,80 грн. Базовий місяць — грудень 2013 року. Чи зміниться базовий місяць та яку суму індексації отримає працівник?
 

Визначаємо суму індексації при виході із декретної відпустки

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру. Зокрема, оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами), доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством.У працівниці останнє підвищення заробітної плати відбулося у лютому 2008 року. Працівниця перебувала у декретній відпустці з липня 2010 року. У травні 2013 року вона приступає до роботи. Як їй встановити фіксовану суму індексації? Як при визначенні фіксованої суми індексації вчинити з надбавкою, адже на час виходу у декретну відпустку працівниця мала надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 30%, а у 2012 році працівникам установи надбавки встановлені у розмірі 20% (на працівницю у 2012 році наказу на встановлення надбавки не було)?
 

Чи є об’єктом індексації надбавка, що не має разового характеру виплати

Так, установлення надбавки та збільшення її розміру впливає на визначення базового місяця при проведенні індексації. Пояснимо, чому.Працівнику збільшено розмір надбавки за складність, напруженість у роботі, що не має разового характеру виплати. Чи впливає на базовий місяць для нарахування індексації збільшення надбавки за складність, напруженість у роботі?
 

Визначення базового місяця у разі переведення на інше місце роботи та збільшення надбавки

Так, базовий місяць зміниться. І от чому.Працівниця звільнена у зв’язку з переведенням на роботу в іншу установу з 01.04.2014. На попередньому місці роботи вона мала базовий місяць — жовтень 2008 року. Її заробітна плата складалася з посадового окладу та надбавки за високі досягнення у праці — 10% від окладу. На новому місці роботи посадовий оклад працівниці не змінився, а надбавка за високі досягнення у праці збільшилася до 50% від окладу. Тому сума підвищення доходу стала більшою, ніж сума індексації. Чи зміниться базовий місяць у цій ситуації?
 

Нараховуємо індексацію працівнику, який працює на 0,5 ставки

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством.У бюджетній установі працівник працює на 0,5 ставки. Його оклад становить 573,50 грн., надбавка за вислугу років — 143,37 грн. Базовий місяць — лютий 2008 року. Поясніть, як нараховувати індексацію такому працівнику?
 

Підвищилася доплата за перевірку зошитів: чи зміниться базовий місяць

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок), передбачено, що місяць підвищення мінімальної заробітної плати, а також зростання грошового доходу працівника без перегляду його мінімального розміру вважається базовим.У вчителя в поточному навчальному році підвищилося педагогічне навантаження. Підвищення навантаження тягне за собою збільшення суми надбавки за вислугу років та надбавки за престижність праці. Також підвищилася доплата за перевірку зошитів. Як зазначені зміни в оплаті праці вплинуть на визначення базового місяця?
 

Утримуємо суму зайво нарахованої індексації

Відповідно до статті 1 Закону України Про індексацію грошових доходів населення від 03.07.1991 № 1282-XII індексація грошових доходів населення — встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.Бухгалтер бюджетної установи у 2014 році помилково нарахував працівнику індексацію заробітної плати у більшому розмірі. Чи можна утримати у 2015 році суму зайво нарахованої індексації та які це матиме наслідки під час ревізії?
 

Як впливає встановлення надбавки після виходу з декретної відпустки на визначення базового місяця

Ні, неправомірно. І от чому.Особа працює бухгалтером з березня 2003 року. У квітні 2004 року їй установили надбавку за складність, напруженість в роботі у розмірі 50%. З травня 2006 року по 19.02.2011 вона перебувала у декретній відпустці спочатку по догляду за одною дитиною, а потім — за другою.
З 21.02.2011 вона стала до роботи, з 14.04.2011 їй установили таку саму надбавку (50%). Базовий місяць для індексації зарплати — жовтень 2008 року. За результатами перевірки контролери постановили зняти індексацію, мотивувавши це тим, що змінився базовий місяць після виходу з декретної відпустки і встановлення надбавки, хоча ця надбавка не є постійною виплатою. Чи правомірно це? І який базовий місяць для індексації у такої особи?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

Як час відпустки по догляду за дитиною впливає на стаж роботи для встановлення надбавки за вислугу років та присвоєння рангу

Стаж державної служби обчислюється відповідно до Закону України Про державну службу від 16.12.1993 № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу), Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283, та додатка до нього (далі — Порядок № 283).Чи зараховується до стажу роботи, що дає держслужбовцю право на надбавку за вислугу років та на присвоєння чергового рангу, час перебування у відпустці по догляду за дитиною до 3-річного віку?
 

Чи можна встановити доплату сільському голові за виконання обов’язків за вакантною посадою секретаря

Сільських голів преміюють, установлюють їм надбавки, надають матеріальну допомогу у порядку та розмірах, установлених постановою КМУ Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268), у межах затверджених видатків на оплату праці. Однак відповідно до підпункту 1 в пункту 2 Постанови № 268 надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи не встановлюється сільським головам. А доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників таких самих категорій персоналу встановлюють лише спеціалістам та службовцям (пп. 1 г п. 2 Постанови № 268), а не керівникам установ. Та й на додаток, як наголошує Міністерство праці та соціальної політики України в листі від 12.01.2009 № 22/13/84-09: встановлення доплат за суміщення посад та розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт умовами оплати праці для державних службовців не передбачено, як і не передбачено доплати за виконання обов’язків за вакантною посадою.У сільській раді немає секретаря через непроходження претендентами спецперевірки. Охочих на посаду секретаря з числа депутатів немає. Тож з вересня 2012 року посада секретаря вакантна. Чи можлива доплата за виконання роботи відсутнього секретаря до посадового окладу сільського голови?
 

Надбавка за вислугу років працівнику сільської ради: визначаємо розмір

Відповідно до пункту 2 Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам органів виконавчої влади та інших державних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1993 № 1049 (далі — Положення), надбавку за вислугу років виплачують керівникам, спеціалістам і службовцям органів виконавчої влади та інших державних органів залежно від стажу роботи в таких розмірах:Особа працює на посаді діловода у сільській раді більш як 8 років. У якому розмірі виплачувати надбавку за вислугу років такій особі?
 

Як правильно розрахувати денний заробіток

Середньоденний заробіток визначають з урахуванням положень абзацу першого пункту 8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100), — шляхом ділення нарахованої заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів. Згідно з пунктом 3 Порядку № 100 при обчисленні середньої заробітної плати за два місяці враховують основну заробітну плату, доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, індексацію тощо.Працівники установи перерахують частину заробітку для матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України — таке рішення було прийнято на робочій нараді 03.04.2014 у зв’язку із ситуацією, що склалась в Україні. Як правильно розрахувати денний заробіток і чим він відрізняється від середньоденного?
 

Нараховуємо доплату за ведення військового обліку

Так, має. І ось чому.Особа — державний службовець працює на посаді спеціаліста відділу організаційної та кадрової роботи райдержадміністрації і веде облік 260 військовозобов’язаних. Щомісяця такій особі нараховують надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 50%. Чи має вона право отримувати ще і доплату за ведення військового обліку?
 

Нараховуємо надбавку за ранг державному службовцю, який працює на неповну ставку

Так, правильно. Пояснимо чому.У сільській раді землевпорядником працює особа на 0,5 ставки. За ранг їй виплачують половину від встановленої законодавством надбавки. Чи правильно це?
 

Чи виплачують надбавку за вислугу років службовцю органу місцевого самоврядування, який працює за строковим трудовим договором

Трудовий договір — це угода між працівником і керівником установи або організації, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цим договором. Обов’язком працівника за трудовим договором є виконання правил внутрішнього трудового розпорядку. Водночас керівник установи або організації зобов’язаний виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін (ч. 1 ст. 21 КЗпП).Особа отримує пенсію і влаштувалася працювати за строковим трудовим договором до органу місцевого самоврядування на час відпустки основного працівника. Стаж роботи цієї особи в органах місцевого самоврядування становить 15 років і підтверджується записами у трудовій книжці. Чи виплачується щомісячна надбавка за вислугу років працівнику, якого прийнято службовцем до органу місцевого самоврядування за строковим трудовим договором?
 

Заповнюємо вакантні посади за умов скорочення чисельності працівників

На посаду державного органу, що звільнилася, можна прийняти іншого працівника, проте слід дотримати певних умов.Працівник державного органу звільнився після 12 березня 2014 року. З огляду на вимоги постанови КМУ від 01.03.2014 № 65, як діяти державному органу:
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Установлюємо доплати та надбавки кухарю оздоровчого табору

Умови оплати праці робітників установ та закладів освіти установлені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102).Під час літніх канікул для школярів на базі школи організовано оздоровчий табір з цілодобовим перебуванням дітей. Які доплати та надбавки передбачені для кухаря, що працюватиме у такому оздоровчому таборі?
 

Надбавка за престижність праці науково – педагогічним працівникам ВНЗ

Ні, науково – педагогічні працівники не мають право на отримання надбавки за престижність праці. І ось чому.У вищому навчальному закладі III–IV рівня акредитації працюють науково – педагогічні працівники. Чи мають вони право на отримання надбавки за престижність праці?
 

Педпрацівник має 10 років педстажу: як отримати 20%-ву надбавку за вислугу років

Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78 (далі — Порядок № 78).Згідно із трудовою книжкою, що знаходиться у навчальному закладі, викладачеві станом на 1 вересня 2013/2014 навчального року визначений стаж педагогічної роботи 9 років 11 місяців 15 днів (надбавка за вислугу років за цих умов становила 10% до посадового окладу). Чи потрібно працівнику подавати заяву про збільшення розміру такої надбавки, зважаючи на те, що 15.09.2013 у нього буде 10 років педстажу?
 

Стаж педагогічної роботи в ПТНЗ: чи включати роботу на підприємстві

Так, можна, але за певних умов.У професійно-технічному навчальному закладі посаду майстра виробничого навчання (5 років) обіймає особа, яка працювала на будівництві штукатуром 5-го розряду (3 роки). Чи можна до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років такій особі включити час роботи на будівництві?
 

Заробітна плата завгоспа дошкільного навчального закладу

Відповідно до пункту 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43), керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності). А з огляду на те, що посада завідувача господарства дошкільного навчального закладу (далі — ДНЗ) належить до керівних посад, зазначена особа не може працювати за сумісництвом.Особа у дошкільному навчальному закладі працює на 0,5 ставки заві­дувача господарства, а також на 0,5 ставки кухаря. Чи може ця особа заміщувати опалювача у дошкільному навчальному закладі на час його хвороби?
 

Обчислюємо стаж педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років

До стажу педагогічної роботи зараховується час роботи на посадах, передбачених Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверд­женим постановою КМУ від 14.06.2000 № 963 (далі — Перелік № 963). Крім того, пунктом 2 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2001 № 78 (далі — Порядок № 78) передбачено зарахування певних періодів роботи до педагогічного стажу.Чи зараховується до стажу педагогічної роботи для встановлення надбавки за вислугу років час відпуски для догляду за дитиною до досягнення нею трьох або шести років?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Перейти к разделу Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Бухгалтеру / Перевірки і контроль

Перейти к разделу Бухгалтеру / Перевірки і контроль

 

Страницы: 1   2   3  

Просмотреть еще статьи на тему "Надбавки".


Нас находят: стимул киев изменения в штатное расписание в упп


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook