Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыперіод

Материалы слушателям курсов: "Період": Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Оглавление: період

 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Повторна мобілізація: чи можлива одразу після демобілізації

Закон України Про внесення зміни до статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 14.05.2015 № 413-VIII набув чинності 6 червня. Ним частину третю статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 21.10.1993 № 3543-XII викладено у такій редакції: Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги).Хто з демобілізованих працівників може бути мобілізований повторно одразу після звільнення з військової служби та як про це довідатися установі?
 

Складаємо штатний розпис навчального закладу правильно

Як передбачено частиною першою статті 45 Закону України Про загальну середню освіту від 13.05.1999 № 651-ХIV, штатні розписи державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) незалежно від підпорядкування і типів встановлюються відповідним органом управління освітою на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки України. За ними визначають максимальну кількість посад (штатних одиниць).Загальноосвітній навчальний заклад має скласти штатний розпис на новий навчальний рік. Чи можна штатну посаду педагога-організатора замінити на 0,75 штатної одиниці посади заступника директора з навчально-виховної роботи?
 

Чи можна включити роботу працівника практичним психологом в органах внутрішніх справ до педстажу

Так, можна. Пояснимо чому.До навчального закладу на посаду практичного психолога прийнято працівника, який до того працював на посаді практичного психолога в органах внутрішніх справ. Чи можна цьому працівнику період роботи в органах внутрішніх справ зарахувати до стажу педагогічної роботи для встановлення надбавки за вислугу років?
 

Оплата надурочних робіт за підсумованого обліку робочого часу

Відповідно до статті 61 Кодексу законів про працю України (КЗпП) на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (ст. 50 і 51 КЗпП).В установі запроваджено підсумований облік робочого часу з квартальним обліковим періодом. В один із місяців кварталу працівник може недопрацювати кілька годин, відпрацювавши їх іншого місяця. У передсвяткові дні працівники часто працюють без скорочення тривалості роботи на одну годину, тобто повні 8 годин. Як оплачувати цю одну годину роботи — в одинарному чи подвійному розмірі, якщо норму годин у певному місяці або кварталі не відпрацьовано?
 

Уводимо посади, не передбачені штатними нормативами шкіл-інтернатів

Відповідно до пункту 20 Типових штатних нормативів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 05.12.2008 № 1105, кількість робітників з комплексного обслуговування й ремонту будівель визначається згідно із Міжгалузевими нормами чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторські і проектні організації), затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11.05.2004 № 105.Школа-інтернат має електричне опалення приміщень. Нормативу введення обслуговуючого персоналу такого опалення немає. Яка категорія робітників повинна обслуговувати опалення?
 

Надаємо щорічну основну відпустку за другий рік роботи

Так, може. Пояснимо чому.Особа працює в сільській раді на посаді секретаря з 10 липня 2013 року. Щорічну основну відпустку за перший рік роботи їй було надано з 15 січня 2014 року. Чи може така особа отримати щорічну основну відпустку за наступний робочий рік у серпні 2014 року?
 

Оплата часу перебування працівника у медичному закладі за направленням військового комісаріату

Відповідно до частини 2 статті 119 Кодексу законів про працю України працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України Про військовий обов’язок і військову службу і Про альтернативну (невійськову) службу, Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, надаються певні гарантії та пільги.Працівник установи надав до бухгалтерії довідку про медичне обстеження в стаціонарних умовах за направленням військового комісаріату. Час відсутності працівника на роботі оплачувати як тимчасову непрацездатність чи з інших підстав?
 

Нараховуємо розрахункові демобілізованому працівнику

Ні, і ось чому.Працівник установи після демобілізації подав заяву про звільнення за власним бажанням. Чи нараховується працівнику грошова компенсація за невикористану додаткову відпустку як учасника бойових дій? Чи включати до суми середньомісячного заробітку, що подається для подальшого відшкодування з державного бюджету, компенсацію за невикористану відпуску?
 

Підвищення посадових окладів педагогічним працівникам під час канікул: зберігається чи ні

Так, зберігається. Пояснимо чому.Як відомо, працівникам шкіл-інтернатів для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, встановлюється підвищення посадового окладу за роботу з такими дітьми. Чи зберігається таке підвищення при оплаті праці за час відсутності дітей у закладі в канікулярний період?
 

Наповнюваність груп у ДНЗ: чи є зміни

Реформа міжбюджетних відносин внесла корективи до визначення видатків на дошкільну освіту. Функції з утримання дошкільних навчальних закладів (далі — ДНЗ) передано з рівня бюджетів сіл, селищ і міст на районний рівень. Унесено зміни й до Закону України Про дошкільну освіту від 11.07.2001 № 2628-III (далі — Закон № 2628) у частині реорганізації та ліквідації ДНЗ, розмірів плати за харчування дітей у комунальних і державних ДНЗ.Який порядок комплектування груп у дошкільному навчальному закладі та якою має бути їх наповнюваність у цьому році?
 

Особа працює за основним місцем роботи та внутрішнім сумісництвом: визначаємо кількість надурочних годин

Ні, не можна. Пояснимо чому.Працівнику запроваджено підсумований облік робочого часу за основ­ним місцем роботи. Утім, він працює в цій установі також за внутрішнім сумісництвом. Чи можна підсумовувати години роботи працівника за основним місцем роботи та місцем роботи за сумісництвом задля визначення надурочних годин?
 

Надання матеріальної допомоги заступнику керівника установи

Так, і ось чому.Бухгалтер нарахував та виплатив заступнику керівника бюджетної установи матеріальну допомогу. Звісно, діяв він відповідно до наказу керівника. Утім, за результатами ревізії установи фінінспектори визнали таку виплату незаконною через відсутність рішення органу вищого рівня та надіслали вимоги щодо відшкодування такої виплати. Чи є порушенням виплата заступнику керівника матеріальної допомоги, щодо якої рішення органу вищого рівня немає?
 

Зараховуємо перебування громадян України на військовій службі до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років

Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78 (далі — Порядок).Чи зараховується період роботи (служби) в органах внутрішніх справ України до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років?
 

Відшкодовуємо вчителю недоплачену суму надбавки за вислугу років

Підвищення розміру надбавки за вислугу років у зв’язку зі збільшенням стажу педагогічної роботи проводиться з місяця, що настає за місяцем, коли виникло таке право, якщо документи, необхідні для своєчасного і правильного обчислення стажу, перебувають у навчальному закладі, або з дня подання таких документів працівником (п. 7 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78).Під час тарифікації на 1 вересня 2014/2015 навчального року вчителю визначений стаж педагогічний роботи 19 років 10 місяців замість 20 років 6 місяців. Через це йому було занижено розмір надбавки за вислугу років (замість 30% виплачували 20%). Зазначена помилка виявлена 1 лютого 2015 року. Чи потрібно відшкодовувати вчителю недоплачену суму надбавки, якщо документи, що підтверджують педагогічний стаж, перебували в навчальному закладі?
 

Чи має право педагог-сумісник на підвищення ставки заробітної плати за звання Вихователь-методист

Відповідно до пункту 24 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), вихователям, які працюють в групах, яким за результатами атестації присвоєно звання Вихователь-методист, ставки заробітної плати підвищуються на 10%. Цим же пунктом Інструкції № 102 визначено, що підвищення ставок заробітної плати за звання, присвоєні за наслідками атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких вони були присвоєні.Працівник ДНЗ працює вихователем та має звання Вихователь-методист, а також працює за сумісництвом у цьому ж закладі на 0,5 ставки посади інструктора з фізичного виховання. Чи має право цей працівник на 10% підвищення ставок заробітної плати за кожною із займаних посад, якщо звання Вихователь-методист присвоєно тільки за посадою вихователя?
 

Виплачуємо матдопомогу робітникам ДНЗ

Працівники дошкільних навчальних закладів, у т. ч. з числа адміністративно-обслуговуючого та допоміжного персоналу, можуть отримувати матеріальну допомогу, зокрема й на оздоровлення (пп. б п. 4 постанови КМУ Про оплату праці працівників на основі Єдиної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298; далі — Постанова № 1298).До бухгалтерії ДНЗ звернувся двірник з проханням виплатити йому матеріальну допомогу. Йому відмовили через брак коштів. Двірник обурився, бо вихователю подібну допомогу надали. На основі якого документа виплачують матдопомогу техперсоналу ДНЗ (двірник, діловод, помічник вихователя тощо)?
 

Виплачуємо вчителю компенсацію за невикористані дні щорічної основної відпустки

Відповідно до статті 23 Кодексу законів про працю України (КЗпП) строковий трудовий договір — це трудовий договір, що укладається на визначений строк, встановлений за погодженням сторін, або на час виконання певної роботи. У випадку з вчителем навчального закладу укладається строковий трудовий договір на період навчального року.Особу прийнято за строковим трудовим договором строком з 1 вересня 2013 року по 30 травня 2014 року на посаду вчителя. Чи має вона право на відпустку та на відпускні виплати?
 

Підвищення посадового окладу за звання вихователь-методист завідувачу ДНЗ

Ні, і ось чому.Працівниця переведена з посади вихователя на посаду завідувача дошкільного навчального закладу. За результатами атестації їй присвоєно педагогічне звання вихователь-методист. Чи має право така працівниця на підвищення посадового окладу за посадою завідувача за педагогічне звання?
 

Скорочена тривалість робочої зміни в нічний час

Робочим часом вважають встановлений законом або на його підставі угодою сторін час, протягом якого працівники згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку повинні виконувати за трудовим договором свої трудові обов’язки.Чи потрібно скорочувати тривалість зміни черговому по гуртожитку при роботі в нічний час на одну годину? Якою у разі роботи такого працівника в нічний час має бути тижнева норма робочого часу?
 

Директор має педагогічне звання учитель-методист: чи підвищувати посадовий оклад

Ні, не підвищується, і от чому.Директору загальноосвітнього навчального закладу раніше було присвоєно педагогічне звання учитель-методист, але наразі він не має годин педагогічного навантаження. Чи підвищується його посадовий оклад відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2007 № 643?
 

У розрахунковому періоді переплатили премію: нараховуємо правильно інші виплати

Помилки в облікових регістрах за минулий звітний період виправляють способом сторно шляхом складення бухгалтерської довідки відповідно до пункту 4.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88.У червні 2015 року держслужбовцю виплатили премію у розмірі 50% від посадового окладу (609,00 грн.). Наступного місяця бухгалтер виявив помилку в нарахуванні премії (за наказом розмір премії становить 20%) і виправив її способом сторно. У липні 2015 року держслужбовцю надана щорічна відпустка і виплачена матеріальна допомога для оздоровлення, а в серпні він отримав допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Як потрібно було нараховувати відпускні та суми матеріальної допомоги?
 

Учитель працює під час канікул: тривалість робочого дня та оплата праці

Робочий час учителя в межах навчального періоду розподіляється відповідно до розкладу навчальних занять та індивідуального плану навчальної, навчально-методичної та іншої роботи. Педагогічне навантаження є нормованою частиною робочого часу вчителя.Якої тривалості має бути робочий день учителя під час канікул у школі і як оплачують його роботу за цей час?
 

Оплачуємо відсутність працівника під час проходження медогляду у військкоматі

Відносини між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни регулюються Законом України Про військовий обов’язок і військову службу від 25.03.1992 № 2232 (далі — Закон № 2232). Відповідно до абзацу другого частини десятої статті 1 Закону № 2232 громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов’язані проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату.Працівник установи надав повістку від районного військового комісаріа­ту на прибуття на один день до призовної дільниці з метою проходження медогляду. Чи оплачується відсутність працівника для проходження медкомісії та як відмітити її у табелі правильно?
 

Як визначити дату звільнення, якщо працівник напередодні захворів

Відповідно до частини третьої статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП) забороняється звільняти працівника з ініціативи установи в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 статті 40 КЗпП).В установі відбувається скорочення чисельності і штату працівників. За день до запланованої дати звільнення працівник захворів і деякий час перебував на лікарняному. Листок непрацездатності вже закрито. Якою буде дата звільнення працівника: останній день тимчасової непраце­здатності чи день, який зазначено у графі Стати до роботи листка непрацездатності?
 

Як замінити двірника, який іде у відпустку

Працівникам навчальних закладів, у т. ч. й двірнику школи-інтернату, у разі потреби, наприклад, санаторно-курортного лікування або з інших причин, щорічна основна відпустка або її частина може надаватися не лише у канікулярний період, а й протягом навчального року, якщо це передбачено колективним договором навчального закладу. Надання відпустки у літній канікулярний час стосується педагогічних працівників, а решта працівників йдуть у відпустку протягом року згідно з графіком відпусток.Чи може двірник школи-інтернату піти у щорічну відпустку під час навчального року чи лише у канікулярний період? Чи можна на час відпустки двірника замінити його іншим працівником та оплатити таку заміну?
 

Матеріальна допомога працівникам централізованих бухгалтерій та управлінь технічного нагляду

Оплату праці працівників бюджетної сфери регулює, зокрема, постанова Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).Чи мають право на отримання матеріальної допомоги, у т. ч. на оздоровлення, працівники централізованих бухгалтерій, управлінь (відділів, груп) технічного нагляду за капітальним будівництвом та ремонтом приміщень бюджетних установ і організацій та інших підрозділів, створених при відділах, управліннях освіти?
 

Чи зараховується до педстажу час перебування у відпустці

Так, зараховується. Пояснимо, чому.Спеціаліст районного відділу освіти проводив викладацьку роботу в школі обсягом 240 годин з погодинною оплатою праці. Чи зараховується до педагогічного стажу для виплати надбавки за вислугу років час перебування його у щорічній основній відпустці, отриманій за посадою вчителя?
 

Оплачуємо вчителю заміщення вихователя групи продовженого дня

Щоб обчислити заробіток учителя початкових класів за години заміщення тимчасово відсутнього вихователя групи продовженого дня (далі — ГПД), слід визначитися з розмірами ставок заробітної плати за тією і тією посадами, з яких нараховується плата за викладацькі та виховательські години.Учитель початкових класів, який має вищу кваліфікаційну категорію і педагогічне звання старший учитель, заміщує тимчасово відсутнього вихователя групи продовженого дня. Як оплачувати йому години заміщення?
 

Чи зараховується робота на посаді вчителя-логопеда логопедичного пункту до спеціального стажу

Пенсії за вислугу років відповідно до статті 51 Закону України Про пенсійне забезпечення від 05.11.1991 № 1788-XII встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.У 2006 році працівник обіймав посаду вчителя-логопеда логопедичного пункту, створеного при школі. Але у його трудовій книжці за цей період роботи вказана посада вчителя-логопеда відділу освіти. Чи зараховується така робота до спеціального стажу для призначення пенсії за вислугу років?
 

Вводимо додаткові посади у штат ПТНЗ

Штатний розпис професійно-технічного навчального закладу (далі — ПТНЗ) розробляється в межах затвердженого фонду оплати праці з дотриманням вимог Типових штатних нормативів професійно-технічних навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 № 1204 (далі — Наказ № 1204). Цими нормативами визначено максимальну кількість посад (штатних одиниць). Чисельність штатних посад приводиться у відповідність з фондом оплати праці і затверджується відповідними органами управління освітою.У штаті Центру професійно-технічної освіти є секретар навчальної частини і секретар-друкарка. Чи можна для обслуговування архіву додатково ввести в штатний розклад посаду архіваріуса? Чи можливо ввести таку посаду за рахунок вакантної, наприклад, швейцара?
 

 

Страницы: 1   2  

Просмотреть еще статьи на тему "Період".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook