Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыустанови

Материалы слушателям курсов: "Установи": Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Оглавление: установи

 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Доплата кухарю за використання в роботі дезінфікувальних засобів

Згідно з підпунктом ґ підпункту 3 пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ від 26.09.2005 № 557 працівникам навчальних закладів, установ освіти за використання в роботі дезінфікувальних засобів установлюється доплата у розмірі 10% посадового (місячного) окладу.У харчоблоці дошкільного навчального закладу працюють кухарі і підсобні робітники, які використовують у роботі дезінфікувальні засоби. Чи можна установити кухарям доплату за використання в роботі таких засобів?
 

Нараховуємо премію працівнику в перший місяць роботи

Оплату праці працівників бюджетних установ провадять, зокрема, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (далі — Постанова № 1298).Працівника прийнято на роботу в бюджетну установу. Чи можна в перший місяць роботи нарахувати йому премію у розмірі 100% посадового окладу?
 

Обчислюємо середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства

Відповідно до частини першої статті 116 Кодексу законів про працю України (КЗпП) при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від установи, провадиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то ці суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.Працівнику бюджетної установи у день звільнення не виплатили всіх належних сум. Тож він звернувся до установи з вимогою про виплату середнього заробітку за увесь час затримки. Як правильно розрахувати середній заробіток та за яким КЕКВ провести таку виплату?
 

Чи може головний бухгалтер працювати на умовах неповного робочого часу

Так, може. Пояснимо чому.Жінка, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, хоче продовжувати працювати на своїй посаді — головного бухгалтера установи — на умовах неповного робочого часу. Чи може головний бухгалтер працювати на таких умовах і чи визначена законодавством мінімальна тривалість робочого часу за таких умов?
 

Повторна мобілізація: чи можлива одразу після демобілізації

Закон України Про внесення зміни до статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 14.05.2015 № 413-VIII набув чинності 6 червня. Ним частину третю статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 21.10.1993 № 3543-XII викладено у такій редакції: Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги).Хто з демобілізованих працівників може бути мобілізований повторно одразу після звільнення з військової служби та як про це довідатися установі?
 

Звільнення працівника без згоди профспілкового органу: чи можливо

Так, може. Пояснимо чому.Працівника установи звільнено з роботи у зв’язку зі скороченням чисельності працівників без попередньої згоди профспілкового органу. Чи може такий працівник звернутися до суду через порушення його прав?
 

Надаємо щорічну основну відпустку за другий рік роботи

Так, може. Пояснимо чому.Особа працює в сільській раді на посаді секретаря з 10 липня 2013 року. Щорічну основну відпустку за перший рік роботи їй було надано з 15 січня 2014 року. Чи може така особа отримати щорічну основну відпустку за наступний робочий рік у серпні 2014 року?
 

Оплата часу перебування працівника у медичному закладі за направленням військового комісаріату

Відповідно до частини 2 статті 119 Кодексу законів про працю України працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України Про військовий обов’язок і військову службу і Про альтернативну (невійськову) службу, Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, надаються певні гарантії та пільги.Працівник установи надав до бухгалтерії довідку про медичне обстеження в стаціонарних умовах за направленням військового комісаріату. Час відсутності працівника на роботі оплачувати як тимчасову непрацездатність чи з інших підстав?
 

Як правильно розрахувати денний заробіток

Середньоденний заробіток визначають з урахуванням положень абзацу першого пункту 8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100), — шляхом ділення нарахованої заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів. Згідно з пунктом 3 Порядку № 100 при обчисленні середньої заробітної плати за два місяці враховують основну заробітну плату, доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, індексацію тощо.Працівники установи перерахують частину заробітку для матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України — таке рішення було прийнято на робочій нараді 03.04.2014 у зв’язку із ситуацією, що склалась в Україні. Як правильно розрахувати денний заробіток і чим він відрізняється від середньоденного?
 

Нараховуємо розрахункові демобілізованому працівнику

Ні, і ось чому.Працівник установи після демобілізації подав заяву про звільнення за власним бажанням. Чи нараховується працівнику грошова компенсація за невикористану додаткову відпустку як учасника бойових дій? Чи включати до суми середньомісячного заробітку, що подається для подальшого відшкодування з державного бюджету, компенсацію за невикористану відпуску?
 

Скасування доплати за суміщення посад

Суміщення — це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи протягом установленої законодавством тривалості робочого часу.Згідно з наказом керівника закладу сестрі медичній старшій встановлено доплату за суміщення посади сестри медичної. У наказі про суміщення не було зазначено строку виконання такої роботи. Наразі на вакантну посаду сестри медичної приймають працівника. Чи повинна адміністрація закладу попередити сестру медичну старшу про скасування доплати?
 

Надаємо додаткову відпустку за шкідливі і важкі умови праці правильно

Так, залежить. Пояснимо чому.Під час ревізії діяльності бюджетної установи працівники фінансової інспекції вказали, що у розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, не зараховується час перебування працівника у відрядженні, на курсах підвищення кваліфікації та на лікарняному. Чи залежить тривалість такої відпустки від часу зайнятості працівника в цих умовах?
 

Працівник відмовляється засвідчувати підписом ознайомлення з наказом про звільнення: що робити

Наказ про звільнення з ініціативи установи може містити як дві окремі примітки (про ознайомлення та отримання копії наказу), так і одну: З наказом ознайомлений, копію наказу отримав. Однак іноді трапляються випадки, коли працівник з якихось особистих міркувань не бажає ставити свій підпис про ознайомлення з наказом або про отримання його копії.Установа вчасно попередила працівника про заплановане звільнення у зв’язку зі скороченням та видала наказ про звільнення. Однак ставити підпис про ознайомлення з наказом працівник не бажає. Що робити?
 

Головбух працює на посаді менше року: чи потрібно оцінювати виконання повноважень

Ні, не потрібно. І ось чому.Головний бухгалтер став до роботи у травні 2013 року після виходу з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Чи потрібно оцінювати виконання своїх повноважень таким бухгалтером?
 

Виплата премії за минулий рік: чи можлив

Так, і ось чому.Бухгалтер бюджетної установи відповідно до наказу керівника нарахував та виплатив у лютому 2014 року премію працівникам за 4-й квартал 2013 року. Утім, перевіряльники під час ревізії зазначили, що за відсутності на 01.01.2014 зареєстрованої в органі Казначейства заборгованості з виплати премії така виплата є незаконною. Чи правильними є такі висновки?
 

Надання матеріальної допомоги заступнику керівника установи

Так, і ось чому.Бухгалтер нарахував та виплатив заступнику керівника бюджетної установи матеріальну допомогу. Звісно, діяв він відповідно до наказу керівника. Утім, за результатами ревізії установи фінінспектори визнали таку виплату незаконною через відсутність рішення органу вищого рівня та надіслали вимоги щодо відшкодування такої виплати. Чи є порушенням виплата заступнику керівника матеріальної допомоги, щодо якої рішення органу вищого рівня немає?
 

Компенсація за невикористану щорічну відпустку держслужбовцю, який працює в ЗНЗ учителем з погодинною оплатою

Насамперед упередимо будь-які вагання читачів щодо того, чи має право державний службовець займатися викладацькою роботою. Для цього звернімося до статті 25 Закону України Про запобігання корупції від 14.10.2014 № 1700-VII, що встановлює обмеження, зокрема, для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. Попри заборону цією статтею державним службовцям займатися іншою діяльністю, у ній містяться винятки. З-поміж яких ми знаходимо викладацьку, наукову і творчу діяльність, медичну практику, інструкторську та суддівську практику із спорту.Радник голови райради був прийнятий до загальноосвітнього навчального закладу на посаду вчителя з педагогічним навантаженням 4 години на тиждень на строк до 29.05.2015. Чи має він право на компенсацію за невикористану щорічну основну відпустку?
 

Встановлюємо доплату за прибирання туалетів незалежно від використання в роботі дезінфікувальних засобів

Умови оплати праці працівників дошкільних навчальних закладів, зокрема, встановлення надбавок і доплат, регламентуються наказом Міністерства освіти і науки України Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ від 26.09.2005 № 557 (далі — Наказ № 557), а також Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102).Чи виплачують прибиральникам дошкільних навчальних закладів доплату у розмірі 10% посадового окладу за використання в роботі дезінфікувальних засобів та за прибирання туалетів, якщо такі засоби закладом не закуповувалися?
 

Чи вносити до колективного договору норми трудового законодавства

Так, обов’язково. Пояснимо чому.Чи обов’язково бюджетна установа має вносити до колективного договору норми трудового законодавства, адже вони є в законодавстві?
 

Надбавка водієві шкільного автобуса за класність і напруженість у роботі: чи можливо

Відповідно до Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 № 1205, посаду водія автотранспортного засобу (автобуса) до штату загальноосвітніх навчальних закладів вводять за наявності автотранспортного засобу для організованого підвезення учнів на навчання і додому.Водієві шкільного автобуса відповідно до наказу керівника установи виплачується, окрім посадового окладу, надбавка за класність у розмірі 25% тарифної ставки. Чи можна встановити йому ще й надбавку за складність і напруженість у роботі в розмірі 40% посадового окладу? Чи є обмеження щодо їх одночасного застосування?
 

Посадові оклади працівникам з 01.12.2013 залишаються на рівні січня 2013 року

Згідно зі статтею 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2013 рік від 06.12.2012 № 5515-VI розмір мінімальної заробітної плати з 01.12.2013 становить 1218 грн. У зв’язку із цим підвищенням Міністерством соціальної політики України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, який передбачає збільшення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду з 01.12.2013 до 923 грн.Бюджетні установи повинні затвердити нові штатні розписи з 01.12.2013, оскільки розмір мінімальної заробітної плати з 01.12.2013 зростає. Як правильно встановити посадовий оклад працівникам з 01.12.2013?
 

Обгрунтовуємо гарантії з оплати праці у колективному договорі

Так, обов’язково. Пояснимо чому.Під час ревізії діяльності бюджетної установи працівники фінансової інспекції вказали, що деякі виплати заробітної плати здійснено без урахування положень колективного договору. Чи обов’язково бюджетній установі укладати колективний договір та на кого поширюється його дія?
 

Встановлення доплати за науковий ступінь кандидата наук, присуджений у Росії: чи можливо

Встановлення доплат за наукові ступені регламентує наказ Міністерства освіти і науки України Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ від 26.09.2005 № 557 (далі — Наказ № 557), який розроблений на виконання постанови Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298.Чи набувають громадяни України, яким присуджено науковий ступінь у Російській Федерації, прав на державні гарантії, встановлені законодавством України для наукових працівників, зокрема на встановлення доплати за науковий ступінь кандидата наук, присуджений у Російській Федерації?
 

Головбух працює на посаді менше року: чи потрібно оцінювати виконання повноважень

Порядок проведення оцінки виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень затверджено наказом Міністерства фінансів України від 01.12.2011 № 1537 (далі — Порядок № 1537).Головний бухгалтер у березні 2013 року був звільнений із бюджетної установи у зв’язку з реорганізацією. У цьому самому місяці його прийняли на роботу в новоутворену установу. Чи потрібно оцінювати виконання своїх повноважень таким бухгалтером?
 

Чи встановлювати класність водіям автотранспортних засобі

Випуск 69 Автомобільний транспорт Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників затверджений наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 14.02.2006 № 136. З огляду на внесені до нього наказом Міністерства інфраструктури України від 06.07.2012 № 374 зміни, оновлена кваліфікаційна характеристика професії Водій автотранспортних засобів передбачає такі категорії транспортних засобів:Після внесення змін до Випуску 69 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників у кваліфікаційних характеристиках водіїв більше немає норми щодо встановлення класності. Наскільки правомірно наразі встановлювати класність водіям?
 

ЄТС-2014: підвищення посадових окладів буде, але не всім

Відповідно до статті 3 Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108 мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитись оплата за виконану працівником місячну норму праці (обсяг робіт).Бухгалтер бюджетної установи, який веде розрахунки із працівниками із заробітної плати, знає, що заробітна плата не може бути нижчою за мінімальний розмір. Із 1 грудня 2013 року розмір мінімальної заробітної плати змінився. Як встановити оклади працівникам, оплата праці яких здійснюється за ЄТС, у грудні 2013-го та у 2014 році?
 

Оплачуємо відсутність працівника під час проходження медогляду у військкоматі

Відносини між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни регулюються Законом України Про військовий обов’язок і військову службу від 25.03.1992 № 2232 (далі — Закон № 2232). Відповідно до абзацу другого частини десятої статті 1 Закону № 2232 громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов’язані проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату.Працівник установи надав повістку від районного військового комісаріа­ту на прибуття на один день до призовної дільниці з метою проходження медогляду. Чи оплачується відсутність працівника для проходження медкомісії та як відмітити її у табелі правильно?
 

Вихідна допомога при скороченні: чи оподатковується

Як передбачено статтею 44 Кодексу законів про працю України (КЗпП), при припиненні трудового договору з підстав, зазначених, зокрема у пункті 1 статті 40 КЗпП (а саме скорочення чисельності працівників у разі реорганізації установи), працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.Під час реорганізації бюджетної установи деякі посади скорочуються. Працівникам, яких звільняють у зв’язку зі скороченням, слід виплатити вихідну допомогу. Чи потрібно оподатковувати таку допомогу?
 

Як визначити дату звільнення, якщо працівник напередодні захворів

Відповідно до частини третьої статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП) забороняється звільняти працівника з ініціативи установи в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 статті 40 КЗпП).В установі відбувається скорочення чисельності і штату працівників. За день до запланованої дати звільнення працівник захворів і деякий час перебував на лікарняному. Листок непрацездатності вже закрито. Якою буде дата звільнення працівника: останній день тимчасової непраце­здатності чи день, який зазначено у графі Стати до роботи листка непрацездатності?
 

Чи є підставою для нарахування зарплати довідка про лікування

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 51 Закону України Про загально­обов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001 № 2240-III підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.Протягом місяця в першій половині дня працівник установи працював на робочому місці, а після обідньої перерви лікувався в міській поліклініці. Закінчивши лікування, він надав до бухгалтерії довідку з поліклініки. Чи є отримана довідка підставою для нарахування заробітної плати такому працівнику?
 

 

Страницы: 1   2  

Просмотреть еще статьи на тему "Установи".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook